Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Mary 16:43, 09 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Makao napisał(a)

Super.
Że ja wcześniej sie z nimi nie spotkałam to szok.

Spotkałaś się, tylko jakoś serce Ci nie zabiło.
Ostatnie moje kukliki kupiłam na spotkaniu Ogrodowiska w Pęchcinie w 2018. Wszyscy się wtedy przepytywaliśmy co kto kupił.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gruszka_na_w... 17:02, 09 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Makao napisał(a)

Super.
Że ja wcześniej sie z nimi nie spotkałam to szok.


O nowych odmianach kuklików sporo się pisało na forum jakieś 3-4 sezony temu. TY akurat miałaś chyba wtedy przerwę od forum. Może dlatego kuklikomania Cię ominęła.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makao 18:53, 09 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3988
Mary napisał(a)

Spotkałaś się, tylko jakoś serce Ci nie zabiło.
Ostatnie moje kukliki kupiłam na spotkaniu Ogrodowiska w Pęchcinie w 2018. Wszyscy się wtedy przepytywaliśmy co kto kupił.

Poważnie? Kompletnie nie kojarzę tej rośliny. I jeszcze w Pęchcinie o niej się rozmawiali? No chyba wtedy nie tego szukałam i to dlatego nie zakodowałam
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 18:55, 09 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3988
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


O nowych odmianach kuklików sporo się pisało na forum jakieś 3-4 sezony temu. TY akurat miałaś chyba wtedy przerwę od forum. Może dlatego kuklikomania Cię ominęła.

Nie rozwalaj mnie. No nie zakodowałam tej byliny. Dla mnie to nowość.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
mrokasia 22:37, 09 cze 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ja się trochę zawiodłam na kuklikach. Bohema Pink mi marnieje a takie były piękne. Wszystkie trzy kępki jakoś skarłowaciały. Spróbuję podlać może florowitem. Na innej rabacie inna odmiana - na 4 kępki każda rośnie inaczej. Jedna mi w ogóle wypadła, druga marniutka, trzecia taka sobie, honor ratuje czwarta - ta kwitła jak dzika. Jakieś takie kapryśne te odmianowe kukliki…
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 22:54, 09 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
mrokasia napisał(a)
Ja się trochę zawiodłam na kuklikach. Bohema Pink mi marnieje a takie były piękne. Wszystkie trzy kępki jakoś skarłowaciały. Spróbuję podlać może florowitem. Na innej rabacie inna odmiana - na 4 kępki każda rośnie inaczej. Jedna mi w ogóle wypadła, druga marniutka, trzecia taka sobie, honor ratuje czwarta - ta kwitła jak dzika. Jakieś takie kapryśne te odmianowe kukliki…


To fakt, że nie wszystkie odmiany przyrastają i kwitną tak, jakbyśmy sobie życzyły. Tego Bohema Pink mam chyba na przytarasowej. Dwie kępki. Każda miała chyba ze dwa kwiatki.

Te czerwone kwitły ładnie, ale one rosną w pobliżu okrywowych róż i mimochodem korzystały z dobrodziejstw im dostarczanych (popiołu drzewnego, obornika i kompostu). Może te odmianowe są bardziej żarłoczne?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kordina 22:55, 09 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Makao napisał(a)

Nie rozwalaj mnie. No nie zakodowałam tej byliny. Dla mnie to nowość.


Jest takie powiedzenie - jak uczeń jest gotowy to i nauczyciel się znajdzie, parafrazując - jak ogrodnik jest gotowy to i roślina się znajdzie widocznie nie byłaś jeszcze gotowa
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Gruszka_na_w... 22:58, 09 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Makao napisał(a)

Nie rozwalaj mnie. No nie zakodowałam tej byliny. Dla mnie to nowość.


U siebie chyba najbardziej lubię tego najzwyklejszego bezodmianowego kuklika. Sadzony w dużych grupach prezentuje się uroczo. Pojedyncze egzeplarze potykane tu i ówdzie też dobrze wyglądają.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kordina 23:01, 09 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Haniu jak tu ładnie przed Twoim domkiem w stylu prowansalskim, wszystko w harmonii
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magleska 23:10, 09 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18404
Haniu podpowiedz proszę jaki masz zrębak do gałęzi -chcę kupić coś sprawdzonego .... konia -

ja dziś miałam dzień konia ścieżki układałam od nowa

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies