Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:42, 22 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Makusia napisał(a)
HAniu a jakiej szerokości jest zakręt?
Piesełek zrobił świetna robotę, wszak mówią, że nałóg jest zgubny


W moim wieku nie można się już pozbywać żadnego nałogu, bo takie odstawienie jest bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Zakręt na wirażu nie jest jednakowej szerokości. W najwęższych miejscach jest na 3 przejazdy kosiarką, a w najszerszym na 4 i pół. Robiłam je na oko, bo wówczas nie wiedziałam, że do kształtowania można używać węża ogrodowego, farb i innych ogrodowiskowych wynalazków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:43, 22 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mrokasia napisał(a)
Kiedyś zostawiłam na chwilkę na blacie piersi z kurczaka podzielone na 4 kotlety


Że też się nie bał salonelli!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:46, 22 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Margerytka40 napisał(a)


Przynajmniej normalne żarcie a nie wegatarianizm


Jej ulubionym żarciem są tekturowe rolki po papierze toaletowym i chusteczki higieniczne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
paniprzyroda 22:50, 22 maj 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Chętnie usiadłabym na tej ławeczce i oddała się lenistwu w takim otoczeniu przyjemność byłaby podwójna
____________________
Dwa ogrody
Gosiek33 06:08, 23 maj 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
1 1/2 kilo szynki całą zjadł ?


Słabo przyrasta Ci rodgersja? Ale kwitnie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Makusia 08:53, 23 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W moim wieku nie można się już pozbywać żadnego nałogu, bo takie odstawienie jest bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Zakręt na wirażu nie jest jednakowej szerokości. W najwęższych miejscach jest na 3 przejazdy kosiarką, a w najszerszym na 4 i pół. Robiłam je na oko, bo wówczas nie wiedziałam, że do kształtowania można używać węża ogrodowego, farb i innych ogrodowiskowych wynalazków.


3 szerokości, więc nieco mniej niż 1,5 m? Tak domniemuję, rozstaw kosiarkowy to zazwyczaj ok. 42 cm chyba? No to w najwęższym miejscu jest taka jak u mnie, czyli aż tak tragicznie u mnie nie jest
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Kawa 09:40, 23 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
dzięki Haniu za info odnosnie bodziszka
ja go do słonka chcę dac więc jest szansa że będzie rósł
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
mikina34 11:30, 23 maj 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Asiu i Kasiu, moje czworonogi (kot i pies) gustują w mięsie. Ostatnio pies ukradł mi z blatu i pożarł 1,5 kg ugotowana szynkę, którą miałam pokroić w plastry. Zachciało mi się udać na taras i oddawać tam szponom nałogu.I tak myślę, że roślin byłoby mi bardziej żal niż tej szynki.

Haniu padłam ...a to się pieseł napasł , aby nie był chory po takiej wyżerce? Moje kradną mi świeżo wyciągnięte marchewki z warzywnika, muszę własną piersią bronić
Dziękuję za porady nt. bobu
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Brzozowadzie... 13:24, 23 maj 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Haniu, pooglądałam sobie róże, o których wspomniałaś. Zapisałam Z Rapsody miałam podobne miłe skojarzenia już jakiś czas temu, gdy o niej wspominałaś, nawet szukałam w szkółkach Tylko trochę bałam się tego niezwykłego fioletu.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 20:20, 23 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
paniprzyroda napisał(a)
Chętnie usiadłabym na tej ławeczce i oddała się lenistwu w takim otoczeniu przyjemność byłaby podwójna


Najwięcej zapachów jest w okolicach tarasu. Można tam rozwiesić hamaczek, gdybyś reflektowała.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies