Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 23:22, 09 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Magleska napisał(a)
Haniu podpowiedz proszę jaki masz zrębak do gałęzi -chcę kupić coś sprawdzonego .... konia -

ja dziś miałam dzień konia ścieżki układałam od nowa



Uprzedzę, że idealne rębaki mają swoją cenę. To te spalinowe. Tną i mielą wszystko jak leci. Te modele ze średniej półki bardzo dobrze radzą sobie z gałęziami iglaków i suchymi, grubszymi (do 4 cm)gałęziami liściastych. Drobne, świeże (np. z dereni) raczej miażdżą. Przy ulistnionych gałązkach mają tendencję do zapychania otworu wylotowego. Trzeba mieć pod ręką grubszy śrubokręt i czasem pomagać w wypchaniu poszatkowanej masy. Traw typu miskanty i rozplenice nie tnie.
Mam ten model
Kiedy go kupowałam był o 200 zł tańszy. Dobrze, że nie ma pojemnika (podstawiam wiadro), bo na bieżąco obserwuję, czy się nie zapycha.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:27, 09 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Haniu, dzięki za info, podział kuklików na liście

P.S. U mnie jakoś tak szybko wszystko nie rośnie, do buszu mi daleko
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 23:30, 09 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Kordina napisał(a)

Haniu jak tu ładnie przed Twoim domkiem w stylu prowansalskim, wszystko w harmonii


Klimatów prowansalskich z pewnością u mnie nie ma. Gdzieś w dalekich inspiracjach mogą się pojawić skandynawskie klimaty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:32, 09 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Magara napisał(a)
Haniu, dzięki za info, podział kuklików na liście

P.S. U mnie jakoś tak szybko wszystko nie rośnie, do buszu mi daleko


Przypominam, że masz działkę leśną. Teraz tylko dopieszczasz ten swój las. Ja musiałam wypiętrzać szczere pole.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:32, 09 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Kordina napisał(a)


Jest takie powiedzenie - jak uczeń jest gotowy to i nauczyciel się znajdzie, parafrazując - jak ogrodnik jest gotowy to i roślina się znajdzie widocznie nie byłaś jeszcze gotowa


Dobre!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:46, 10 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Przypominam, że masz działkę leśną. Teraz tylko dopieszczasz ten swój las. Ja musiałam wypiętrzać szczere pole.


Działkę leśną to ma Jola-April Ja mam kilka sosen i brzóz, które błogosławię za cień I tylko 1200 metrów I sąsiadów Wypiętrzać też się muszę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magleska 07:25, 10 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18384
Haniu dziękuję za odpowiedz
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kordina 12:39, 10 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Klimatów prowansalskich z pewnością u mnie nie ma. Gdzieś w dalekich inspiracjach mogą się pojawić skandynawskie klimaty.

No tak, style się zazębiają, chodziło mi o biele, szarości, szprosy okienne, krzyżakowa balustrada. To wszystko "pasuje"
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Roocika 13:25, 10 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Trochę czytam i oglądam z telefonu, wracam z komputera, bo jakoś osatatnio wzroku nie mogę skupić na telefonie.

Fajnie, że udało Ci się podziałać i skończyć ciężkie prace.
Amanogawa to chyba dobry wybór. Mam pomysł, żeby takowe upchnąć i u mnie i podziwiać wiosenne kwitnienie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Iwonka 13:58, 10 cze 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Haniu front z rzadka chyba pokazywany a szkoda. Bardzo mi się podoba klimat, nie ma przeładowania, wszystko zadbane, dopieszczone.
Ładne stożki, z czego je formowałaś?
Hosty mamy podobne, lubię je za tę białą obwódkę.
Ciekawy kolor ławki, balustrada odmalowana Super wszystko się prezentuje.

Kukliki w masie tworzą świetną obwódkę. Coraz bardziej lubię pomarańcz.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies