Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:55, 06 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21949
Martka napisał(a)
Haniu, tematy AGD oplotły wątek na dobre uśmiałam się z wpisu o sąsiadach życie
Pocieszyłaś mnie małym punkcikiem dodanym do listy, u mnie punkciki mnożą się jak czosnki wąskogłówkowe
Za to jutro finisz remontu w kuchni!
W kwestii przyjemności i nałogów, zgadzam się, każdy musi coś mieć, inaczej można zgorzknieć 


Nic mi nie mów o czosnkach. Wykorzystałam to, że gleba jest wilgotna i usiłowałam dzisiaj przetrzebić nieco moje zasoby główkowatego. Łodyżka wychodziła pięknie. W części podziemnej miała wzdłuż jednej linii 3 cebulki. Które pewnie zaszczypiorkowały by się za rok. Już prawie się cieszyłam, kiedy odkryłam, że we wzruszonej ziemi w miejscu wyrwania znajduje się kolejnych kilkanaście cebulek. To najbardziej inwazyjna roślina z jaka miałam do czynienia.
Ojejku, dopiero teraz finisz remontu kuchni? Długo to trwało. Pewnie komplikowało trochę życie. Dobrze, że to już koniec.
Z mojej listy ubyło cięcie ostrokrzewów, ścięcie dzwonków Poszarskiego i przycinanie róż. Czosnków nie odhaczam, bo to zapewne będzie punkt planu wieloletniego. Zaczęłam wyciąganie kłosków z nasiennikami stipy. Jakaś 1/3 za mną.

O tak, zgorzknienia trzeba się wystrzegać jak ognia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:58, 06 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21949
Juzia napisał(a)



Hahaha!
No trochę ból jest przy myciu sitka
Dlatego taką kawę robi mąż Hyhy


Mój już kawy nie może pić. Parzenie kawy dla siebie wolę pozostawić w swoich rękach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 22:08, 06 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11566
Zupełnie nie rozumiem Waszego problemu z tymi czosnkami... u mnie są w zaniku. Mam je w kilku miejscach i wszędzie to samo. Spokojnie możecie mi nadwyżki cebulowe podsyłać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 22:12, 06 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21949
Pogoda zrobiła się jakaś dziwna. W nocy znowu mocno popadało, a w dzień szału nie było. Jakieś 20 stopni i sporo chmur. Od tych nadmiarów wilgoci na niektórych różach pojawiła się czarna plamistość. Z dwojga złego: susza czy plamistość, wolę już plamistość.
Rabaty się wyciszyły kolorystycznie. Następna porcja intensywnych barwnych plam pojawi się dopiero jesienią. Wcześniej zakwitną hortensje, ale ich kwiaty trudno uznać za intensywnie kolorowe.







Jarzmiankom u mnie dobrze i w cieniu, i w słońcu. Tak jak pisze Pszczółka, są dobrym towarzystwem dla róż. Dla hortensji też.



Elmshorn wciąż w fazie I kwitnienia.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:23, 06 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21949
antracyt napisał(a)
Zupełnie nie rozumiem Waszego problemu z tymi czosnkami... u mnie są w zaniku. Mam je w kilku miejscach i wszędzie to samo. Spokojnie możecie mi nadwyżki cebulowe podsyłać


Pół wora na odpady bio zapełniłam tymi czosnkami. A to tylko z 40 cm fragmentu rabaty. Nie miałam serca wyrywać dalej, bo są teraz w fazie mocnego fioletu i przyciągają mnóstwo trzmieli. Gdybyś tylko była bliżej. U mnie wrastają w krzaczki poziomek, w róże i w byliny.
Strach je wyrzucić na kompost.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Rojodziejowa 22:24, 06 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8337
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)






Haniu, a co to?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gruszka_na_w... 22:29, 06 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21949
Rojodziejowa napisał(a)


Haniu, a co to?


Krwawnik kichawiec. Bardzo fajna roślinka. Wysiewałam go kilka lat temu w pudełku po margarynie. Kępki powtykałam w różne miejsca. Bardzo ładnie współpracuje z różami i wszelkimi trawami. Kwitnie dosyć długo. Lubi słońce.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 22:49, 06 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8276
Haniu, czy możesz pokazać zdjęcia kichawca z bliska? Bo myślę o nim czy mógłby zastąpić białą drakiew, która jest taka sobie i słabo zimuje. I jak wysoko rośnie?
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 22:54, 06 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21949
Helen napisał(a)
Haniu, czy możesz pokazać zdjęcia kichawca z bliska? Bo myślę o nim czy mógłby zastąpić białą drakiew, która jest taka sobie i słabo zimuje. I jak wysoko rośnie?


Wpisz w naszą forumową wyszukiwarkę "krawnik kichawiec" i oznacz "szukaj posty".
Na 1 i 2 stronie są m.in zdjęcia mojego w zbliżeniu. On będzie miał wzrost zależny od zasobności gleby. U mnie dorasta do 60-70 cm. Zimuje bez problemu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 23:20, 06 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8276
Znalazłam, piękny jest.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies