Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:55, 08 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Próbowałam wyczesywać takim zwierzęcym grzebykiem, ale ten mój mocno haratał końcówki źdźbeł. Ludzki grzebień z grubymi ząbkami też do końca się nie sprawdził, bo szybko się wyszczerbiał. Najwygodniej jest mi pociągać na końcówki.
Metod jest kilka, Każdy może wybrać coś dla siebie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:58, 08 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Roocika napisał(a)


Zegarowa to majstersztyk normalnie


Ona jest fajna, bo wymaga już tylko krótkotrwałych zabiegów typu wycięcie traw i rozchodników wiosną i skrócenie hortensji, a potem przycięcie róż latem i jesienią. Pielić nie ma czego.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
darkowa 21:34, 10 lip 2022

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
A wiesz Haniu , że spróbowałam tej Twojej metody i jest nad wyraz fajna ?
Rach - ciach i po bólu (mówię o stipie)
____________________
krystyna
nicol21 22:32, 11 lip 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Warzywnika zazdraszczam - taki równy, zadbany, pełen owoców i warzyw!!!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Gruszka_na_w... 20:51, 13 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
darkowa napisał(a)
A wiesz Haniu , że spróbowałam tej Twojej metody i jest nad wyraz fajna ?
Rach - ciach i po bólu (mówię o stipie)


Mnie też się tym sposobem najlepiej czyści stipy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:55, 13 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
nicol21 napisał(a)
Warzywnika zazdraszczam - taki równy, zadbany, pełen owoców i warzyw!!!


U mnie też warzywnik wzbudza ciepłe uczucia. Zwłaszcza rano, kiedy wyprawiam się tam z pustym koszykiem, a wracam z pełnym. Można podejmować spontaniczne decyzje o tym, co chce się ugotować.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:06, 13 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Jakaż zmienna ta aura ostatnimi czasy. Ostanie dni były deszczowe i bardzo chłodne. Dziś dla odmiany gorąc w okolicach 30 stopni.
Niespiesznie zamykam lato w słoiczkach. W spiżarni wylądowały konfitury z wiśni. Powiększa się kolekcja słoików z kiszonymi ogórkami.
Wczoraj ścięłam ostatnie krzaczki truskawek i przy okazji podjadłam końcówkę owoców.
Słomę leżącą od końca zimy między krzaczkami przekopałam z ziemią. Dodałam trochę końskiego obornika.
Dzisiaj zmobilizowałam się do odsłonienia bulw selerów i podcięcia nożykiem korzeni bocznych.
Na wyrwanie czeka cebula. Mają nadejść upały. Cebula powinna się ładnie podsuszyć.
W ogrodzie ozdobnym kwitnienie zaczęły miniaturowe hortensje Bobo. Białe tawułki przekwitły. Teraz kwitną te kolorowe.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:19, 13 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Dzisiaj dotarła paczka z powtórnie zamówioną trojeścią bulwiastą i nowym nabytkiem w postaci czyśćca Hummelo. Trojeść zdecydowanie się różni od tej kupionej na wiosnę. Różni się barwą kwiatów i kształtem liści. Maglesko, dzięki za naprowadzenie na właściwy trop.
Nowe nabytki znajdą miejsce na bylinowym półksiężycu. Zwolniło się tam miejsce po pierisach, które padły łupem mrówek.
Na tym półksiężycu gwiazdorzą teraz pysznogłówki, krwiściąg i perovskia.





Szałwiom z moją glebą nie po drodze. Sporo z nich w ostatnich latach wypadło. Za to przetaczniki rosną nad wyraz dobrze.

I te różowe





i niebieski Marietta.



Zadowolona też jestem z tegorocznych przyrostów bodziszka Rozanne.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:23, 13 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Zapraszam na lipcowy spacer po ogrodzie
Może się spodoba.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 21:26, 13 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Mnie też się tym sposobem najlepiej czyści stipy.


A ja ciągnę i nie chcą wyjść te kłaki może za wcześnie?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies