Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gocha 15:26, 27 kwi 2018


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
U mnie lubczyk nic a nic nie chce rosnąć , kilka prób już było. A tak go lubię. Hortensje Twoje już maja duże listki, moje jeszcze małe pączki mają. Kwiaty kaliny angielskiej niestety u mnie zmarzły i nie powącham jej. Pięknie masz
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Pszczelarnia 17:10, 27 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Twój warzywnik startuje, a mój nawet do mety startowej się nie zbliżył.
Liczę, że jak dosadzę dalie i dosieję cynie, to będzie mógł się pokazać za 3 tygodnie aż coś wzejdzie, łącznie z moją wizją łanów i szpalerów bazylii.

Ta kalina to koreańska? Czy burkwooda?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
tulucy 17:47, 27 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
W moim wreszcie pokazała się rzodkiewka. I czosnek dosadzany wiosną. Reszta się ukrywa.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 21:53, 27 kwi 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Pszczelarnia napisał(a)
Twój warzywnik startuje, a mój nawet do mety startowej się nie zbliżył.
Liczę, że jak dosadzę dalie i dosieję cynie, to będzie mógł się pokazać za 3 tygodnie aż coś wzejdzie, łącznie z moją wizją łanów i szpalerów bazylii.

Ta kalina to koreańska? Czy burkwooda?


Kupowałam ją jako kalinę angielską. Mira chwaliła się swoją i jej pozazdrościłam, że ma takie aromaty w ogrodzie.
Bardzo ciepły jest ten kwiecień. Wzeszły już buraczki, dzisiaj pokazała się fasolka szparagowa. Dalie wsadziłam jakieś 10 dni temu, ale jeszcze nic nie widać. Jeśli się nie pokażą, to pogodzę się z tym, że u mnie im nie pasuje coś.
Bazylię kupiłam w doniczce. Jutro podzielę i wsadzę. Może uda się wysiać ogórki.
Prognozy pogody wyglądają tak optymistycznie, ze walczę z pokusą wsadzenia w grunt pomidorów. Zaczęłam już je hartować na zewnątrz.
Widziałam u Ciebie zdjęcie jarząba szwedzkiego. Moje w tym sezonie wyraźnie dojrzały. Będą po raz pierwszy kwitły.



Poziomki kwitną i są owoce na jagodzie kamczackiej.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:06, 27 kwi 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Gocha napisał(a)
U mnie lubczyk nic a nic nie chce rosnąć , kilka prób już było. A tak go lubię. Hortensje Twoje już maja duże listki, moje jeszcze małe pączki mają. Kwiaty kaliny angielskiej niestety u mnie zmarzły i nie powącham jej. Pięknie masz


U mnie lubczyk podatny był na rdzę i latem dość wcześnie z tego powodu zamierał. Od zeszłego sezonu robiłam mu opryski propionianem wapnia. Zdecydowanie mu to pomogło. Dostał też trochę obornika w stópki.

Ta kalina u mnie przeżyła kilkunastostopniowy mróz bez śniegu. Wielka szkoda, że Twoja podmarzła. Miałam dzisiaj ogrodowych gości i zachwycali się jej zapachem.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:08, 27 kwi 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
tulucy napisał(a)
W moim wreszcie pokazała się rzodkiewka. I czosnek dosadzany wiosną. Reszta się ukrywa.


A jak się pokaże, to jaka radość będzie.

Czekam w tym sezonie na wisienki.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:16, 27 kwi 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Pracowicie minęło nam piątkowe popołudnie. Trawnik w ogrodzie i na zapłociu skoszony. Oprysk roztworem tymolowym zrobiony. Szkodniki widać było tylko na trzmielinie europejskiej. Ją co roku coś podjada.Jeśli tymol nie pomoże zrobię oprysk na bazie mydła potasowego, octu i sody.
Ogród w promieniach zachodzącego słońca.
wokół tarasu






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:20, 27 kwi 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Oczarowała mnie obiela.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:27, 27 kwi 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 06:41, 28 kwi 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jestem w stanie jedynie ochłonąć widoki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies