Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Wiolka5_7 16:53, 22 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Anda napisał(a)
Raz posadziłam tulipany, chyba 6 lat temu i co roku jakieś mi wychodzą. Nie dosadzam. Teraz jak już to sadzić będę jedynie narcyzy, bo bardziej je lubię. Fajnie sie rozmnażają na dodatek


Mnie zachwycają te miniaturowe Tete-a-tete,jesienią mus posadzić
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 20:28, 22 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mirka napisał(a)
Naprawdę? Zdradź jaka odmiana jeśli pamiętasz :


Najdłużej mam białe tulipany liliokształtne Sapporo



fioletowe- to może być tulipan Purple Prince



czerwone NN- te to chyba mają rodowód jeszcze sprzed czasów transformacji ustrojowej



Przeżyły też sadzone dawnymi czasy tulipany Flaming Flag.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:38, 22 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Anda napisał(a)
Raz posadziłam tulipany, chyba 6 lat temu i co roku jakieś mi wychodzą. Nie dosadzam. Teraz jak już to sadzić będę jedynie narcyzy, bo bardziej je lubię. Fajnie sie rozmnażają na dodatek


Narcyzów też mam sporo.







Żałuję, że nie chce mi się mnożyć mój, wciąż jeden, narcyz "babuni".
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:51, 22 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Wow! 4 komory! Masz gdzieś w wątku u siebie zdjęcie i opis jak dbasz o swój kompostownik? Właśnie od wczoraj czytam wątek tematyczny o kompoście tu na forum, ma 100-kilkadziesiąt stron. Doszłam obecnie do dwudziestu kilku. Jeszcze nie wyciągnęłam sobie ostatecznych notatek. Troszkę są zdania podzielone między tym co wrzucać, a co nie. Sporo osób też pisało, że z braku miejsca mają jednokomorowy. U mnie taki na 3 komory pewnie się zmieści. Obecnie mam jedną, ale działka prawie pusta była do tej pory.



W zeszłym roku modernizowałam swój pierwszy dwukomorowy kompostownik z palet. Nowy zrobiłam z drucianych paneli. Sprawdził się w użytkowaniu.





Wrzucam tam odpady bio z domu (obierki, skorupki jajek, łupinki orzechów, fusy, torebki herbaty), tekturę, trawę z koszenia, rozdrobnione kosiarką liście i drobne gałązki po cięciu żywopłotu, koński obornik, resztki gnojówek roślinnych ze skrzypu i pokrzywy, ścinane byliny. Nie wyrzucam tego, co może potencjalnie przyciągnąć szczury, czyli resztek chleba i gotowanych potraw.
Kompostownik nie wydziela żadnych zapachów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:04, 22 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Martka napisał(a)
Haniu! Dołączam do trendu, aby tulipanom nie poświęcać aż tak dużo miejsca i czasu narcyzy mnie kręcą, ale tak w masie, marzą mi się takie tabuny …
Haniu, porządki dają strasznie krótkotrwałe efekty, z tego samego powodu nie maluję paznokci lubię kolorek na damskiej dłoni, ale wybieram czas na inne sprawki.


Malowane paznokcie miałam tylko w dniu ślubu i przez jakieś dwa tygodnie w okolicach 35 roku życia. Lakier trzymał się jakieś dwa dni, więc szybko doszłam do wniosku, że szkoda mi życia na zajmowanie się pierdołami. To szalenie czasochłonne zajęcie. A kiedy teraz czytam o szkodliwości tych nowych paznokciowych wynalazków (hybrydy), to mam komfort psychiczny, że nie muszę się martwić uszkodzeniem swoich komórek skóry.
Wiosenne porządki akurat lubię, bo po zimie okna są tak zabrudzone, że po ich wymyciu we wnętrzach od razu robi się jaśniej. Gdyby nie pies i kot, to mogłabym sprzątać raz w miesiącu. Niestety, drogi gruntowe wokół i jesienno-zimowa aura (czytaj błoto po kostki) powodują nanoszenie przez czworonogi ziemi, gliny i piasku. Trudno byłoby stąpać boso po powierzchniach płaskich. Mus to omiatać.

Łany żonkili, ehhh, rozmarzyłam się. Thalia?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:16, 22 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wiolka5_7 napisał(a)


Mnie zachwycają te miniaturowe Tete-a-tete,jesienią mus posadzić


Cebulowe już mnie nie kuszą. Wczesną wiosną mam sporo kwiecia. Mogę odpuścić.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:32, 22 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Akcja zrębkowania została zakończona. 3h+3,5 h=6,5 h. Krokomierz wyliczył mi 8500 kroków, a praca niby stojąca. Może przez to machanie rękoma tyle wyszło.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 21:43, 22 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Cebulowe już mnie nie kuszą. Wczesną wiosną mam sporo kwiecia. Mogę odpuścić.



Ja się zachwycam bardziej ciemiernikami,ale ciut cebulowych lubię mieć
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
darkowa 21:50, 22 lut 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Zazdroszczę zarówno rębaka , jak i części zrąbkowanych. Nie mam i raczej mieć nie będę
____________________
krystyna
Gruszka_na_w... 22:05, 22 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja się zachwycam bardziej ciemiernikami,ale ciut cebulowych lubię mieć


U mnie wczesną wiosną kwitną krzewy, mam sporo ciemierników i cebulowych wszelkiej maści. Kolejnych nie ma w sumie już gdzie wcisnąć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies