Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Makao 18:53, 11 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4311
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Mnie najbardziej martwi ten brak opadów wczesną wiosną. Wierzchnia warstwa gleby to u mnie teraz istna skorupa. Dla kiełkowania nasion to kiepsko. Dobrze, że głębiej wilgoć się trzyma.

U nas padało cały luty. Codziennie. Ziemię mam wciąż mokrą że wertykulację ciężko się robiło.

Dziś zimno. 14st. W przyszłym tygodniu przymrozki.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Gruszka_na_w... 19:47, 11 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Makao napisał(a)

U nas padało cały luty. Codziennie. Ziemię mam wciąż mokrą że wertykulację ciężko się robiło.

Dziś zimno. 14st. W przyszłym tygodniu przymrozki.


Luty to nie wczesna wiosna. U mnie też wtedy padało. Od połowy marca były dwa niewielkie opady deszczu. To trochę mało.
Dzisiaj miałam 20 stopni. Przyjemnie było, bo nie wiało. Skosiłam trawę w ogrodzie i na zapłociu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:37, 12 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ciężko mi się zmobilizować do kancikowania skamieniałej gliny i wzruszania takowej pazurkami, więc z prac ogrodowych odhaczyłam jedynie podlewanie warzywnika i zrywanie pokrzyw na sąsiedzkim ugorze. Pokrzywy zostały zalane wodą i będą nabierały mocy w kąciku gospodarczym.
Nie obyło się też bez krótkiej sesji fotograficznej.

Ostatnie dni z tulipanami. Jak na cebulki wsadzane kilka lat temu, wciąż spisują się nieźle. Choć do kompozycji i kolorystyki można mieć zastrzeżenia.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:42, 12 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Susza nieco utrudnia życie kuklikom, bo te nie korzenią się zbyt głęboko. Te odmianowe wciąż są w powijakach i kwitnienie zapowiada się raczej kiepsko. Te zwyklaki radzą sobie trochę lepiej, ale szału nie ma.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:50, 12 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Rozpędzają się rodki i azalie.





Niewielkie ochłodzenie być może przedłuży nieco kwitnienie obieli.



Lata temu pod brzozą Youngii wsadziłam kilkanaście cebulek czarnych tulipanów. Ostał się jeden, ale niezawodnie pojawia się każdego roku.



drobnica




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
nicol21 23:56, 12 kwi 2024


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
Alez juz masz zaawansowana ta wiosne! Super!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Narsilia 06:19, 13 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 563
Pięknie wyglądają te tulipany u Ciebie w tych zakątkach koniecznie musisz po uzupełniać troszkę , jaki zawciąg masz dorodny bardzo urocza roślinka
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
zawitka 07:40, 13 kwi 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
A co to za biało różowe strzałki????Piękne.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
UrsaMaior 09:54, 13 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8298
Odpowiem za Hanię, to tiarelle.

Hania, ogród piękny! Pełny, bujny, no po prostu cudny. Ten czarny tulipan mnie rozbroił
____________________
ogród pod lasem
Gruszka_na_w... 10:36, 14 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
UrsaMaior napisał(a)
Odpowiem za Hanię, to tiarelle.

Hania, ogród piękny! Pełny, bujny, no po prostu cudny. Ten czarny tulipan mnie rozbroił


Dziękuję za miłe słowa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies