Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 10:54, 23 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wiosna musi być kolorowa Te pierwsze kwiatki, kolorki, zapachy cieszą najbardziej. Właśnie mi przyszło do głowy, że nie wiem czy ciemierniki pachną, mus nos wsadzić powąchać


Nie mam pojęcia czy pachną, ale zważywszy na to, że przyciągają pszczoły, to pewnie wydzielają jakieś nutki zapachowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:55, 23 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Basieksp napisał(a)
Zgadzam się z Sylwią te pierwsze kwiaty są najbardziej wyczekiwane, gdyby latem taki przebiśnieg sobie zakwitł, mało kto by go zauważył, a teraz jaka radość i to jest fajne


Mnie też cieszą, te drobinki kolorów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 11:14, 23 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Magara napisał(a)

Haniu, a jakie to kwiecie nie-cebulowe Cię skłoniło do odpuszczenia cebulowych???
Dumam i dumam, tylko orliki mi do głowy przychodzą. I kukliki. I niezapominajki


Magara napisał(a)

Haniu, a jakie to kwiecie nie-cebulowe Cię skłoniło do odpuszczenia cebulowych???
Dumam i dumam, tylko orliki mi do głowy przychodzą. I kukliki. I niezapominajki


U mnie nasadzenia są dosyć specyficzne. Rabat bylinowych sensu stricto nie ma. Wiosenne kwiecie zapewniają kwitnące krzewy i drzewa. Już w kwietniu kwitną mahonie, tawuły szare, magnolia, świdośliwy. Potem zakwitają lilaki węgierskie, zwykłe lilaki, różniste kaliny, tawuły nippońskie, rodki.
kwiecień








maj


A jeśli chodzi o byliny to bardzo wcześnie zakwitaja pierwiosnki bezłodygowe, brunnera, smagliczka, gęsiówka, żagwin, rdest wężownik.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:30, 23 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Dziękuję za obszerne wyjaśnienia. Po ilu latach musiałaś modernizować paleciaka? Ile wytrzymał ?


Palety połączone metalowymi kątownikami stały na wkopanych w ziemie bloczkach betonowych. Całość konstrukcji wytrzymała 8 lat. Aczkolwiek ten ostatni rok wskazywał już na postępującą degradację.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:31, 23 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
inka74 napisał(a)
Ja nadal tulipanowa jestem . Nic na to nie poradzę. Lubię. Z wykopywaniem dałam sobie spokój kilka lat temu. Teraz tylko dosadzam, w większości odmiany sprawdzone, które kwitną ładnie przez kilka sezonów. Żeby było śmiesznie to u mnie żonkile giną. Może zbyt wymyślne odmiany sadziłam bo żółtego nie bardzo lubię


Twoja tulipanowa pasja budzi powszechny podziw. Wiadomo! Żonkile tez nie mnożą się u mnie nadmiernie. Żółty mnie nie odstrasza, tym bardziej wiosną. Może przez skojarzenie z kurczakami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:34, 23 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
April napisał(a)
Haniu, ale piękną wiosną nas uraczyłaś Sapporo uwielbiam, też mi kwitły kilka sezonów. Nie wykopywałam więc może z czasem się odrodzą


Sapporo są urocze z tą swoją klasyczną bielą. Taki miły kontrast dla tej buchającej wiosną zieleni.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:16, 23 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Ależ piękną miałam dzisiaj pogodę. Słońce świeciło, wiatru nie było, a termometr pokazywał 10 stopni.
Mogłam się spełnić w roli Edwarda Nożycorekiego. Efektem jest przystrzyżony dwustronnie i odgórnie kilkudziesięciometrowy żywopłot bukowo-grabowy oraz dwa samotne buczki. Przy okazji przycięłam sąsiadce drzewka w sadzie. Słowem- dzień miałam udany.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 17:58, 23 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ależ piękną miałam dzisiaj pogodę. Słońce świeciło, wiatru nie było, a termometr pokazywał 10 stopni.
Mogłam się spełnić w roli Edwarda Nożycorekiego. Efektem jest przystrzyżony dwustronnie i odgórnie kilkudziesięciometrowy żywopłot bukowo-grabowy oraz dwa samotne buczki. Przy okazji przycięłam sąsiadce drzewka w sadzie. Słowem- dzień miałam udany.


Super!
Ja też wyskoczyłam na trochę ciąć trawy
Bo od jutra ma padać a w weekend to już w ogóle słaba pogoda na cięcie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 18:20, 23 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
A u nas zimnica masakryczna nieustająco…
Wczoraj po robocie miałam przygodę z POTUS - kawał drogi musiałam iść na piechotę. Do tego mało rozgarnięty policjant wprowadził mnie w błąd (i zestresował) mówiąc, ze wszystko poza metrem zacznie jeździć dopiero o 20.00. Opowiadam wieczorem mamie tę rzewną historię, a mama na to: dobrze, ze dzisiaj cieplutko . Tiaaa
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 18:32, 23 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Judith napisał(a)
A u nas zimnica masakryczna nieustająco…
Wczoraj po robocie miałam przygodę z POTUS - kawał drogi musiałam iść na piechotę. Do tego mało rozgarnięty policjant wprowadził mnie w błąd (i zestresował) mówiąc, ze wszystko poza metrem zacznie jeździć dopiero o 20.00. Opowiadam wieczorem mamie tę rzewną historię, a mama na to: dobrze, ze dzisiaj cieplutko . Tiaaa


Dobrze, ze już po wizycie i wszystko wróci na właściwe tory. A mama nie takie rzeczy widziała, stad jej optymistyczny punkt widzenia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies