Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Wendy79 21:01, 03 lis 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Super karmnik!!! Sikorki to lubią ciemne, małe domki, bo ostatnio do moich okien zaglądają Łajzy jedne, wymuszaczki, dobrze wiedzą, kto im brzuszki napełnia w zimie
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Yokka 21:04, 03 lis 2017

Dołączył: 03 lis 2017
Posty: 2
Witam serdecznie,
zachwycający ogród, widać ile pracy i serca jest włożone w każdy zakamarek☺ mnie dodatkowo zachwyca dom, idealnie współgra z zielenią☺
Pozdrawiam

PS. Wysłałam priva, bardzo proszę o zerknięcie
Gruszka_na_w... 21:19, 03 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Yokka, odpowiedziałam.
I dziękuję za wszystkie te miłe słowa.

Agnieszko, ogród daje niesamowitą okazję do oglądania ptaków z bliska. Niektóre widzę pierwszy raz w życiu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:40, 04 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Dzień był słoneczny, w sam raz na wykonanie kolejnych prac z listy. Zrobiłam oprysk drzewek roztworem z mocznika. Spryskałam też krzewy róż. Wykarczowałam kilka karp.
Wycięłam maliny.



Starczyło czasu na spacerek po ogrodzie.
Przebarwiły się azalie.



Karmniczek cieszy się powodzeniem.



Kilka lat temu chryzantemy kwitły dość obficie. Teraz mają chyba za mało słońca. Krzewuszka Variegata wciąż trzyma liście.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasya 17:42, 04 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42589
slicznie domek sie prezentuje
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gruszka_na_w... 17:46, 04 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Kalina angielska wciąż w zieleni.










____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anka_ 18:55, 04 lis 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340

Haniu twój wogród jast wspaniały całym rokiem, ale w jesiennej odsłonie podoba mi sie najbardziej.


Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Kilka lat temu chryzantemy kwitły dość obficie. Teraz mają chyba za mało słońca.


Cudowna. Haniu a wiesz jak ona się nazywa?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gruszka_na_w... 19:29, 04 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Kasiu, domek ładnie się wpasował.

Aniu, mam podejrzenia graniczące z pewnością, że dwa lata temu wsadziłam do ziemi chryzantemy kupione na lokalnym ryneczku w okolicach Zaduszek. Część poszła na cmentarz, a część zdobiła taras. Późną jesienią zadołowałam je na rabacie.
Na ryneczku sprzedają no name.
Ktoś pisał na forum, że odwiedza śmietniki cmentarne w listopadzie i pozyskuje w ten sposób ładne sadzonki chryzantem do ogrodu. Świetny to pomysł.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasya 19:37, 04 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42589
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Ktoś pisał na forum, że odwiedza śmietniki cmentarne w listopadzie i pozyskuje w ten sposób ładne sadzonki chryzantem do ogrodu. Świetny to pomysł.



ja tylko kupowalam po zaduszkach z grosze, ale nie przezimowaly
w tym roku mam z biedry i zobaczymy, zadołuje
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anna_t 20:19, 04 lis 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




Haniu który dereń ma tak intensywnie wybarwione gałązki?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies