Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Magara 00:32, 07 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6608
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bardzo sztywne są te odmianowe przetaczniki. Red Arrow stoi nawet po gradobiciu. Jak strzała.
Miałam jeszcze przetacznik kłosowy Christa, ale zaginął w gąszczu. Ładny był.
Jest też odmiana Marletta.

Zapisane

Czytam o czosnkach (podobnie jak Zuza też nie mam z nimi problemów ) i o tym, że strach je na kompost wyrzucać. I skojarzyło mi się - Haniu: rogownicę po cięciu wyrzucać na kompost czy nie? Część wyrzuciłam a potem strach mnie obleciał, że tam jednak są nasiona...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 12:46, 07 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Magara napisał(a)

Zapisane

Czytam o czosnkach (podobnie jak Zuza też nie mam z nimi problemów ) i o tym, że strach je na kompost wyrzucać. I skojarzyło mi się - Haniu: rogownicę po cięciu wyrzucać na kompost czy nie? Część wyrzuciłam a potem strach mnie obleciał, że tam jednak są nasiona...


U siebie nie miałam z nią problemu. Z czosnkiem miałam. Pobyt w kompoście ich cebulkom nie zaszkodził.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:55, 07 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Aura sprzyja pracom ogrodowym.
Niespiesznie wyciągam nasienniki ze stip i przycinam/wycinam to i owo. Zauważyłam, że pozostawianie na rabatach tego, co skończyło kwitnienie sprzyja pojawianiu się ślimaków. Widać rabaty, tak jak dom, wymagają systematycznego przewietrzenia.
Fasolka tyczna ładnie się wspina. Uformowała już całkiem zgrabne strączki.




Pomidory formują zgrabne grona.




Grad, który 10 dni temu nawiedził ogród, poturbował nieco cukinie i dynie. Kilka cukiniowych owoców wykazywało uszkodzenia.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:00, 07 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Hortensje bukietowe zaczęły tworzyć pąki kwiatowe. Wkrótce przejmą rolę lidera na rabatach frontowych.


Póki co, szyku zadają róże okrywowe.


Mikołajek uformował główki.



Bonica oczyszczona częściowo, bo wciąż ma sporo pąków.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 21:29, 07 lip 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Haniu posiedziałabym na tej ławeczce przepięknie masz i warzywnik Twój dorodny i taki zadbany -wycacany
lubię czytać Twoje opisy -ja niestety nie mam daru do słowa pisanego -smuteczek

podpowiesz jaki kupiłas ten blender wysokoobrotowy i czy jesteś zadowolona ? czytałam te stronki co linkowałaś i nie mogę się zdecydować ,który sobie sprawić -chyba ,że brałaś z wyższej półki ,to nie pisz ....bo aż tak często koktajli nie robię ,żeby inwestować

taki średniaczek by mi wystarczył

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gruszka_na_w... 21:36, 07 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Magleska napisał(a)
Haniu posiedziałabym na tej ławeczce przepięknie masz i warzywnik Twój dorodny i taki zadbany -wycacany
lubię czytać Twoje opisy -ja niestety nie mam daru do słowa pisanego -smuteczek

podpowiesz jaki kupiłas ten blender wysokoobrotowy i czy jesteś zadowolona ? czytałam te stronki co linkowałaś i nie mogę się zdecydować ,który sobie sprawić -chyba ,że brałaś z wyższej półki ,to nie pisz ....bo aż tak często koktajli nie robię ,żeby inwestować

taki średniaczek by mi wystarczył



Dzięki za miłe słowa.
Odbierz priv.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 23:00, 07 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Haniu, stipy wyczesałam. Kocią szczotką . Bardzo dobrze się sprawdziła .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Agatorek 00:09, 08 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Hmm, mam taki grzebykonożyk do czesania psów . Moze mi się przyda w ogrodzie .

Haniu, zegarowa strasznie spuchła , ale wygląda pięknie.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 01:53, 08 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6608
Haniu, dzięki, nie będę nad rogownicą wyrzuconą na kompost panikować
Też mam kocią szczotkę Chociaż coś mi się kojarzy, że ona do traw została nabyta, a kot ją przejął
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Roocika 08:59, 08 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Hortensje bukietowe zaczęły tworzyć pąki kwiatowe. Wkrótce przejmą rolę lidera na rabatach frontowych.


Póki co, szyku zadają róże okrywowe.




Zegarowa to majstersztyk normalnie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies