Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

kasia1 07:57, 03 lis 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Haniu, a pokażesz te śliwy wielopniowe? Przepraszam, może były już wcześniej. Ale nie dam rady przejrzeć całego wątku. Jakie są wysokie i po ilu latach?
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Agania 15:15, 03 lis 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Podziwiam Haniu twojego powera. i widać pracowitość w ogrodzie

Rozplenice, rozchodniki, pięknie wyrzeźbione rabaty, trawnik wysprzątany...dużo zrobiłaś, miło popatrzeć

Przydałby mi się wolny dzień...fajnie się składa, że mam wolny weekend pograbię może liście

Przyznaję się, że mam lenia ogrodowego raczej wolę leżeć na sofce z lekturą lub zjadaczem czasu...druga sprawa, że ze zmianą czasu wracam już do domu po ciemku.
Pozdrawiam listopadowo i weekendowo

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gruszka_na_w... 18:29, 03 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
kasia1 napisał(a)
Haniu, a pokażesz te śliwy wielopniowe? Przepraszam, może były już wcześniej. Ale nie dam rady przejrzeć całego wątku. Jakie są wysokie i po ilu latach?


Tak wyglądały w 2014, niecały rok od momentu, kiedy je sadziłam. Rosną za żółtolistna pęcherznicą.



A tak w maju tego roku. To te bordowolistne drzewka za pergolą.



czerwiec



Nie robię im indywidualnych zdjęć, bo stanowią zamknięcie osi widokowej ścieżki wzdłuż budynku. Maskują dom sąsiada, kiedy siedzimy na tarasie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
kasia1 18:34, 03 lis 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dziękuję. Rosną jak na drożdżach
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Gruszka_na_w... 18:37, 03 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zana, rozplenice na słonecznych stanowiskach już dawno pożółkły.



A te jakby listopada nie było



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasya 18:46, 03 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
masz przepiekne rozplenice
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gruszka_na_w... 20:21, 03 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Aganiu, staram się wykorzystać każdą wolną chwilę na pobyt na świeżym powietrzu. Dobrze mi się potem śpi, nie dopadają mnie infekcje. Same plusy z tego ogrodniczkowania.

Kasiu, mnie też się one podobają. Dobrze się tam spisują.

Dzisiaj udało mi się spełnić marzenie. Natrafiłam w sklepie na przepiękny karmnik dla ptaków. Od dawna podziwiałam karmniki wykonane przez Agcię z
ogrodu naturalnego pachnącego lasem
. Pomysłowe, zabawne, bogate w urokliwe detale. Ten zakupiony dzisiaj jest w stylu tych wykonywanych przez Agcię.
Kolory trochę się przekłamały.


Karmnik zawisł na rajskiej jabłonce rosnącej na studziennej. Świetnie go widać z okna jadalni. Bardzo spodobał się sikorkom.

Z karczowaniem żywopłotu doszłam do połowy, a potem w ramach relaksu wycinałam liście irysów. Bardzo dużo ich mam.

Ładnie przebarwia się żywopłot bukowo-grabowy.



Najbardziej kolorowo jest w zakątku berberysowo-tawułowym. Imperata niestety przestała już świecić.



Z ciekawości porównałam sobie zdjęcia rabaty garażowej z kwietnia i listopada.



Widać, że podrosło.

Żeby jeszcze drzewa rosły w tym tempie, co trawy. Wciąż mi ich brakuje wewnątrz ogrodu.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasya 20:24, 03 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
tylko czy ptaszki beda wiedzialy ze to karmnik ?
a gdzie go umiescisz ?
ja tez kupilam karmnik z okienkami ale metalowy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gruszka_na_w... 20:36, 03 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Najmniej łyso jest na froncie.





Powoli przybywa pustych miejsc. Dobrze, że są trawy.





Pora na likwidację pojemników z sezonowymi nasadzeniami.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:39, 03 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Kasya napisał(a)
tylko czy ptaszki beda wiedzialy ze to karmnik ?
a gdzie go umiescisz ?
ja tez kupilam karmnik z okienkami ale metalowy


Wykorzystałam karmnik do formowania jabłonki Oli. Drzewkom owocowym powinno się na początku odginać gałązki do poziomu. Sikorki zaczęły w nim urzędować kilka minut po moim odejściu.
Karmnik jest funkcjonalny, bo ma zawiasy na daszku. Łatwo go napełnić, a ziarna pod wpływem własnego ciężarku wysypują się na tarasik domku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies