Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Magara 00:01, 09 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7930
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




PS. Wciąż siedzisz w łazience?

Nie, areszt uchylony Ale jeszcze wiele przede mną
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 09:16, 09 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12336
Na szybko przejrzałam pismo obrazkowe i ze zgrozą stwierdzam, że moja wiosna prawie Twoją dogania...
Mignął mi też wpis o porach w gruncie. Widziałam kilka dni temu sadzonki w odrodniczym i pomyślałam, że to jednak przesada. Nie kupiłam, a teraz to już sama nie wiem...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 09:52, 09 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10795
Uff jak gorąco
Trzeba cieszyć się kwiatami bo upał popędza rośliny. Wspaniale ogród wygląda przy takiej ilości drzew kwitnących. Napawam się bo dla mnie taki widok to rarytas.
I rodki już? No to mnie zaskoczyło. Moje jakuszimańskie Blue Tit jeszcze dumają. Powinnam podlać bo sucho ale się uszczelka spitoliła w hydroforze. Jakaś nietypowa, muszę czekać aż ściągną z jakiegoś odległego miejsca.

Często siadasz na ławeczce i podziwiasz swoje dzieło? Ja bym siedziała
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 09:58, 09 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
Magara napisał(a)

Nie, areszt uchylony Ale jeszcze wiele przede mną


Mam nadzieję, że bez szwanku sprostasz wyzwaniom.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:03, 09 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
antracyt napisał(a)
Na szybko przejrzałam pismo obrazkowe i ze zgrozą stwierdzam, że moja wiosna prawie Twoją dogania...
Mignął mi też wpis o porach w gruncie. Widziałam kilka dni temu sadzonki w odrodniczym i pomyślałam, że to jednak przesada. Nie kupiłam, a teraz to już sama nie wiem...


W domu zrobiło się 22 stopnie. Na parapecie przy słonecznym oknie pewnie temperatura jest wyższa. Musiałam kilka razy dziennie podlewać sadzonki. Zwykle sadziłam pory i selery do gruntu w trzeciej dekadzie kwietnia. W prognozach nie widać przymrozków. Zaryzykowałam. Gdyby warunki na zewnątrz uległy drastycznej zmianie, to mam jeszcze sadzonki na podmianę. Ewentualnie będę konstruować namiot ochronny.
Dzisiaj znowu ma być 30 stopni, a pąk piwonii pokazuje kolorek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:11, 09 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
April napisał(a)
Uff jak gorąco
Trzeba cieszyć się kwiatami bo upał popędza rośliny. Wspaniale ogród wygląda przy takiej ilości drzew kwitnących. Napawam się bo dla mnie taki widok to rarytas.
I rodki już? No to mnie zaskoczyło. Moje jakuszimańskie Blue Tit jeszcze dumają. Powinnam podlać bo sucho ale się uszczelka spitoliła w hydroforze. Jakaś nietypowa, muszę czekać aż ściągną z jakiegoś odległego miejsca.

Często siadasz na ławeczce i podziwiasz swoje dzieło? Ja bym siedziała


Podczas prac w warzywniku lubię przysiąść na ławeczce pod brzózką. Lekki cień przyspiesza odpoczynek.

Kwitną teraz wczesne rodki; Gartendirector Rieder. Zwykle kwiecie pojawiało się na nich pod koniec kwietnia. W kolejce czekają Nova Zembla i Catharine Van Tol. Wszystkie podlewałam podczas weekendu wodą z dodatkiem odrobiny Florovitu. Miały sucho i listki zaczęły im jaśnieć. Podlewałam konewką.

Przepięknie w tym sezonie kwitną wiśnie jadalne. Teraz spektakl zaczęła obiela. Czekam jeszcze na kwitnienie jabłonki Adirondack.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:46, 09 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
obiela





Kaliny japońskie są już zapączkowane.





Szkielet rabaty zachodniej jest już w gotowości. Teraz trzeba poczekać na byliny i róże.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:53, 09 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
sad- tutaj czeka mnie kancikowanie granicy trawnika i żywopłotu oraz okręgów wokół drzewek; czekam z tym aż opadną stare bukowe liście.





Zebrane spod karmnika nasionka wrzuciłam na zagonek w warzywniku. Urósł fajny zielony nawóz. Zbieram się do jego ścięcia i przekopania. Do przygotowania zostały mi kwaterki na dyniowate, pomidory i ogórki.

orlik



azalie japońskie

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:59, 09 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
I takie tamy z porannego spaceru.
W poidełku codziennie zmieniam wodę, bo ptaki uwielbiają się tam kąpać.
Zielona przesłona okien sąsiada działa wyśmienicie.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 11:02, 09 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
I takie tamy z porannego spaceru.
W poidełku codziennie zmieniam wodę, bo ptaki uwielbiają się tam kąpać.
Zielona przesłona okien sąsiada działa wyśmienicie.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies