Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:46, 27 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Mme Isaac Pereire- zapach powalający



Debiut rutewki orlikolistnej i próba zaprzyjaźnienia żurawki z begonią i trzcinnikiem



I takie tamy



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 22:00, 27 maj 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Jak zwykle takie tamy rozkładają na łopatki... No ale u Ciebie nie może być inaczej, w końcu nazwa zobowiązuje
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Brzozowadzie... 12:51, 28 maj 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Tak, zgadzam się - takie tamy porywające Masz taki pełny ogród Haniu, w sensie skończony Ściskam ciepło.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
ryska 13:51, 28 maj 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
I ja się zachwycam takimitamami i porównaniami

Kocimiętka wcale nie jest zwyczajna, raczej jakaś szlachetna. Zwyczajna to jest moja, strasząca, że oparzy jak ktoś się do niej zbliży

Szałwia lekarska służy u mnie za wabik dla pszczół ( O losie, właśnie sobie uświadomiłam, że wcześniej posadziłam ją gdzie rośnie teraz ta nieszczęsna kocimiętka. Czyli do 3 razy sztuka. ) przy szklarni. Jest wieloletnia.


I na koniec dziękuję za polecenie Mary Rose. Są małe na razie ale już widać jakie z nich księżniczki.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Pszczelarnia 16:39, 28 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszko,
obrywałaś już liście pomidorom? Nie ma dużo liści w stosunku do owoców.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:03, 28 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Pszczelarnia napisał(a)
Gruszko,
obrywałaś już liście pomidorom? Nie ma dużo liści w stosunku do owoców.


Po posadzeniu pomidorów w dzień było bardzo ciepło, ale noce były jeszcze chłodnawe (I połowa maja). One w zasadzie dopiero teraz zaczęły przybierać na masie. Mam je w gruncie, więc muszę bardziej się starać, żeby nie złapały zarazy ziemniaczanej. Dolne liście już obcięłam, uszczykuję systematycznie dzikie pędy wyrastające z kącików liści. Mam odmiany karłowe i one już mają zielone owoce, ale w tym roku wyjątkowo sporo posadziłam krzaczków tych wysokich odmian (z owocami nadającymi się do suszenia).
Eksperymentuje też z podlewaniem raz w tygodniu rozcieńczonym mlekiem. Gdzieś wyczytałam, że uodparnia to krzaczki na choroby grzybowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:08, 28 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
ryska napisał(a)
I ja się zachwycam takimitamami i porównaniami

Kocimiętka wcale nie jest zwyczajna, raczej jakaś szlachetna. Zwyczajna to jest moja, strasząca, że oparzy jak ktoś się do niej zbliży

Szałwia lekarska służy u mnie za wabik dla pszczół ( O losie, właśnie sobie uświadomiłam, że wcześniej posadziłam ją gdzie rośnie teraz ta nieszczęsna kocimiętka. Czyli do 3 razy sztuka. ) przy szklarni. Jest wieloletnia.


I na koniec dziękuję za polecenie Mary Rose. Są małe na razie ale już widać jakie z nich księżniczki.


Kocimiętka to potwór . Jedna spokojnie zajmuje m2.
Przy szałwii rzeczywiście pszczół i trzmieli zatrzęsienie. Lubie odgłosy wydawane przez bzyczki. Mary Rose nawet mszyce nie atakują. Wiem, że szałwia jest wieloletnia, nie wiem tylko, czy ją ścinać po kwitnieniu tak jak kocimiętkę.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:28, 28 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Łucjo, Agatkostwierdzam, że to miłe uczucie, kiedy się wraca po pracy do domu ze świadomością, że nie trzeba już niczego natychmiast przekopywać, wkopywać, planować, nasadzać. Dzisiaj po raz pierwszy w życiu zasnęłam po południu w hamaku. A jestem z natury ADHD-owcem.
Ogród niewątpliwie ma właściwości terapeutyczne.



Klon ściętolistny ładnie przyrasta. Lada moment cieszyć będą oczy astry alpejskie.



Naparstnic w tym roku niewiele. Dzwonek Poszarskiego zaczyna pokazywać kwiatki.Dobra bylina do półcienia.



Prozaiczna drewutnia w romantycznej otoczce. Quinn of viollets na tle hortensji Anabell



Goździki rosną w pobliżu poziomek. Upajam się zapachem tych pierwszych i smakiem tych drugich. Jagody kamczackie już zjedzone. Wyjątkowo dorodnie prezentuje się przetacznikowiec wirginijski Red Arrows.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:39, 28 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Deszczu nadal nie ma, choć każdego dnia na niebie tworzą się burzowe chmury.



Jarzmianki koniecznie trzeba przenieść w miejsce, gdzie będą lepiej widoczne. teraz ledwie je widać zza host i paproci.



Dla Asi/ Margerytki zdjęcia cisów na okołostudziennej. Mają żółte przyrosty i tworzą naturalną kulkę.



I różyczki na koniec



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 22:45, 28 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Haniu ,dzięki za ciski ,pewnie za dwa trzy lata okaże się co z tych moich będzie . U mnie one najpierw te przyrosty mają takie trochę rude ,później robią się żółto-limonkowe.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies