Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

tulucy 20:49, 13 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Oj tam oj tam, o metrykę nikt nie pyta, w patrzeniu nie przeszkadza
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 20:55, 13 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Tess napisał(a)
Haniu, podaj proszę proporcje oprysku mocznikiem na róże.
Mam na różach czarną plamistość - to chyba mocznik właśnie na to?


roztwór 5%- 0.5 kg mocznika na 10 l wody. Opryskaj gałązki i liście leżące na ziemi. Oprysk nie likwiduje całkowicie chorób grzybowych w następnym sezonie, ale ograniczy zimowanie zarodników grzyba w gruncie przyspieszając rozkład liści.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:57, 13 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
tulucy napisał(a)
Oj tam oj tam, o metrykę nikt nie pyta, w patrzeniu nie przeszkadza


Fakt. Czy mam protestować, kiedy EM będzie omiatał wzrokiem sąsiadkę?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 21:12, 13 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Oczywiście, bo to działa tylko w jedną stronę
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Tess 00:39, 14 paź 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


roztwór 5%- 0.5 kg mocznika na 10 l wody. Opryskaj gałązki i liście leżące na ziemi. Oprysk nie likwiduje całkowicie chorób grzybowych w następnym sezonie, ale ograniczy zimowanie zarodników grzyba w gruncie przyspieszając rozkład liści.

Pół kilograma? Nie myślałam, że tak dużo.
Dziękuję, Haniu
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Gruszka_na_w... 19:18, 14 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Tess napisał(a)

Pół kilograma? Nie myślałam, że tak dużo.
Dziękuję, Haniu


W tym stężeniu przyspiesza rozkład substancji organicznych (patogeny nie maja na czym żerować). W poradniku ogrodniczym czytałam o zrobieniu kompostu w kilkanaście dni poprzez polewanie pryzmy codziennie 5% roztworem mocznika.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:55, 14 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
tulucy napisał(a)
Oczywiście, bo to działa tylko w jedną stronę


Wiadomo!

Rzadko mam okazję obiegnięcia ogrodu rankiem.
Wciąż kwitnie Madame Isaac Pereire.





Pszczółki uwijały się przy ponownie kwitnących żurawkach. Ciekawe, czy kwitnący oczar też będzie dla nich atrakcyjny?



Okrywowe Meidiland pod koniec sezonu nabierają odrobinki różu. Przebarwiać się zaczął strzępiastokory jegomość.



Najmocniej świeci morwa biała, bo miłorząb juz prawie bez liści. Dzisiejszy silny wiatr bardzo ogołocił ogród. Klon Ginnala ma już tylko połowę liści.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:02, 14 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Rankiem taras pogrążony jest w cieniu.



Słońce jest dosyć nisko i budynek, choć niewysoki, rzuca długi cień.







Oświetlony jest koniec ogrodu.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AgataP 12:57, 15 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Niestety z mocznikiem nieco się spóźniłam bo dużo liści zleciało ze śliwy, ale opryskałam - na pewno nie zaszkodzi. Starczyło jeszcze na róże.
Ciekawa jestem tej przyspieszonej produkcji kompostu. Ale na szczęście u mnie rzut beretem sprzedają tanio gotowy kompost więc aż tak bardzo nie będę zgłębiać tematu.

Kolory masz piękne jesienią, a klony cudne, mam jednego i miejsca na więcej brak. Muszę trzymać je dla magnolii

poza tym uśmiałam się z dyskusji na temat metryki sąsiada i ogólnych negliżowych dywagacji
____________________
Z Pszenicznej...
Zana 13:02, 15 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
To miałaś miły poranek.
U mnie o tej porze roku to już praktycznie cały ogród w cieniu, w zasadzie niezależnie od pory dnia. Broni się tylko mała część przy wjeździe na działkę. W sobotę tam właśnie pracowałam, letnia pogoda pozwoliła na koszulkę z krótkim rękawem.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies