Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

mrokasia 13:49, 03 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Lubię Twój ogród . O każdej porze roku .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 14:00, 03 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
mrokasia napisał(a)
Lubię Twój ogród . O każdej porze roku .


Mam podobne uczucia wobec Twojego. Podobne mamy ogrody. W Twoim czułabym się równie dobrze jak w swoim.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 15:41, 03 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, dzięki za garść pięknych kadrów Dzieje się! U mnie mocno do tyłu, narcyzy jeszcze siedzą schowane do połowy w ziemi, a niektóre po uszy. Zimny, mroźny wiatr przegania po 5 minutach z ogrodu. Z przyjemnością schowana w ciepełku oglądam kwitnące u Ciebie
Agatorek 22:18, 03 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Martka, i do nas w końcu przyjdzie ciepła wiosna

Haniu, pięknie i wiosennie sporo masz kwitnących, jest na czym oko zawiesić
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:52, 03 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Haniu, też mi się wydaje, że nie jesteś w najgorszej sytuacji, jest na co popatrzeć, nawet przy temperaturach niskich

Ja to bym dziś chciała o czosnki podpytać - nie te wredne, ale te normalne
Kojarzę, że chyba właśnie Ty coś pisałaś o dzieleniu ale tu tyle wpisów, że nie mogę odnaleźć.
Porównuję widoki swojej rabaty 2023 przy domu ze zdjęciami z 2022 i wydaje mi się, że strasznie się duże kępy porobiły. Jakie mam oczywiście nie pamiętam - Gladiator? Purple sensation? Kule były duże i chyba fioletowe
Haniu, jak je się dzieli i kiedy?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 09:49, 04 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Magara napisał(a)

Ja to bym dziś chciała o czosnki podpytać - nie te wredne, ale te normalne
Kojarzę, że chyba właśnie Ty coś pisałaś o dzieleniu ale tu tyle wpisów, że nie mogę odnaleźć.
Porównuję widoki swojej rabaty 2023 przy domu ze zdjęciami z 2022 i wydaje mi się, że strasznie się duże kępy porobiły. Jakie mam oczywiście nie pamiętam - Gladiator? Purple sensation? Kule były duże i chyba fioletowe
Haniu, jak je się dzieli i kiedy?


Wszystkie czosnki ozdobne traktuje się tak jak te jadalne. Wykop je około lipca (najlepiej w czasie, kiedy będziesz jeszcze mogła zlokalizować, gdzie rosły), podsusz nieco cebulki i jesienią posadź w nowe miejsca. U siebie z jednego stanowiska zebrałam doniczkę C2 cebulek. Tyle w tym dobrego, że cebulki są większe i znajdują się na tej samej głębokości.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 09:51, 04 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Agatorek napisał(a)
Martka, i do nas w końcu przyjdzie ciepła wiosna

Haniu, pięknie i wiosennie sporo masz kwitnących, jest na czym oko zawiesić


Po świętach ma być ciut cieplej, ale prognozowane temperatury głowy nie urywają. Niewiele ma być słońca.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 09:54, 04 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Martka napisał(a)
Haniu, dzięki za garść pięknych kadrów Dzieje się! U mnie mocno do tyłu, narcyzy jeszcze siedzą schowane do połowy w ziemi, a niektóre po uszy. Zimny, mroźny wiatr przegania po 5 minutach z ogrodu. Z przyjemnością schowana w ciepełku oglądam kwitnące u Ciebie


Ta wiosna jest taka właśnie "zaokienna". Trudno się nią delektować na łonie natury. Cały czas zerkam na prognozy pogody, bo chciałabym wreszcie mieć za sobą prace renowacyjne na tarasie. mam nerwa, bo strasznie się ślimaczą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 11:51, 04 kwi 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ciekawi mnie, który czytnik wybrałaś. U mnie kiedyś myśl o czytniku pojawiła się i jakoś tak zgasła nie wiem czemu sama. Chyba stwierdziłam, że brak mi czasu na czytanie inaczej, póki co czytam tylko to, co muszę i na nic innego już nie mam czasu. Ale może literaturę fachową też by można czytać na takim czytniku? Można na toto ściągać sobie książki z innych źródeł?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 12:24, 04 kwi 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Judith napisał(a)

Ja też (aczkolwiek ja mam inny, nie K. ).
Przepraszam, że wchodzę tak in medias res tematów czytelniczych ale chciałam zapytać, jakie konkretnie czytniki mogłybyście polecić i czy na takim czytniku przeczytam też elektroniczne prenumeraty czasopism? Należę do ludzi, którzy mają książki wszędzie i to jest ogromna uciążliwość. Dziękuję. .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies