Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

anbu 21:27, 29 kwi 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Wojsławice super
Wieża oblężnicza już mniej
____________________
Ania Ogród Ani :)
tulucy 21:31, 29 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Duże drzewo... Szybko rosnące.
Ach ci sąsiedzi nasi kochani...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
jolanka 21:31, 29 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Może strzelać będzie z tym machiny Za dużo mu nagadałaś to teraz się przygotował na następną turę negocjacji
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 21:37, 29 kwi 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
W warzywniku wysiałam dzisiaj ogórki, cukinie, dynie i drugi rzut szparagówki. Wypieliłam część grządek. Pomidory odbywają już całodobowe hartowanie.





Sporo radości dają mi kwitnące pod oknem rodki. Wyjątkowo wcześnie zakwitły lilaki.



W Wojsławicach podpatrzyłam, że turzyce ścinają kosą spalinową i podkaszarką, a my się tak pieścimy z naszymi. Rok temu w połowie maja było tam spotkanie miłośników lilaków i wtedy niektóre z nich jeszcze nie kwitły. W tym sezonie kwitną 3 tygodnie wcześniej.

Palibin z kaliną hordowiną. Piwonia pokazuje kolorek.



I takie tamy

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 21:44, 29 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
O, ja też się zdziwiłam, że masz psa!
Wieża porażka, współczuję. Tak jak pisze Łucja chyba drzewo może uratować tę sytuację. Obawiam się, że konstrukcja będzie stała dopóki sama nie padnie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 21:49, 29 kwi 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
tulucy napisał(a)
Duże drzewo... Szybko rosnące.
Ach ci sąsiedzi nasi kochani...


Rok temu modernizowałam tę rabatę.
Były dwie opcje do wyboru

Opcja 1

Opcja 2

Niestety, wybrałam do realizacji tę niewłaściwą z punktu widzenia aktualnych wydarzeń.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
dominika_ 21:52, 29 kwi 2018


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
No to Ci niespodziankę sąsiad. Niestety ich nie mamy możliwości wyboru w większości przypadków. Wieża wygląda z daleka na solidną, więc na rychły jej upadek chyba nie ma co liczyć
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Gruszka_na_w... 21:55, 29 kwi 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
jolanka napisał(a)
Może strzelać będzie z tym machiny Za dużo mu nagadałaś to teraz się przygotował na następną turę negocjacji


Prędzej mnie strzeli żyłka. Źle reaguję na głupotę.
W nocy miałam sen. Na końcu długiej prostej graniczącym z jego posesją (on ma tam mocno wyniesiony taras z widokiem na mój ogród) wbijałam bale, a na ich końcach- 3 m nad ziemią- mocowałam poziomo nieobrzezane, prymitywne dechy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:59, 29 kwi 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Trochę mnie pokrzepiacie, tym, co piszecie. Myślałam początkowo, że może mam jakieś starcze zmiany w mózgu i stąd te moje zastrzeżenia estetyczne.
Ale Wy młode jesteście. Macie małe dzieci.
Czy organizując im miejsce do zabawy myślicie o sąsiadach?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 21:59, 29 kwi 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Współczuję sąsiedzkich problemów. Czasem gdy kogoś stać wykupuje sąsiednią działkę czeka mnie budowa na działce obok wolę nie myśleć co się będzie działo
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies