Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 12:25, 04 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Margerytka40 napisał(a)
Ciekawi mnie, który czytnik wybrałaś. U mnie kiedyś myśl o czytniku pojawiła się i jakoś tak zgasła nie wiem czemu sama. Chyba stwierdziłam, że brak mi czasu na czytanie inaczej, póki co czytam tylko to, co muszę i na nic innego już nie mam czasu. Ale może literaturę fachową też by można czytać na takim czytniku? Można na toto ściągać sobie książki z innych źródeł?


Wybrałam taki model

Czytnik obsługuje wiele formatów plików. Gdybyś jednak była miłośniczką mang czy komiksów, to trzeba by wybrać droższy model. Przeczytaj sobie specyfikację techniczną i zdecyduj.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 13:14, 04 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Pszczelarnia napisał(a)
Przepraszam, że wchodzę tak in medias res tematów czytelniczych ale chciałam zapytać, jakie konkretnie czytniki mogłybyście polecić i czy na takim czytniku przeczytam też elektroniczne prenumeraty czasopism? Należę do ludzi, którzy mają książki wszędzie i to jest ogromna uciążliwość. Dziękuję. .

Nigdy nie korzystałam z czytnika do czytania czasopism prenumerowanych elektronicznie, jednak prawdopodobnie jest taka możliwość, aczkolwiek chyba tylko treści z wydania papierowego. Trzeba poszukać odpowiedzi u dostawcy Twojej prenumeraty.
Trzeba pamiętać jednak, że standardowo czytniki maja ekrany czarno-białe. Są też takie z ekranami kolorowymi, ale tu ceny są już mocno wysokie.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Brzozowadzie... 14:15, 04 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Aura w dalszym ciągu nie współpracuje. Co prawda nie pada, czasem wychodzi słońce, ale zero stopni i silny wiatr skutecznie zniechęcają do dłuższego przebywania na zewnątrz.

Szybkim kłusem przebiegłam ogród, aby zrobić dokumentację fotograficzną początku kwietnia.






Mój jedyny ciemnokwiatowy ciemiernik w tym sezonie wreszcie jest widoczny.



Zakwitły śliwy wiśniowe. Skromnie.




Pierwiosnki masz piękne, znasz nazwę tego pierwszego? W moim ogrodzie ładnie rosną i sieją się tylko pierwiosnki lekarskie.
Podziwiam Cię, Haniu, za tą obszerną dokumentację fotograficzną, ja mam lenia fotograficznego, który trwa mniej więcej od listopada do maja
A i śliwy wiśniowe na Mazowszu jeszcze w pąkach, może zdążą na Święta?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 17:26, 04 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Pierwiosnki masz piękne, znasz nazwę tego pierwszego? W moim ogrodzie ładnie rosną i sieją się tylko pierwiosnki lekarskie.
Podziwiam Cię, Haniu, za tą obszerną dokumentację fotograficzną, ja mam lenia fotograficznego, który trwa mniej więcej od listopada do maja
A i śliwy wiśniowe na Mazowszu jeszcze w pąkach, może zdążą na Święta?


Wygooglałam, że na zdjęciu jest Primula denticulata Prom Lilac (pierwiosnek ząbkowany).
Jeśli zrobi się cieplej, to rośliny ruszą z kopyta. Ale kto to wie, kiedy to nastąpi? U mnie dzisiaj jest przenikliwy ziąb.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:31, 04 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Judith napisał(a)

Nigdy nie korzystałam z czytnika do czytania czasopism prenumerowanych elektronicznie, jednak prawdopodobnie jest taka możliwość, aczkolwiek chyba tylko treści z wydania papierowego. Trzeba poszukać odpowiedzi u dostawcy Twojej prenumeraty.
Trzeba pamiętać jednak, że standardowo czytniki maja ekrany czarno-białe. Są też takie z ekranami kolorowymi, ale tu ceny są już mocno wysokie.


Do tego etapu jeszcze nie doszłam. Dzisiaj opanowałam usuwanie książek w różnych językach, które były już zapisane. Nie przewiduję czytania we wszystkich językach europejskich.

A potem udało mi się zsynchronizować urządzenie z moją pocztą elektroniczną i wysłałam na czytnik wybrane książki z zestawu otrzymanego od sprzedawcy. Było tego z 60 pozycji (na 1100 możliwych). Trochę książek ściągnęłam ze strony wolne lektury.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 17:45, 04 kwi 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wybrałam taki model

Czytnik obsługuje wiele formatów plików. Gdybyś jednak była miłośniczką mang czy komiksów, to trzeba by wybrać droższy model. Przeczytaj sobie specyfikację techniczną i zdecyduj.


Aż zgłębiłam tajniki techniczne i hura! Mogłabym przesłać pliki z telefonu i czytać wygodniej a nawet uczyć się wieczorami nie męcząc wzrokui M
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Judith 17:57, 04 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Znaczy się - jest! Brawo Ty
Teraz zaloguj się tam, gdzie wiesz i przechadzaj się po wirtualnej bibliotece . Jesli będziesz potrzebowała przy tym pomocy - pisz bez wahania .

PS. Jak pierwsze wrażenia?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Brzozowadzie... 18:04, 04 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wygooglałam, że na zdjęciu jest Primula denticulata Prom Lilac (pierwiosnek ząbkowany).
Jeśli zrobi się cieplej, to rośliny ruszą z kopyta. Ale kto to wie, kiedy to nastąpi? U mnie dzisiaj jest przenikliwy ziąb.

Zrobiłas robotę za mnie, dzięki Ładny jest, muszę pomyśleć o powiększeniu kolekcji pierwiosnków. Zniechęciła mnie pierwsza próba ze trzy lata temu, gdy we wszystkich sadzonkach pierwiosnka, który wtedy kupiłam były opuchlaki Stwierdziłam, że więcej nie kupię, skoro tak je lubią te paskudy, ale może to tylko taka partia była.
U nas też zimno, co nie przeszkodziło mi tu i ówdzie opielić No ileż można w domu siedzieć!
Bardzo jestem ciekawa Twoich wrażeń z czytnikiem, ja dziecko bibliotekarskie jestem, ciężko mi ten temat oswoić. Kocham książki, biblioteczki mam w każdym pomieszczeniu. Wycwaniłam się - mają szklane drzwiczki - mniej roboty Ale może kiedyś, kto to wie...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 18:24, 04 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Judith napisał(a)
Znaczy się - jest! Brawo Ty
Teraz zaloguj się tam, gdzie wiesz i przechadzaj się po wirtualnej bibliotece . Jesli będziesz potrzebowała przy tym pomocy - pisz bez wahania .

PS. Jak pierwsze wrażenia?


Bardzo pozytywne. Nawigacja jest przyjazna. Tekst dobrze widoczny. A sam czytnik leciutki i poręczny. Darmowy kod do legimi mam na 60 dni. Ważny jest do końca czerwca. Zaloguję się z początkiem maja, bo w kwietniu potrzebuje czasu, aby uporać się z dokończeniem zaległych prac.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Rojodziejowa 18:27, 04 kwi 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Bardzo lubię Legimi. Jednak nie wszystkie książki tam mają. Mimo wszystko wybór ogromny i da się znaleźć dużo dobrych książek
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies