Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Mirka 22:34, 24 maj 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Groszek trzeba wysiewać jak najwcześniej. Zrobiłam to w drugiej połowie marca. Późniejsze wysiewy powodują, że strączki atakowane są przez strąkowca grochowego i wciornastka.
Dziękuję. W przyszłym roku posieję wcześniej.Mam nadzieję że go nic nie porazi.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Anda 08:26, 25 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Już groszek? Mój nawet jeszcze nie kwitnie.

Ogród jak zawsze wypasiony, przebogaty Jest na czym oko zawiesić

Haniu, jaka szeroka jest Twoja Mary Rose? Niby nie mam już miejsca, ale może dałaby się wcisnąć w lukę metrową na rabacie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mikina34 08:53, 25 maj 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Tydzień temu chciałam dokupić u Finki tę najzwyklejszą, białą. Okazało się, że mają na stanie tylko jakieś wypasione (drogie) egzemplarze. Odpuściłam sobie. Spróbuję podzielić w sierpniu te, które mam. W zeszłym roku kupiłam trzy plus ta bordowa. Może się uda powiększyć stan posiadania.
Kompletnie nie mam głowy do zapamiętywania odmian gatunkowych.


Haniu zostało mi kilka sadzonek jarzmianki białej variegata - ona jest lekko różowawa - podzieliłam ją w zeszłym roku tak o, bez specjalnych ceregieli, pilnowałam tylko żeby miały jakieś korzonki, pięknie odbiła na wiosnę i już kwitnie (tak samo zresztą jak tą bordową - też mam, jest cuuuudna - jak byś chciała to mogę Ci podesłać, bo raczej nie będę miała gdzie wsadzić... zawsze to jakiś początek
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Makusia 09:21, 25 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
A co Ty tam masz za poidełko? To poidełko? Z kamorem obciążnikiem? To to, co już było, tylko zdjęcie z innej perspektywy, czy jakiś nabyty nabytek?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Teklajasielska 11:52, 25 maj 2018

Dołączył: 21 maj 2018
Posty: 1
Witaj Hanno vel Gruszko! Ośmieliłam się włączyć do rozmowy na Ogrodowisku właśnie pod wpływem Twoich wpisów i zdjęć. Wcześniej myślałam, że jestem z innego, wcześniejszego świata, żeby użyć peryfrazy. Spróbuję więc, na razie czytam i oglądam, ale pewnie się odważę napisać też o moich zmaganiach ogrodowych. Muszę nabrać odwagi i... wyeksportować do komputera zdjęcia.
Imponuje mi Twoja znajomość tematu, a także upór, by już w czasie budowy powstawał ogród.
Gruszka_na_w... 21:26, 25 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Makusia napisał(a)
A co Ty tam masz za poidełko? To poidełko? Z kamorem obciążnikiem? To to, co już było, tylko zdjęcie z innej perspektywy, czy jakiś nabyty nabytek?


Sokole Oko!
Było takie


ale niestety nie zabezpieczyłam misy na czas zimy i rozpołowiła się na mrozie. W klamociarni kupiłam trwalszy pojemnik. Powinien dłużej posłużyć. Kamolce w środku są dla owadów. Taki pomościk, żeby się nie potopiły. Ptaszki też lubią na nich przykucnąć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:33, 25 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Anda napisał(a)


Haniu, jaka szeroka jest Twoja Mary Rose? Niby nie mam już miejsca, ale może dałaby się wcisnąć w lukę metrową na rabacie.


Moim zdaniem w metrową lukę powinna się wcisnąć. Sfotografowałam ją dla Ciebie ze wszystkich możliwych stron.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makusia 21:35, 25 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Też ładny! Nawet nie wiem, czy kolorystycznie nie lepiej pasuje do postumentu. Choć tamta misa też śliczna była... Ano... Życie.

W jakim stadium rozwoju bób u Ciebie?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Kasya 21:37, 25 maj 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41983
Tak patrzę ze w sumie u ciebie tez busz
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gruszka_na_w... 21:39, 25 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Moniu, dziękuję za dobre serduszko, ale do podziału spokojnie wykorzystam te, które u mnie rosną. Oprócz tej bordowej mam jeszcze 3 takie.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies