Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 12:46, 22 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
April napisał(a)



Ale spokojnie, mam cztery komory kompostownika, czas nie ma tu aż takiego znaczenia


U mnie tylko dwie niewielkie komory.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 12:47, 22 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
Ja tulipany też tylko dosadzam. Raz pamiętam ambitnie wykopałam, starałam się by kolorów nie pomieszać, ale tylko jeden jedyny raz i nawet nie wiem czy była jakaś duża różnica, chyba lepiej ewentualnie braki uzupełnić.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 12:47, 22 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja też nie sadzę setek czy tysięcy
W tym sezonie jestem ciekawa tych co będą 4 sezon w ziemi czy same liście będą czy i kwiaty jakieś.


U mnie wciąż kwitną tulipany wsadzone 7 lat temu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:48, 22 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Judith napisał(a)

Mam identyczny stosunek to tulipanów. Brak kwitnienia przyjmuję za normę, kwitnienie - za miłą niespodziankę . Acz staram się kupować odmiany powtarzające kwitnienie, jak choćby EE czy Doll's Minuet.


One faktycznie są niezawodne. Choć w jednym miejscu , na zapłociu, EE mi wyginęły.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:49, 22 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Basieksp napisał(a)
Ja tulipany też tylko dosadzam. Raz pamiętam ambitnie wykopałam, starałam się by kolorów nie pomieszać, ale tylko jeden jedyny raz i nawet nie wiem czy była jakaś duża różnica, chyba lepiej ewentualnie braki uzupełnić.


To faktycznie byłaś ambitna.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 12:54, 22 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
Raz posadziłam tulipany, chyba 6 lat temu i co roku jakieś mi wychodzą. Nie dosadzam. Teraz jak już to sadzić będę jedynie narcyzy, bo bardziej je lubię. Fajnie sie rozmnażają na dodatek
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mirka 14:02, 22 lut 2023


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie wciąż kwitną tulipany wsadzone 7 lat temu.
Naprawdę? Zdradź jaka odmiana jeśli pamiętasz :
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Patrycja_KG_Lu 15:59, 22 lut 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2763
April napisał(a)
Ale spokojnie, mam cztery komory kompostownika, czas nie ma tu aż takiego znaczenia
Wow! 4 komory! Masz gdzieś w wątku u siebie zdjęcie i opis jak dbasz o swój kompostownik? Właśnie od wczoraj czytam wątek tematyczny o kompoście tu na forum, ma 100-kilkadziesiąt stron. Doszłam obecnie do dwudziestu kilku. Jeszcze nie wyciągnęłam sobie ostatecznych notatek. Troszkę są zdania podzielone między tym co wrzucać, a co nie. Sporo osób też pisało, że z braku miejsca mają jednokomorowy. U mnie taki na 3 komory pewnie się zmieści. Obecnie mam jedną, ale działka prawie pusta była do tej pory.

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Martka 16:12, 22 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu! Dołączam do trendu, aby tulipanom nie poświęcać aż tak dużo miejsca i czasu narcyzy mnie kręcą, ale tak w masie, marzą mi się takie tabuny …
Haniu, porządki dają strasznie krótkotrwałe efekty, z tego samego powodu nie maluję paznokci lubię kolorek na damskiej dłoni, ale wybieram czas na inne sprawki.
Wiolka5_7 16:52, 22 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie wciąż kwitną tulipany wsadzone 7 lat temu.

Extra!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies