Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Judith 12:05, 30 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Ewentualnie zarzucić jakiś tupecik.

Kolega z biurka naprzeciwko zatroszczyl się czy u mnie wszystko w porządku, gdy zakrztusiłam się ze śmiechu herbatką .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 12:28, 30 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
TAR napisał(a)


W samo sedno, kurcze probuje w ogrodzie czytac i nie moge, mykne jedna dwie strony i juz wzrok teskniacy za rozumem wgapiam w zielonosci, rozmaśluniam sie strasznie i po czytaniu. Odrywa mnie kolor, szum drzew, spiew ptakow i same ptaki fruwajace to i owdzie, zapachy i juz zerowe skupienie na ksiazce chocby i najciekawszej.

Ogrodowo u ciebie bez zmian - zarabiscie, co tu duzo slodzic. Jest pieknie

Z mrowkami i ja musze troche powalczyc, bo pod brzoza mam takie tunele, ze jak leje wode to wyplywa kilka metrow dalej korytarzem. Robi sie nieciekawie.


Na hamaku sprawdza się czytanie gazet i czasopism. Każdorazowe zakończenie artykułu jest pretekstem do omiatania, a wątek czytelniczy się nie zawiesza w próżni.

Bylin w ogrodzie kwitnących o tej porze wiele nie ma, ale te, co są, dobrze się uzupełniają z krzewami.
Daj znać, jeśli znajdziesz skuteczny sposób na mrówki.

Wciąż czynię starania, aby z cypelka uczynić fragment atrakcyjny przez cały rok. Trudne zadanie.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:31, 30 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Makao napisał(a)
Ej no dziewczyny. Dzieci nam dorastają i ich łapek już trzymać nie będziemy na spacerach ale jeszcze wnuczęta będą . Jeszcze więcej odkryjemy . Nie martwta się tak.


Posiadanie wnuków jakoś mnie nie pociąga. W pełni akceptuję fakt, że zapewne ich nie będzie.
Etap trzymania za rączkę jest w moim życiu czasem przeszłym. Mile go wspominam, ale tęsknotę za nim już dawno mam za sobą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:32, 30 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Judith napisał(a)

Wnuki będą albo nie - to już nie nasza sprawa .
Ale to rozrzewnienie w moim przypadku wynika ze zderzenia obecnego nastolatkowego koszmarku z tamtymi beztroskimi (z perspektywy czasu oczywiście ) czasami .


No to mamy podobne podejście.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:34, 30 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Judith napisał(a)

Kolega z biurka naprzeciwko zatroszczyl się czy u mnie wszystko w porządku, gdy zakrztusiłam się ze śmiechu herbatką .


Mam nadzieję, że szkód odzieżowych nie było.
Właśnie byliśmy na tarasie puścić dymka. Sąsiad się przypadkowo pojawił i zaświecił. Zapytałam mężatego, czy mu to nie przeszkadza. Odpowiedział, że nie, bo patrzy w inną stronę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 12:39, 30 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Hania, no znowu, zlituj sie!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 12:39, 30 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Są! Opłacało się czekać dwa sezony.









Zadziwia mnie kondycja sadzonych w marcu bratków. Zimna wiosna im posłużyła. Może im się uda spotkać z kwitnieniem hortensji pnącej.





Bez czarny Black Lace Eva zmarniał w półcieniu. Lilakowi węgierskiemu taki stan rzeczy nie przeszkadza.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 12:43, 30 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Śliczne te irysy. One są białe?

PS. Niby mówię, żebyś się zlitowała, ale zagladam czy znów nie będzie powodów do śmiechu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Roocika 12:45, 30 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ja mam wrażenie, że za późno mam drugie dziecko, jestem fizycznie zmęczona Córka za to wchodzi w wiek nastolatkowy i mam kumulację dziwnych dziecięco-nastolatkowych zachowań. Czasami ciężko jest złapać oddech i równowagę.

Piękny irys. Warto było czekać.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 12:53, 30 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Judith napisał(a)
Śliczne te irysy. One są białe?

PS. Niby mówię, żebyś się zlitowała, ale zagladam czy znów nie będzie powodów do śmiechu .


Fotki łysiny w przybliżeniu robić nie będę, choć mam pokusy.

Irys jest taki budyniowy. Czysta biel to nie jest.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies