Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 19:19, 05 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Magleska napisał(a)
Haniu cieszę się ,że spodobał ci się czytnik też mam od wielu już lat i chwalę sobie w szczególności na wyjazdach

Obawiałam się nieco tego zminimalizowanego ekranu. Wczoraj wieczorem sprawdziłam jak organizm zareaguje na nowy nośnik. Wszystko było akuratne. Plusem jest niewielka waga i brak konieczności szukania zakładek. W dodatku czytnik tak uroczo żegna się z czytelnikiem na zakończenie czytania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:23, 05 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Magara napisał(a)
Haniu, Haniu, Haniu
Judith, Judith, Judith

Ad. 1 - Haniu, no nie wiesz jak się cieszę, że sprzęt przyjaznym Ci się wydaje Dobry, optymistyczny początek zaliczyłaś - będziesz zadowolona

Ad. 2 - Judith, wierzyłaś, że to się uda??? Ja - niecałkiem Musim opić zimnym piwkiem ten nasz trochę wspólny sukces - niech się tylko cieplej zrobi


Jak to napisał klasyk: :
"Trzeba z żywymi naprzód iść,
Po życie sięgać nowe:
A nie w uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę!
Wy nie cofniecie życia fal!
Nic skargi nie pomogą!
Bezsilne gniewy, próżny żal!
Świat pójdzie swoją drogą."

Romantyczką bywam, ale pragmatyczką jestem. Porządki okołoświąteczne przyspieszyły bieg historii. Klamka zapadła.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:29, 05 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Judith napisał(a)

Daga, nie tyle nie wierzyłam (bo żeby w coś wierzyć, trzeba to coś wziąć to pod uwagę ), co nie spodziewałam się takiego obrotu spraw . Mała zajawka tematu, szybka riposta na nie, a po kilku dniach czytnik jest już u Hani . To dopiero coś . Piąteczka! Zimne piwo chętnie, ale kiedy...? Na ogrodowiskowym sierpniowym spotkaniu niemal na pewno nie będę... .


Współczesność nie jest przyjazna byciu sentymentalną. Jeśli się chce się czytać ulubione książki, to trzeba było coś zmienić. Pragmatyzm jest dobrym doradcą i bardzo przyspiesza podjęcie decyzji.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:45, 05 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Makao napisał(a)

A jakie książki czytasz?


Najkrócej, to te dobre. Powieści, reportaże, kryminały, historyczne, biografie. Szerokim łukiem omijam jedynie poradniki i romansidła. W ostatnim czasie zachwyciły mnie, polecane przez Magarę, książki Nino Haratischwili.

A teraz cieszę się na możliwość przeczytania "Dziadów i dybuków" Jarosława Kurskiego, kilku zaległych książek Filipa Springera, Małgorzaty Szejnert, Ilony Wiśniewskiej oraz Magdaleny Grzebałkowskiej. Chciałabym przyjrzeć się też książkom Oksany Zabużko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:52, 05 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
galgAsia napisał(a)
Czytam, czytam, czytam... oczu na słupkach dostałam , buziol w wielkie O się ułożył...
Będziesz umiała pozbyć się książek?!? Ja ma całą chatę zawaloną, co najmniej połowa powinna znaleźć inny dom... i jakoś nie potrafię... Ale tego czytnika Ci pozazdrościłam
Ogrodowo jesteśmy na bieżąco
Moje ogrody jak u Martki, nieustający plac budowy


Książek pozbywać się nie będę. Może ewentualnie zrobię jakąś selekcję wśród tych rozpadających się. Problem z księgozbiorem spadnie na pacholęta. A czytnik jest bardzo przyjazny. Obawiałam się, że będzie jakiś bezduszny i nadmiernie "techniczny" w odbiorze, ale te obawy szybko się rozwiały.
U mnie na tarasie od trzech tygodni funkcjonuje plac remontowy; z plandekami fruwającymi na wietrze tuż za największym oknem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:58, 05 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
April napisał(a)
Haniu, gratuluję nabycia czytnika, bardzo jestem ciekawa wrażeń po dłuższym użytkowaniu Może i ja się kiedyś przełamię

Primula denticulata Prom Lilac bardzo efektowny. Ja z prymulkami dopiero zaczynam, dostałam od Gosiek. Wydaje się że świetnie przezimowały ale do kwitnienia to jeszcze im trochę ciepełka potrzeba


Tego pierwiosnka dostałam od kogoś. Sprawdza się na garażowej. A na początku ogrodowania miałam ogród usłany pierwiosnkami bezłodygowymi. Świetnie się sprawdziły jako zadarniacz.

A oto dowód (to te fioletowe plamki)



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:06, 05 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dzisiaj było w miarę ciepło. Wiatru nie wiał, na termometrze 5 stopni i wreszcie zaświeciło słońce. Ogrodowo niczego nie zdziałałam, ale z listy prac mogę wykreślić olejowanie drewnianego podestu przy wejściu.
Sporo czasu zabrały mi czynności okołokuchenne. Wyjęłam z zalewy mięsiwa, posznurowałam je w zgrabne baryłki. Przez noc się podsuszą, a jutro planuję wędzenie. Przy okazji zrobiłam też domowe kiełbasy do wędzenia. Białą kiełbasę będę nadziewać w piątek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
darkowa 21:41, 05 kwi 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Aż ślinka poleciała
My kupiliśmy od znajomego gospodarza
wyroby. Są smaczne
____________________
krystyna
Brzozowadzie... 22:17, 05 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Oooo, domowe wędlinki, wspomnienie z domu rodzinnego i domu dziadków. Kiedyś, kto to wie, może pójdę w Twoje ślady. Super sprawa
U nas aż 4 stopnie i trochę słońca
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Magara 23:35, 05 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Judith napisał(a)

Daga, nie tyle nie wierzyłam (bo żeby w coś wierzyć, trzeba to coś wziąć to pod uwagę ), co nie spodziewałam się takiego obrotu spraw . Mała zajawka tematu, szybka riposta na nie, a po kilku dniach czytnik jest już u Hani . To dopiero coś . Piąteczka! Zimne piwo chętnie, ale kiedy...? Na ogrodowiskowym sierpniowym spotkaniu niemal na pewno nie będę... .

No to pozostaje nam wirtualnie opić Hani zadowolenie, które z tego co czytam - coraz większe i akuratne
Haniu - nieodmiennie się cieszę, że nie jesteś rozczarowana

Judith, czas następną "ofiarę" wytypować
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies