Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Anda 11:01, 07 kwi 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33488
Rownież używam czytnika, a jestem bardzo „papierowa” Nie mogłam się przemóc, aż do czasu, gdy w zeszłym roku na wakacjach wypróbowałam czytnik męża i teraz bardzo chętnie czytam na nim książki. Jednak do papieru ciagle wracam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rojodziejowa 11:11, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8525
Czytnik miałam na początku ja, potem zaraziłam siostrę i mamę (rocznik 53). Jest to spora wygoda. W bibliotekach czekało się często na jakąś nowość w sporej kolejce. I taki abonamencik wypada bardzo korzystnie, jeśli się trochę tych książek pochłania.

No ale nie wszystko mi się dobrze czyta i nie wszystko jest w konkretnych abonamentach. Albumy i poradniki jednak muszę sobie pokartkować. Trochę po nich poskakać itp. i je akurat wolę zdecydowanie w formie papierowej i to się nie zmieni

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Judith 11:18, 07 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9940
Dziewczyny, no bo czytnik i książka papierowa to przecież nie są wykluczające się opcje .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 13:41, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Judith napisał(a)
Dziewczyny, no bo czytnik i książka papierowa to przecież nie są wykluczające się opcje .


Tak właśnie jest.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:44, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Mary napisał(a)

Hania, jeśli dobrze zrozumiałam, jest zadowolona z tego, że będzie teraz mogła przeczytać książki, z dostępem do których miała do tej pory problem.
Ale nadal woli książki papierowe od czytnika. Gdyby mieszkała blisko dobrze wyposażonej biblioteki nie kupiłaby czytnika. Chyba nie pasuje do "zwolenników czytników". Jej wybór jest praktyczny, a nie ideologiczny.


Ideologicznych wyborów dokonuję z reguły przy urnie wyborczej. Czytnik zapobiegnie u mnie wykluczeniu kulturowemu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:46, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Anda napisał(a)


Tak tak, pamiętam jak go gdzieś recytowałam


Kobieta wielu talentów! Fotografia, kompozycje ogrodowe. Deklamowanie poezji świetnie to uzupełnia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:51, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Magara napisał(a)

Mrokaśka to łatwy łup - sama się podłożyła z tym, że nie lubi czytać w odosobnieniu i światło ma złe
Jeszcze April bym obstawiała na łatwą ofiarę, chociaż pewności nie mam
Lucy - no z Nią ciężko będzie, obciążona genetycznie papierowymi książkami

Haniu - Ty taka zadowolona, że chyba Cię do bandy przyjmiemy i razem będziemy polować


Moje argumenty trafiałyby tylko do emeryckiej grupy docelowej zamieszkałej na prowincji.

Ewa Pszczółka się zgłosiła! Nie wiem jak wiek, ale lokalizację ma pasującą do owej grupy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:52, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Pszczelarnia napisał(a)

to będę ja


Też Ci dopiekły porządki świąteczne księgozbioru?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:52, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Agatorek napisał(a)


Coś mi sie właśnie kojarzyło, że gdzieś już to czytałam


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:45, 07 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6662
Pszczelarnia napisał(a)

to będę ja

No i banda nie jest potrzebna Ofiary same się zgłaszają
Potwierdzam, prawdą jest, że czytnik i papier się nie wykluczają, ale czytnik i dostęp do książek w wersji na czytnik w cenie jednej papierowej, a do tego nowości - no dobrze mieć
Jak w covidzie biblioteki pozamykali to przestało mieć znaczenie czy prowincja czy nie, trzeba było się zbroić
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies