Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:39, 31 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Skwar lał się z nieba cały dzień. Dobrze, że jest rekuperacja i pobór powietrza ze żwirowego wymiennika. W domu przyjemne 22 stopnie. Oglądałam sobie Maję w ogrodzie.

Rośliny mdleją w tym upale. I tak je podziwiam, że dają radę praktycznie bez podlewania. Z konewek podlewam od czasu do czasu hortensje i miskanty na rabacie podokiennej od południa.
Wczesną jesienią robiłam modernizację ronda. Nie posłuchałam mądrzejszych, którzy radzą nie ruszać traw jesienią. Miskanty Grazielle ledwie to przeżyły, a kilka stip odeszło do stipowego nieba. Bardzo mi brakuje na tej rabacie różowej giaury, którą załatwiły marcowe bezśnieżne mrozy.



Podoba mi się układ roślin jaki udało się uzyskać na rabacie zachodniej. Wciąż jeszcze brakuje tam w niektórych miejscach tła dla bylin, ale ogólnie ładnie się wszystko spina.



Kwitnienie zaczął jaśminowiec i róże New dawn.



Szkoda, że nie mam w ogrodzie miejsca, aby należycie wyeksponować sit rozpierzchły. Fajna, niewymagająca trawa. Sprawdziłaby się w minimalistycznym ogrodzie nowoczesnym. Funkie i tawułki zaczynają kwitnienie.



W tym zakątku jeszcze nie zaczęły. Muszę przyciąć kocimiętkę, żeby im zrobić miejsce.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasya 20:42, 31 maj 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42232
Przepięknie kolorowe rabaty szczególnie ze stipą
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gruszka_na_w... 20:45, 31 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
I takie tamy







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 20:46, 31 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Piekny spacer po ogrodzie. Niby roz nie lubisz, a jednak pare ich masz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Roocika 20:49, 31 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Piękne takie tamy
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Margerytka40 21:14, 31 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Haniu fajnie komponujesz roślinki,masz do tego dar . Pięknie wszystko wygląda mimo ,że dużo gatunków ,różnorodności
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anbu 21:27, 31 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ale masz pięknie kolorowo
U nasz też skwar się cały dzień z nieba lal Czekam na zmianę pogody, oby nadeszła szybko :-\
____________________
Ania Ogród Ani :)
Gruszka_na_w... 21:27, 31 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Anda napisał(a)
Piekny spacer po ogrodzie. Niby roz nie lubisz, a jednak pare ich masz


Ewo, ich jest około 50! Kochałabym je bezgranicznie, gdyby nie ta konieczność cięcia. Nie da się jednak ukryć, że u progu lata robią w ogrodzie świetną robotę. No i ta aromaterapia w gratisie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:40, 31 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Margerytka40 napisał(a)
Haniu fajnie komponujesz roślinki,masz do tego dar . Pięknie wszystko wygląda mimo ,że dużo gatunków ,różnorodności


/Asiu/Margerytko, czasem rozmyślam o idei ograniczenia gatunków.
Ale...
Mam niewiele trawnika. Ograniczenie ilości gatunków, to trudność z zapewnieniem całorocznej atrakcyjności sporej ilości rabat. A ja lubię dynamizm i zmienność wokół siebie. Bo w środku jestem poukładana i logiczna. Przeciwwaga jest konieczna.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:42, 31 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Aniu, marzy mi się deszczowy tydzień. Ta inwazja mszyc w ogrodzie związana jest chyba z tymi upałami. Dzisiaj pierwszy raz w życiu widziałam mszyce na irysach syberyjskich.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies