Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:52, 20 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pierwszy kwiatek pokazała piwonia Bowl of beauty.



I takie tamy




Mocno wyskoczył w górę klon ussuryjski.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 22:28, 20 maj 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dlaczego u Ciebie ussyryjski jest cały zielony ? Mój ma czerwone młode listki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Basinkowo 22:37, 20 maj 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 85
Bardzo dziękuję za odpowiedź na pytanie dotyczące imperaty Red Baron. Przekonałaś mnie, że nie ma się czego obawiać. Mam na tę trawkę świetne miejsce, teraz tylko poszukać w sklepie i wsadzić
Ogród cudny! Jestem pełna podziwu dla twojej pracy i wiedzy.
____________________
Basiap
Roocika 22:38, 20 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ach, pozachwycałam się
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 22:46, 20 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)
Dlaczego u Ciebie ussyryjski jest cały zielony ? Mój ma czerwone młode listki


One były czerwonawe na początku wegetacji. Teraz już są dojrzałe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:49, 20 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Basiu i Asiu, dziękuję za miłe słowa. Motywują! Pokrzepiają w chwilach zwątpień.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mikina34 08:25, 21 maj 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bób rośnie dość silnie. Między rzędami robię trochę szersze odstępy niż między np. marchewką, burakami, czy selerem. Jakieś 35 cm. Nasionka wtykam po jednej sztuce do dołka; co ok. 20 cm. Bób lubi podlewanie gnojówkami (jest żarłoczny).
Wysiewam i sadzę to, co z pewnością zjemy. Groszek zielony, fasolkę szparagową, buraki cukrowe (z liściowych zrezygnowałam), szpinak, rzodkiewkę, koper,ogórki, pietruszkę naciową,marchew, dymkę, kilka sałat masłowych, sporo porów, selery, brukselkę, pomidory, dynię, cukinię. Jest niewielki zielnik z miętą, melisą, tymiankiem, bazylią, lubczykiem i szczypiorkiem.
W tym roku nastawiłam się na odmiany pomidorów najlepsze do suszenia.
Staram się na bieżąco pisać, co robię w warzywniku.


Dziękuję Haniu za informacje nt. bobu, w przyszłym roku będę miała "ściągę " . W tym pierwszy raz kupiłam cztery sadzonki (podobno jakiś bardzo mocno plonujący), w przyszłym już sama posieję. Zauważyłam, że pięknie pachnie, z przyjemnością patrzę jak krzątają się koło niego bzyczki
Napisz mi jeszcze jak możesz kiedy wysiewasz bób?
Swoją drogą warzwnik masz piękny, taki uporządkowany
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Brzozowadzie... 10:31, 21 maj 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Aktualna paleta barw w Twoim ogrodzie jest bardzo bliska memu sercu Tak jak nigdy nie noszę różów i fioletów, tak namiętnie uwielbiam te kolory w ogrodzie. Pięknie!
Bardzo pilnie obserwuję teraz ogród co rano. Zauważyłam, że ekspansję mszyc można zahamować przy pierwszych objawach ręcznie Potrzebne są wtedy rękawice. I trzeba schować głęboko poczucie estetyki Ale to najbardziej ekologiczna metoda, prawda? Ściskam ciepło!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Makusia 12:25, 21 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Garażowa super- jakoś ją najmniej kojarzyłam do tej pory. Skąpiłaś jej zdjęć?
Co patrzę na Twoje derenie, to bardziej jestem przekonana, że muszę je mieć na nowej rabacie!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Kawa 13:29, 21 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
pięknie u Ciebie Haniu ta cypelkowa tez mi się podobała ale ciekawa jestem zmian
a masz gdzieś bodziszka max frei bo przymierzam się go kupić , na jakim stanowisku u ciebie rośnie?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies