Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

jolka 18:57, 05 lis 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Haniu, jakim stężeniem mocznika opryskiwałaś sadek??
Czytałam o roztworze 5% (0,5 kg mocznika rozpuścić w 10 litrach wody). Będzie OK??

Pozdrawiam



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Gruszka_na_w... 19:05, 05 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
jolka napisał(a)
Haniu, jakim stężeniem mocznika opryskiwałaś sadek??
Czytałam o roztworze 5% (0,5 kg mocznika rozpuścić w 10 litrach wody). Będzie OK??

Pozdrawiam





Tak, używałam roztworu 5% wg tej instrukcji
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolka 19:17, 05 lis 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Tak, używałam roztworu 5% wg tej instrukcji


To samo czytałam
Róże też mocznikiem prysnęłaś??
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Gruszka_na_w... 19:26, 05 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Prysnęłam na liście na ziemi i na krzewy. Bardzo mi w tym sezonie chorowały. Obawiałam się, że nie doczyszczę z gleby tych zainfekowanych liści i stąd pomysł z mocznikiem. Piszą, że można też pryskać miedzianem, ale nie miałam go pod ręką.
Może pomoże.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 20:04, 05 lis 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Boziu, kiedy ja się doczekam takiej jesiennej bujności w ogrodzie. U Ciebie kolor goni kolor, fascynujące to jest.
Domek dla ptaszków śliczny, faktycznie w Agciowym stylu, pamiętam jak pokazywała te swoje dzieła sztuki, a ja z rozdziawioną japką się na nie gapiłam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gosiek33 07:22, 06 lis 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
napasłam oczy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Margerytka40 08:33, 06 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Piękna jesień u Ciebie Haniu. Poczytałam o opryskach jesiennych,nie wiedziałam,że można o tej porze pryskać drzewa owocowe. Cenne informacje.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
JoannA 18:01, 06 lis 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Czarujesz tym soim ogrodem Haniu. Oj czarujesz
A drzewa urosną szybciej niż się spodziewasz.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Gruszka_na_w... 19:28, 06 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Anula, u Ciebie jesień pewnie jeszcze piękniejsza ze względu na bliskość lasu.

Margerytko, cieszę się, że na coś się przydały moje wpisy.

Gosiek

Joasiu, rosną, ale to wciąż młodziaki.

ambrowiec i klon strzępiastokory



ukochane brzozy i śliwa wiśniowa, która okazała się być formą szczepioną



Połowa wykonała swoją część tygodniowego planu. Pompa studzienna została wyciągnięta, umyta, węże schowane. Dwie ławeczki znalazły schronienie na tarasie. Teraz dopiero widać wyraźnie zarys rabaty okołostudziennej. Robiłam tam rewolucję w trakcie sezonu. Usunęłam kilka kęp irysów i róże Swanny. Drzewka podsadziłam trzmieliną oskrzydloną. Cisy będą tworzyć zwartą półkolistą przesłonę. Zostawiłam tam różę Souvenir du docteur jamain, dosadziłam trawki, a pod brzózką kukliki oraz cebulowe: krokusy, szachownice, szafirki i tulipany.



Dzień był typowo listopadowy: pochmurny, z mżawką. Jesienna kolorystyka powodowała ciepłe uczucia wobec aury. Przebarwiać się zaczął modrzew Kórnik- szczepiony na niewysokiej nóżce.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:35, 06 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Front był lekko zamglony, kwitnące źdźbła rozplenic nabrzmiały od kropel wody.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies