Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:26, 23 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Gosiek33 napisał(a)
1 1/2 kilo szynki całą zjadł ?


Słabo przyrasta Ci rodgersja? Ale kwitnie


Mój pies jest duży. Waży ponad 40 kg. Wystarczyło mu 5 minut.
Rodgersja rośnie 5 rok. Początkowo nie miała cienia, wiec pewnie się męczyła.
W tym sezonie, po tych marcowych mrozach, to nawet mój ukochany goździk ledwie kwitnie.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:31, 23 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Makusia napisał(a)


3 szerokości, więc nieco mniej niż 1,5 m? Tak domniemuję, rozstaw kosiarkowy to zazwyczaj ok. 42 cm chyba? No to w najwęższym miejscu jest taka jak u mnie, czyli aż tak tragicznie u mnie nie jest


W ogóle nie jest u Ciebie tragicznie. Zważywszy na Twoje zawodowe obowiązki i sprawdziany wiszące Ci nad głową, ogarniasz wszystko znakomicie.
Moja kosiarka ma 50 cm szerokości.

Piwonie dla Ciebie



i agreścik.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:46, 23 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Kawciu, ten bodziszek wygląda mi na takiego, co rośnie bez marudzenia aż do zimy. W pierwszym roku potrzebował tylko czasu, żeby się zebrać do kupy.

Monia, przedostatni pies był ogrodowym podjadaczem. Zrywał sobie strączki groszku, delikatnie otwierał i wyjadał same ziarenka. Marchewkę sam wyciągał, pozbawiał natki i subtelnie chrupał.

Amsonia dobrze się komponuje ze stipą. Powojniki dokumentnie zarosły obeliski.



Brzozowa Agatko, w pobliżu tej róży rośnie przywrotnik ostroklapowy, berberys Admiration i anabelka. Dobrze współpracują. Nie wiem, czy masz u siebie parzydła? Polecam!

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mikina34 08:44, 24 maj 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Monia, przedostatni pies był ogrodowym podjadaczem. Zrywał sobie strączki groszku, delikatnie otwierał i wyjadał same ziarenka. Marchewkę sam wyciągał, pozbawiał natki i subtelnie chrupał.

A to Ci smakosz esteta
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 08:53, 24 maj 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Haniu,
czy te kwiatki najniżej to kwitnący szczypiorek? Jeśli tak to kiedy ścinasz kwiatki, bo mój jest własnie w pełnym rozkwicie i nie wiem kiedy go ciachnąć?

Masz jakąś konkretną odmianę agrestu? Chciałabym posadzić u siebie ze dwa krzaczki i zastanawiam się czy taki czy może czerwony ... Pamiętam z ogródka babci, czerwony był i białe porzeczki
Przepraszam, że tak się ciągle o coś dopytuję, ale to mój drugi rok ogrodniczkowania na całego (z warzywnikiem włącznie), zapisuję już drugi kalendarz z cennymi uwagami, ale sama wiesz, wiedzy nigdy dość
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Gruszka_na_w... 21:03, 24 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
mikina34 napisał(a)

Haniu,
czy te kwiatki najniżej to kwitnący szczypiorek? Jeśli tak to kiedy ścinasz kwiatki, bo mój jest własnie w pełnym rozkwicie i nie wiem kiedy go ciachnąć?

Masz jakąś konkretną odmianę agrestu? Chciałabym posadzić u siebie ze dwa krzaczki i zastanawiam się czy taki czy może czerwony ... Pamiętam z ogródka babci, czerwony był i białe porzeczki
Przepraszam, że tak się ciągle o coś dopytuję, ale to mój drugi rok ogrodniczkowania na całego (z warzywnikiem włącznie), zapisuję już drugi kalendarz z cennymi uwagami, ale sama wiesz, wiedzy nigdy dość


Kto pyta, nie błądzi! Za rok, to Ty będziesz dzieliła się wiedzą z innymi.
Agrest kupowałam w markecie. Porzeczki czerwone i białe też. W sklepie internetowym kupowałam czarne porzeczki.

Kiedy zauważysz, że te fioletowe kwiatuszki szczypiorku zaczną zasychać, zetnij wszystko ok. 3 cm nad ziemią. W krótkim czasie wypuści nowe zielone listki, które będą zjadliwe aż do jesieni. Teraz fajnie wygląda z kwitnącym tymiankiem.
Lada moment zjadliwy będzie groszek cukrowy.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
roma2 21:08, 24 maj 2018


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Groszek! Mimo, że zielony uwielbiam!
____________________
Komendówka
Mirka 21:16, 24 maj 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Kiedy siałaś groszek że już ma owoce. Też siałam ale mój ma tak że 30 cm dopiero.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Gruszka_na_w... 21:18, 24 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Wypieliłam dzisiaj warzywnik, usunęłam pomidorom wilki wyrastające w kątach liści. Na niektórych krzaczkach są już pierwsze zielone owoce.
Z jagodnika przynoszę jagody kamczackie i poziomki. Dojrzewają pojedyncze truskawki. Niesystematyczność opadów ma wpływ na jakość wschodów. Są bardzo nierównomierne. Dziwny ten rok.

Muszę się dokształcić z dzielenia jarzmianek. Tej bordowej chciałabym mieć więcej.



Żarówiasto różowe piwonie już przekwitły. Teraz rzucają się w oczy te bardziej rasowe przy kompostowniku.



Kiedy przekwitną, zastąpią je róże.



Do kwitnienia szykuje się czyściec wełnisty. Już wystrzelił w górę.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 21:21, 24 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jarzmianki dzielić można albo wiosną albo w sierpniu - nie ma znaczenia. Robiłam tak i tak. Cudna jest ta Twoja!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies