Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 18:01, 29 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
lojalna_ napisał(a)
Liscie na drzewach to juz zakrawa o cud przy takim wietrze ale kolorowo masz )))


Nie było jeszcze przymrozków. Może dlatego. Ale spadają. Trzy dni temu bez Palibin miał wszystkie listki, dzisiaj już był łysy.

Sporo jeszcze zieloności







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:15, 29 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
I takie tam







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
asiak 20:42, 29 paź 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Piękny ogród z kolorami jesieni
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Gruszka_na_w... 20:48, 29 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Asiu, miło, że zajrzałaś.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AgataP 10:47, 30 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Agata, dla mnie to też było odkrycie. Kiedy parę lat temu myślałam o wyborze stylu ogrodowego, z zaskoczeniem odkryłam, że czasem człowiek sam sobie utrudnia życie. Szuka oryginalnych rarytasów, często kłopotliwych w uprawie, bo wydaje mu się, że tak będzie dobrze. Może to kwestia wieku, ale nie chcę już siebie narażać na dosadzania, wysadzania, bo coś wypadło, przemarzło, zachorowało. Chcę, żeby szybko urosło, pasowało do ogrodowego stylu, a że pochodzenie rośliny jest pospolite, to mi nie przeszkadza. Nie lubiłam jesieni. Teraz uwielbiam. Mogłabym siedzieć przy oknie i patrzeć godzinami.

Długa prosta- nieformowany żywopłot z ognika, bzu czarnego, dereni, tawuł wczesnych, krzewuszek Purpurea nana, jaśminowca, kalin koralowych, dereni, mahonii, berberysów, hortensji poprzetykanych pojedynczymi iglakami i niewysokimi drzewkami- klon Ginnala, śliwa wiśniowa. Nieco ponad 40 m. Prace tylko wiosną. Potem sporadycznie.









Gruszeczko masz absolutną rację, należy znaleźć złoty środek miedzy tym co chcemy wprowadzić do ogrodu, a tym co potem możemy robić w nim.
Ja też zmierzam ku temu by ogród cieszył ale bym nie była jego niewolnikiem. Dodatkowo muszę wkomponować w to wszystko to co dostałam "w spadku" po poprzednich właścicielach i tym co posadzili rodzice.

Zgadzam się całkowicie że jest tyle gatunków obok których przechodziliśmy obojętnie a teraz nagle odkrywamy je na nowo - ja zachwycam się tawułą brzozolistną. Piękne kolory jesienią. A jest jeszcze tyle innych cudownych roślin.

I powiem Ci że przez te piękne kolory u Ciebie zastanawiam się nad całkowitą rewolucją miejsca przy świerkach... brakuje mi tam czegoś i zimą plany będę malować
Kocham za to ogród - można nieustannie coś w nim zmieniać, obserwować, zachwycać się...

Żywopłot masz bogaty, nie mam tylko mahonii Świetna stołówka dla ptaków


____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 10:48, 30 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gruszeczko ścinasz teraz floksy wiechowate?
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 10:49, 30 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




Twoje takie tam jest zawsze najlepsze - wisienka na torcie.
Czy na ostatnim zdjeciu jest fothergilla ?
____________________
Z Pszenicznej...
Anda 13:18, 30 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33749
Powtórzę sie i napiszę ponownie - piękna, kolorową masz jesień w ogrodzie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 15:56, 30 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Agatko, ścięłam wcześniej część jeżówek purpurowych, potem astry wysokie, resztę zostawiam do wiosny. Na zdjęciu jest fortergilla. Trzy lata za mną chodziła.

Ewo, jesień potrafi, nieprawdaż? Dzisiaj świeciło słońce. Na tle błękitu kolory jeszcze bardziej dawały po oczach.
Pęcherznica czerwonolistna.


W zależności od miejsca ciepłe lub chłodne tonacje kolorów.
Dalie i róża Dortmund

Bonica z hortensją Limelight, kalina Watanabe


Klon ściętolistny

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:04, 30 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Trzmielina europejska i perukowiec



Brzózki




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies