Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Roocika 00:14, 27 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Cudownie rozrosło się wszystko. Haniu zaciekawiła mnie ta słoma. W jakiej formie ją dodawalaś? Czy to była taka słoma z balotów?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 09:51, 27 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Roocika napisał(a)
Cudownie rozrosło się wszystko. Haniu zaciekawiła mnie ta słoma. W jakiej formie ją dodawalaś? Czy to była taka słoma z balotów?


Wykorzystywałam pocięte łodygi i liście wysokich traw- rozplenic i miskantów. Chodziłam też na okoliczne pola po żniwach. Do worków zbierałam rozrzucone kawałki słomy. Do takiej paczkowanej słomy niestety nie miałam dostępu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 10:00, 27 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Dziekuje za fotki Mary Rose No i chyba raczej sie skusze na nia. Mam nadzieje, ze starczy jej tam miejsca i nie bedzie chorowac z braku przestrzeni

Fotki pokazujesz cudne. Dla kazdego zakladajacego ogrod to zacheta do dalszych dzialan.
Warzywniczek masz swietny
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AgataP 10:42, 27 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gruszko rośnie wszystko u Ciebie w tempie przyspieszonym Niedługo szpadel zastąpisz już tylko sekatorem
Kiedy możemy ciąć buki w żywopłocie ?
____________________
Z Pszenicznej...
Gruszka_na_w... 13:25, 27 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Anda napisał(a)
Dziekuje za fotki Mary Rose No i chyba raczej sie skusze na nia. Mam nadzieje, ze starczy jej tam miejsca i nie bedzie chorowac z braku przestrzeni

Fotki pokazujesz cudne. Dla kazdego zakladajacego ogrod to zacheta do dalszych dzialan.
Warzywniczek masz swietny


Mary Rose warta jest wprowadzenia do ogrodu. Gdyby wszystkie róże zachowywały się tak jak ona, z pewnością miałabym ich więcej.
Warzywnik w zasięgu ręki, to spełnienie moich marzeń o dobrostanie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:26, 27 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
AgataP napisał(a)

Kiedy możemy ciąć buki w żywopłocie ?

Kiedy ptaki zakończa tam gniazdowanie, czyli w czerwcu. W moim sporo ich siedzi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:59, 27 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Kolejny bezdeszczowy dzień. Termometr pokazywał 30 stopni. Zapowiadają burze. Oby bez gradu.
Dzisiaj udało się zebrać tyle truskawek, że starczyło na deser. Rzodkiewka już zjedzona. Kończy się szpinak. Zdążę jeszcze w zwalniane miejsca wysiać kolejny rzut fasolki.



Klon Ginnala prezentuje zaczerwienione noski. Zakwitła na studziennej róża Souvenir du dr Jamain. Ma najbardziej aksamitne płatki ze wszystkich moich róż. Rajskie jabłuszka bardzo do niej pasują.



Wciąż zapominam, że mam w ogrodzie białe irysy syberyjskie. Rosną w grupie z liliowcami i wcześniej trudno je odróżnić.



zagadką dla mnie jest pojawienie się na jednym piwoniowym krzaczku kwiatów o tak odmiennym kolorze. Skąd ? Jak?



Kiedy ogląda się z bliska kwiaty piwonii, nie sposób nie zadumać się nad maestrią natury w tworzeniu jej dzieł.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:17, 27 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Ciekawa jestem efektu, jaki da wspinająca się na jabłonkę Royality róża Veilchenblau. Ma mnóstwo pąków i niezłe przyrosty. Na tej rabacie zaczynają kwitnienie dwie róże parkowe.





bez Black Lace i parzydło leśne



Zabłąkany mak i krzewuszka stanowią teraz mocne akcenty na brzozowej.



Żółtokwiatowa róża NN dobrze się uzupełnia z błękitną rapsodią i przywrotnikiem.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasya 20:18, 27 maj 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41983
Dlaczego u mnie się nie pojawiają takie piwonie ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gruszka_na_w... 20:38, 27 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Kasya napisał(a)
Dlaczego u mnie się nie pojawiają takie piwonie ?


Mieszane?
Zaczynam podejrzewać, że przenosząc je z poprzedniego ogrodu (ewentualnie przesadzając już w tym, bo robiłam w tym miejscu korektę parę lat temu) mogłam pomieszać korzonki różnych odmian w jeden dołek.

Z pewnością masz jaśminowca i irysy bródkowe. Dla tych drugich niestety zaczyna brakować miejsca w ogrodzie.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies