Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:22, 25 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
TAR napisał(a)
u Ciebie to juz lato, u nas dopiero powoli byliny ruszaja. Masz pieknie i bujnie i nie marudz, jest na czym oko zawiesic. Z tymi granulkami to o jeze sie martwie, bo u Ciebie są. Oby zaden sie nie otruł. U mnie mrówy sa wszedzie, w kazdej stojacej i czekajacej na wsadzenie doniczce, slimakow troche w skorupkach, te ekspediuje. Pomrowów nie widzialam na razie.


Lata to z pewnością jeszcze nie ma. Wczoraj było 14 stopni, dzisiaj wskazania termometru nie dobiły do 20. Wciąż trzeba zakładać bluzę. Krzewy i drzewa bujnęły, a że ich sporo, to wrażenie ogólne wszechobecnej zieleni jest.

Kupek jeża w ogrodzie nie widziałam. Mam nadzieję, że buszuje teraz w innych rejonach.
Nie mam innej możliwości ochrony warzyw.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makao 21:51, 25 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3988
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Patrycja bardzo dobrze przygotowała glebę. sztuczne nawożenie jest zbędne. Nie ma co przyspieszać sztucznie wzrostu. Magicznej siły używałam tylko w opcji ukorzeniacza (Magiczna siła nawóz startowy +ukorzeniacz- pachniał witaminą B). Miał w sobie bardzo dużo fosforu i stymulował tworzenie drobnych korzonków.

Dlatego napisałam że nie jest to konieczne.
Pewnie że nie ma co przesadzać. Moje Hoseri bez nawozów i w żwirze i urosły i osiągneły ponad metr szerokości
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Patrycja_KG_Lu 22:02, 25 maj 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2646
Dziękuję Haniu i Aniu za podpowiedzi. Ponad metr to ponadprzeciętną. Powinni opis rośliny zmienić w katalogach
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Magara 23:09, 25 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ależ marudzę w tym sezonie. A to deszcz, a to zimno, to znów inwazje szkodników. A tu maj przecież. Człek powinien chodzić z lekką duszą po ogrodzie i napawać się buchającą zielenią.

Sezon jest ciężki, marudzenie przysługuje w dawkach większych niż zwykle chociaż u Ciebie pięknie jak zawsze

Haniu, nie wiem co kupiłaś na ślimaki ale jest preparat z fosforanem żelaza, "eko". Jeżom i innej zwierzynie nie szkodzi Kiedyś miałam takie zwykłe niebieskie granulki, bardzo skuteczne, ale martwe, wyflaczone pomrowy są jeszcze bardziej obrzydliwe niż te żywe. Po tym żelazowym, który zresztą Ewa-Anda polecała, cholery zamierają pod ziemią - chyba to prawda jest, taka moja obserwacja z zeszłego roku, trupów wyflaczonych nie zbierałam

Mrówek u mnie też zatrzęsienie - mrówkojada by czas kupić
Mszyce wszędzie... Emulpar pomógł średnio, oprysk szlauchem podobnie...
I obie moje brzoskwinie już maja parcha. Listki młode, drzewka młode, boję się czy przetrwają ten sezon

P.S. Czy ja gaurę kwitnącą widzę czy mam omamy???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Margerytka40 00:21, 26 maj 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wykopałam korzeń tej trojeści. Bulwy wyglądały dorodnie i zdrowo. Zakładam jeszcze taka opcję, że młode listki w fazie kiełka padały łupem ślimaków.


Złapałam golca na gorącym uczynku na jednej z moich trojeści. Mam dowód, że to na pewno one mi je zeżarły.
Pewnie i Twoje tak potraktowały.
Pamiętam Haniu jak pisałaś kiedyś o irysach syberyjskich, że traktujesz je jak zapchaj dziurę. Miałaś je w cieniu? Kwitły Ci?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Makao 06:37, 26 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3988
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Dziękuję Haniu i Aniu za podpowiedzi. Ponad metr to ponadprzeciętną. Powinni opis rośliny zmienić w katalogach

Pisałam u Ciebie że one takie szeroki są gdy zaczynałaś planowanie i pytałaś o Daniki i te Hoseri. Chyba nawet zdjęcia Ci wklejałam jak u mnie wyglądają. Ja wolę Daniki za ich soczysty kolor.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
mrokasia 08:35, 26 maj 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Bujność nad bujnościami u Ciebie Haniu! I już amsonia kwitnie! Ja chyba się wreszcie doczekam kwiatów na mojej/moich.
Ta śliwa do wycięcia to to bezlistne drzewko na zdjęciu po lewej od bordowego drzewka (drugiej śliwy?)? Z tej perspektywy jego brak nie będzie jakiś mega rażący .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kordina 09:10, 26 maj 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
No co tu gadać, ślicznie w tym ogrodzie, idę przysiąść na ławeczce na zakręcie, zaraz mi się przypomina Jandy "Bo ja jestem proszę pana na zakręcie"
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Patrycja_KG_Lu 10:39, 26 maj 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2646
Makao napisał(a)

Pisałam u Ciebie że one takie szeroki są gdy zaczynałaś planowanie i pytałaś o Daniki i te Hoseri. Chyba nawet zdjęcia Ci wklejałam jak u mnie wyglądają. Ja wolę Daniki za ich soczysty kolor.


Pamiętam Jedne chyba przycinałaś, a drugie nie i różniły się ilością szyszek. Daniki też posadzę, tylko w innych miejscach.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Kawa 11:50, 26 maj 2023


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Haniu dziękuję za odpowiedź
to chyba poczekam do wiosny i wtedy przytnę co by jej nie zaszkodzić
pięknie u Ciebie !
u mnie raczej ciężkawo wszystko rośnie chociaz może się wydawać że nie
mrówki mam w caaaaaaaaałym trawniku!! wszędzie!!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies