Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

roma2 20:19, 03 lis 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Przyszłam Ci wyznać, że mnie zainspirowałaś. Tymi cudownościami jesiennymi. Grab, to początek rabaty przed sosnami, rabaty, która na tle zielonych sosen ma jesienią "skrzyć się" kolorami. Dziękuję.
____________________
Komendówka
Gruszka_na_w... 08:31, 04 lis 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Roma, jakże miło mi czytać to, co napisałaś. Dziękuję.
Twój ogród to wymarzone miejsce na nasadzenia zmieniające się wraz z porami roku. Trzymam kciuki, żeby wyszło tak jak sobie wymyśliłaś.

Żywopłot bukowo-grabowy i perukowiec z tawułą japońską



klon ściętolistny i klon Henry'ego






Pozdrawiam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ZieloneWrota 09:22, 04 lis 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Widzę piękne nasadzenia drzew; klony, brzozy itd. szybko rosną więc za niedługo również będą cieszyły swoimi rozmiarami, piękne zestawienie hortnesjowej z trawami, u ciebie to wielkie plamy kolorów a nie plamki, cudnie to wygląda, u mnie trzmielina całkiem goła szybko straciła liście, a twoja cała oskrzydlona ech, a tak wogóle jak młody jest twój ogród Gruszeczko?
____________________
Agataod początku
Monka 09:24, 04 lis 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Gruszeczko a ja przybiegłam od Makusi, pozdrawiam, i u niej podpowiadałaś co do tych choin dodać, proszę zerknij u mnie i podpowiedz co byś widziała
u siebie w wątku napiszę sugestie bo nie chcę u Ciebie zaśmiecać , z góry dziekuję
____________________
Monika ogród i co dalej
pestka56 10:32, 04 lis 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Piękne zestawienie. Jeśli pozwolisz powtórzę u siebie, choć z niewielkimi zmianami. Hortensje i trawy razem i zobaczymy co jeszcze
____________________
Kasia
Basilikum 11:17, 04 lis 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ale masz piekne koory
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Pszczelarnia 11:38, 04 lis 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ilość kolorów o tej porze roku dowodzi atrakcyjności ogrodu. I kunsztu ogrodniczki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gosiek33 17:56, 04 lis 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
W końcu się wkurzam - u Ciebie wcześniej przyszła jesień a teraz ciągle trwa kolorowa, spokojna - u mnie dłużej lato niby było ale po kolorowych liściach w zasadzie tylko wspomnienie zostało
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 19:22, 04 lis 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
ZieloneWrota napisał(a)
a tak wogóle jak młody jest twój ogród Gruszeczko?

W 2012 sadziłam drzewa w sadzie, obsadzałam narożniki od północnego- zachodu (brzózki) i południowego- zachodu (daglezje, śliwy wiśniowe, pęcherznice) oraz parę zimozielonych na froncie.
W 2013 obsadzałam całą długość działki od strony tarasu
W 2014 powstała druga frontowa rabata
W 2015 podokienne, przytarasowe, półksiężyce, warzywnik, rondo
W 2016 zewnętrzna na froncie, rabata wzdłuż wjazdu do garażu.
Wychodzi, że najstarsze nasadzenia mają 4 lata.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:23, 04 lis 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Monka napisał(a)
Gruszeczko a ja przybiegłam od Makusi, pozdrawiam, i u niej podpowiadałaś co do tych choin dodać, proszę zerknij u mnie i podpowiedz co byś widziała
u siebie w wątku napiszę sugestie bo nie chcę u Ciebie zaśmiecać , z góry dziekuję

Zaraz zajrzę.
Najwięcej zimozielonych mam na tej rabacie

lipiec



sierpień







wrzesień

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies