Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gosialuk 17:45, 14 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Też z przyjemnością obejrzałam. Piękne tawułki.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
darkowa 21:21, 14 lip 2022

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Oj tak tak . i fajnie było Cię zobaczyć. w biegu....

____________________
krystyna
ryska 10:31, 15 lip 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11634
Świetny pomysł z tym szybkim spacerkiem po ogrodzie
Szybkiego powrotu do sprawności życzę.
Cieszę się, że kombucha pracuje
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 13:15, 15 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Judith napisał(a)
Haniu, ale żwawo pomykasz z kosiarką .
Piękny ogród pięknie pokazany. Chwilę Cię nie było i wróciłaś z przytupem .


W lipcu ogród stopuje w wydawaniu nowości. Dominuje zieleń.
Kosiarka dobrze się czasem sprawdza w roli balkonika. Zwłaszcza wtedy, kiedy kręgosłup z lekka niedomaga.

Słonecznie, ale chłodnawo.







Zaperuczkowany perukowiec podolski i klon pensylwański.



Kwiaty odmianowych żurawek są szalenie miododajne.


Zachwycona jestem turzycą pagórkowatą. Dosyć długo się zbiera po dzieleniu, ale potem ma już same plusy: nie przysychają jej końcówki, nie wypiętrza się, nie rozłazi, ładnie się
przebarwia jesienią. Początkowo miałam ją tylko na garażowej. teraz zastępuję nią carexy ID.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:26, 15 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
ryska napisał(a)
Świetny pomysł z tym szybkim spacerkiem po ogrodzie
Szybkiego powrotu do sprawności życzę.
Cieszę się, że kombucha pracuje


Tempo spacerku można sobie ustawić. Próbowałam zrobić to automatycznie ze swojego profilu na YT, ale nie mam opcji trwałego zapisu zmiany (albo nie umiem tego zrobić .
Kombucha pracuje już w nowym słoiczku. Pierwszy jest w trakcie konsumpcji. Zakupiłam tę polecaną przez Ciebie białą herbatę z jaśminem. Trzeci nastaw z niej będzie. Tej czarnej z miętą u mnie w sklepach nie ma.
Wielki buziak za możliwość eksperymentu.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:31, 15 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Gosialuk napisał(a)
Też z przyjemnością obejrzałam. Piękne tawułki.


Tawułki są bardzo wdzięczne. Mają, oprócz kwiecia, bardzo zgrabne liście. Dzięki temu zdobią i przed, i po kwitnieniu.





Lubię ich duecik z hortensją Bobo.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:44, 15 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Agatorek napisał(a)
Haniu, filmik świetny! Miło było Cię zobaczyć jak biegniesz z kosiarką .
Ogród przepięknie pokazany ❤️


Ogród dziękuje za miłe słowa.
Taaa... Bieganie po ogrodzie to moja specjalność. Idę w jedno miejsce, a ląduję gdzieś indziej. Dzisiaj wycinałam firletki halcedońskie, przetaczniki i przywrotniki, a drodze z i do kompostownika w głowie układała się kolejna lista działań.

czas liliowców (za nimi robiłam dzisiaj wycinkę)





Musiałam uważać na to, co kwitnie teraz.
Jarzmianki i przetacznik Marietta.




Przegorzany utworzyły główki. Na upartego można się już dopatrzyć niebieskiej nutki.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 13:52, 15 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20584
Haniu ja tam widzę dużo kolorowego kwiecia w tej zieleninie pięknie

Ja dziś chodzę połamana po cięciu cisów

Cudna ta turzyca też wymienię na nią ostatnie carexy ID
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 13:53, 15 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Nowa12 napisał(a)
No filmik to jest to. W szybkim tempie ale z grubsza wszystko pokazane. Ekstra. A jak bodziszki wyszły fotogenicznie. Tawułki masz piękne. Moje co roku dogorywają .


Filmik pozwala uchwycić dynamikę ogrodu. Widok bujających się na wietrze traw, owady w ruchu to inna jakość niż na takich sobie zdjęciach.
Spróbuj wykopać jedną tawułkę i sprawdź bulwę. Może wymagają dzielenia.
Bodziszek Rozanne przerósł moje oczekiwania. Nie miałam pojęcia, że w sprzyjających okolicznościach może się tak rozrosnąć.
Rozanne w słońcu i w cieniu







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:03, 15 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Wiolka5_7 napisał(a)
Haniu ja tam widzę dużo kolorowego kwiecia w tej zieleninie pięknie

Ja dziś chodzę połamana po cięciu cisów

Cudna ta turzyca też wymienię na nią ostatnie carexy ID


Oj, to współczuję tych boleści. Przy okazji obchodu ogrodu też dojrzałam wyrostki cisowe do cięcia, ale póki co się wstrzymuję. Zaczekam z cięciem do końca sierpnia.

Kwiecie w lipcu występuje bardzo symbolicznie. Zbyt cieniście się zrobiło jak na możliwości rozrostu większości bylin. Radzą sobie dobrze te kwitnące w czerwcu. Tym późniejszym trzeba już specjalnie szukać miejsca.









O dziwo rozchodniki potrafią się dostosować do wszystkich stanowisk.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies