Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 19:38, 26 kwi 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
sylwik69 napisał(a)
Hania pięknie soczyście zielono u Ciebie przybiegam prosząc o poradę w sprawie żywopłotu z buka! czy mogłabyś do mnie zajrzeć ? czy jesteś zadowolona ze swojego żywopłotu?


Mam żywopłot bukowo-grabowy. Wymaga trochę więcej wysiłku niż żywopłot tujowy, ale wart jest tego. Trzeba go ciąć pod koniec zimy i w czerwcu. W pierwszych latach jeszcze pod koniec sierpnia.
Graby zrzucają liście na zimę, buki tworzą ciepłą kolorystycznie przesłonę.
teraz wygląda to tak


zimą tak- zdjęcie sprzed 2 lat



a w pełni sezonu tak

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:12, 26 kwi 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Monia81 napisał(a)


Aż musiałam zacytować, bo ten Twój samopas na brzozowej jest rewelacyjny, podoba mi się to coś zielono żółtego(wilczomlecz?) co tak ładnie pod dereniem rośnie i wypełnia luki pozdrawiam Haniu


Moniu, w pierwotnych założeniach miał być to zagajnik brzozowo-dereniowy bezobsługowy. To najniżej położony fragment działki i tam miał spływać ewentualny nadmiar wilgoci. Wilgoci nie ma, a derenie, w miarę wzrostu brzóz, kiepsko rosły z powodu braku wilgoci. Wysadziłam derenie z wnętrza rabaty, zostawiłam je tylko na obrzeżach, a w środku żywiołowo rośnie dąbrówka, wilczomlecz sosenka, resztki "niedźwiedziego futra" i rogownicy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:15, 26 kwi 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
makadamia napisał(a)


Najbardziej się zdziwiłam, że Ice Dance taki popularny jest, mimo że się bardzo rozłazi i już po roku robi bardzo nieporządny gąszcz


ID to dla mnie idealna trawa do zadarniania trudnych, niezbyt eksponowanych miejsc. W tej roli widziałam ją w Wojsławicach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:23, 26 kwi 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ewo, trudno przejść obojętnie wobec czegoś, co pachnie niesamowicie na odległość. Szkoda, że tulipany tak nie pachną.



Rumianko, mam zdjęcia z kwietnia w jednym folderze. Kiedy wklejam bieżące, to wyskakują mi też te z początku miesiąca. Aż nie chce się wierzyć, że dzieli je raptem dwadzieścia parę dni.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:36, 26 kwi 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
W warzywniku zbiera się do kwitnienia cebula siedmiolatka. Po kwitnieniu ja ścinam, a ona ładnie odbija i do późnej jesieni mamy ładny szczypiorek. Dorodnie rośnie lubczyk. Kwitnie bez NN.



Zapełnia się rabata podokienna od zachodu.



Zakwitają ostatnie tulipany. Dobrze, że się trochę ochłodziło. W tym sezonie cebulowe (krokusy, narcyzy) kwitły krótko.





Na garażowej kolejne rośliny wysuwają się na pierwszy plan. Czekam aż trzmielina zarośnie murek. W okresie bezlistności hortensji i braku liści irysów będzie na czym oko zawiesić.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
roma2 21:02, 26 kwi 2018


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Siedmiolatka stwierdziła, że nie wyrośnie u mnie, lubczyk przychylił się do jej zdania, mając w nosie moją do niego miłość. Lubię spacerować po Twoich włościch. Jesteś znakomitą przewodniczką. Ponieważ nikt nie zabukował ławki na wyłączność, to sobie na niej czasem przysiadam. Podoba mi się
____________________
Komendówka
Gruszka_na_w... 21:35, 26 kwi 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ławki są świetna opcją, jeśli sąsiedzi nazbyt dokazują. Można się częściowo odizolować. Lubczyk kiepsko rósł przez pierwsze dwa lata. On chyba jak rabarbar, potrzebuje czasu na rozrost karpy. Siedmiolatkę mam z nasion wysianych w zeszłym roku. W tym sezonie wreszcie ja widać. Rok temu to były takie niteczki 10 cm.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makusia 22:01, 26 kwi 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Twoja siedmiolatka zbiera się do kwitnienia, a moja właśnie postanowiła, że zacznie wchodzić
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
sylwik69 22:54, 26 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Bardzo Ci dziękuję za wszystkie cenne informacje i fotki
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Monia81 07:56, 27 kwi 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Lubczyk kiepsko rósł przez pierwsze dwa lata. On chyba jak rabarbar, potrzebuje czasu na rozrost karpy. Siedmiolatkę mam z nasion wysianych w zeszłym roku. W tym sezonie wreszcie ja widać. Rok temu to były takie niteczki 10 cm.


Z lubczykiem miałam tak samo, tak jak piszesz on z tych co to potrzebują czasu, w 3 roku pokazał, że mu już dobrze siedmiolatkę też z nasion miałam, na początku to był taki wypierdek a teraz dzielę i rozdaję bo rośnie jak głupia, każda roślinka potrzebuje czasu, no chyba, że jednak nie będzie chciała rosnąć... buziaki poranne zostawiam i lecę dalej
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies