Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:51, 11 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
LIDKA napisał(a)
Hania Twój przedogródek jest elegancki.
Ja jeszcze niczym nie zasiliłam moich experymentalnych pomidorków koktajlowych w donicach.
Kwitną to może coś z nich będzie.


Jeśli kwitną, to podlej je czymś, co zawiera potas. To mogą być skórki po bananach zalane wodą lub lekko podsuszone, pocięte skórki wrzucone do doniczek. Najlepsza byłaby gnojówka ze skrzypu (1 l gnojówki na 10 l wody). Niektórzy używają Magicznej siły do pomidorów. W tym nawozie jest bardzo dużo potasu.

Kiedy zbierzesz pierwsze własne pomidory, to zapragniesz mieć już je każdego roku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
LIDKA 21:54, 11 cze 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7141
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Jeśli kwitną, to podlej je czymś, co zawiera potas. To mogą być skórki po bananach zalane wodą lub lekko podsuszone, pocięte skórki wrzucone do doniczek. Najlepsza byłaby gnojówka ze skrzypu (1 l gnojówki na 10 l wody). Niektórzy używają Magicznej siły do pomidorów. W tym nawozie jest bardzo dużo potasu.

Kiedy zbierzesz pierwsze własne pomidory, to zapragniesz mieć już je każdego roku.


Te magiczną siłe mam. Rano użyję dzięki. A bananowe skórki też się znajdą.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Gruszka_na_w... 21:55, 11 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
GingerO napisał(a)
Haniu, chyba zachorowałam na chorobę ogrodową.. Myślałam o Amonogawie kiedy ja zobaczyłam w szkółce wiosna. Nie kupiłam. Teraz kiedy o niej piszesz, czuje ze musze ja zakupić. Muszę się uspokoić. Koniecznie.


Kiedy pomagałam trzy lata temu w zakładaniu ogrodu koleżance, to zaplanowałam u niej posadzenie dwóch Amanogaw. U siebie nie miałam już na nie miejsca i tę tęsknotę za nimi zrealizowałam w jej ogrodzie. Bardzo lubię drzewa, które mają w sobie kilka walorów. Ona niezaprzeczalnie ma ich wiele: kompaktową wielkość, ładny pokrój, kwitnienie i przebarwienia. Kupuj!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:55, 11 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
LIDKA napisał(a)


Te magiczną siłe mam. Rano użyję dzięki. A bananowe skórki też się znajdą.


O, widzisz! Jak dobrze się wszystko złożyło.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:12, 11 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Nabawiłam się niechęci do cięcia w ogrodzie. za dużo tego było ostatnio. Stęskniłam się za pieleniem, robieniem kancików i niespiesznym omiataniem ogrodu.
Dzisiaj nastąpiło ostateczne zakończenie mojej przygody z oliwnikami. Ostatnie gałązki zostały zamienione na zrębki. Za dwa lata będę koić nerwy zerkając na płomień w kominku z oliwnikowych drewienek.
Krzewuszki już przekwitły. Jako ze rebak był gotowy do pracy, to przycięłam je oraz mahonie. Te drugie trochę za późno (wypuściły młode przyrosty), ale na początku maja nie miałam do tego głowy. Może się nie obrażą (mahonie).

Krzewuszki wkrótce wypuszcza młode przyrosty, a tymczasem zza nich wyłoniły się kwiatostany parzydła leśnego. To one lada moment, i tawułki Arendsa rosnące obok, będą mi zapewniać miły widok z tarasu.



W piwoniowym kąciku pojawiły się nowe kolorki. Przenosiłam te piwonie z ROD-owskiej działki. Musiałam coś pomerdać z kłączami, bo na jednym krzaczku mam dwa kolory kwiecia.





Te piwonię lubię najbardziej.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:24, 11 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Powolutku budzą się kwiaty róż parkowych.
Mme Isaac Pereire



Bodziszek Rozaane mam w kilku miejscach. Chwilowo kwitnie tylko jeden.



Szałwie ozdobne raczej u mnie nie szaleją. Nie te warunki glebowe i świetlne. Niezawodnie i obficie kwitnie co roku szałwia lekarska.





Moja miłość do seslerii jesiennej z każdym rokiem jest większa. Niby takie zwykłe trawiszcze, w bliskim kontakcie wyglądające na rozwichrzone, ale podświetlone słońcem daje piękny efekt. Nie trzeba się mordować przy cięciu i dzieleniu. To dla mnie tez ważne.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 22:30, 11 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
Podokienna z rodkami bardzo ładna nawet jak już przekwitły, ta zieleń ładnie wygląda, podoba mi się
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Muszelka 01:22, 12 cze 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź w sprawie jabłonki 'Ola'.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Monia81 07:19, 12 cze 2023


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Haniu przepięknie, gęsto w każdym zakątku, a z Amonagawy będziesz miała uciechy co nie miara ja swoje uwielbiam powiedz mi tą hortensję pnącą przy tarasie tniesz coby taka duża nie urosła? kupiłam w zeszłym roku w przypływie mani zakupowej taką hortensję i jakoś do tej pory jej miejsca szukam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Gruszka_na_w... 12:58, 12 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Basieksp napisał(a)
Podokienna z rodkami bardzo ładna nawet jak już przekwitły, ta zieleń ładnie wygląda, podoba mi się


To taka prawie bezobsługowa rabata. Wymaga tylko zadbania o dostarczenie rodkom odpowiednich przysmaków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies