Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 18:29, 14 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mikina34 napisał(a)
Dziękuję za wizytę i poradę, boję się, że jak takie temperatury naszły (w weekend ma być +12oC) to już chyba za późno na cięcie będzie?



Może tak być. Wtedy wstrzymaj się z podkrzesywaniem do czerwca.

Mój największy klon Ginnala wygląda tak (cały nie zmieścił się w obiektywie)

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:05, 14 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Dzisiaj udało się znaleźć godzinkę dla ogrodu. Przycięłam hortensje na garażowej, ścięłam Turzyce pagórkowate (bo lada moment zaczną wypuszczać nowe źdźbła), przycięłam rozplenice.
To fajny czas. Codziennie pojawia się nowy zwiastun wiosny.



Przegorzan



Parzydło leśne






rozchodnik olbrzymi

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:16, 14 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Niektóre zakątki ogrodu, mimo zimy, wyglądają całkiem przyjemnie.

Skarpa



Perovskia wykazuje całoroczna atrakcyjność. Towarzystwo kwaśnolubnych roślin bardzo jej służy.



Na cięcie czekają jeszcze tawuły japońskie



i róże okrywowe



Wyzbyłam się większości nasadzeń kupowanych impulsywnie na początku ogrodniczkowania. Wierzba Iwa została. W sezonie nie ma w niej nic ciekawego, ale na przedwiośniu zawsze na nią zerkam w oczekiwaniu na kotki.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:20, 14 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
A jutro wyczekiwany piątek.





Dwuletni żywopłot cisowy na zapłociu. Sadzonki były mikruskami.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mikina34 20:03, 14 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Może tak być. Wtedy wstrzymaj się z podkrzesywaniem do czerwca.

Mój największy klon Ginnala wygląda tak (cały nie zmieścił się w obiektywie)


Fiu, fiu, spory okaz
Sprawdzę czy płacze na jakiejś cienkiej gałązce.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
kasia1 11:29, 15 lut 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Niektóre zakątki ogrodu, mimo zimy, wyglądają całkiem przyjemnie.

Skarpa



Haniu, zdradź poproszę, co to za trawki wśród Żurawek - tak fajnie wyglądają i ożywiają ten zakątek...
Mam u siebie żurawki Berry Smothie od roku i jestem pod wrażeniem, jak one pięknie zimą się prezentują.
Bardzo Ci dziękuję za regularne wrzucanie fotek, Twój wątek to skarbnica wiedzy. Pozdrawiam serdecznie


____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Gruszka_na_w... 17:32, 15 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
kasia1 napisał(a)
Haniu, zdradź poproszę, co to za trawki wśród Żurawek - tak fajnie wyglądają i ożywiają ten zakątek...
Mam u siebie żurawki Berry Smothie od roku i jestem pod wrażeniem, jak one pięknie zimą się prezentują.
Bardzo Ci dziękuję za regularne wrzucanie fotek, Twój wątek to skarbnica wiedzy. Pozdrawiam serdecznie


Kasiu, dziękuję za miłe słowa. Sezon powoli się rozkręca i zdjęć z pewnością trochę będzie. A wiedzą ktoś się tam kiedyś ze mną podzielił, więc z przyjemnością przekazuję ja dalej.

Ta trawka to turzyca Silver Sceptre. Idealna na miejsca lekko ocienione, cieniste. Apogeum urody ma w drugiej części sezonu. Tnie się ją w kwietniu.
Teraz wygląda tak



Po cięciu tak



A w pełnej krasie tak

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:58, 15 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ależ piękne popołudnie mieliśmy. Słoneczne, ciepłe, bezwietrzne. Aż chciało się pracować w ogrodzie.
Kolejne hortensje przycięte. Na tej rabacie miejsce znalazły 4 nowe ciemierniki. Brakowało czegoś, co zatrzyma oko zanim ruszą byliny, hortensje i trawy.



Szafirkom o połowę skróciłam liście. Kwiaty będą lepiej widoczne.



Klon pensylwański ma pąki w pięknym czerwonym kolorze.





Mam w ogrodzie dwie malutkie magnolie. Sadzone z marketowych patyczków. Jeszcze mi nigdy nie kwitły. zaciekawił mnie ten pączek. Takiego jeszcze nie miały. Liściowy, czy kwiatowy?



Jagody kamczackie w pełnej gotowości do produkcji listków i kwiatów. Warto je mieć w ogrodzie, bo już w maju owocują. Owoce są świetnym dodatkiem do jogurtu z musle.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:10, 15 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mam w ogrodzie 4 śliwy wiśniowe. Dwie mają pokrój naturalny, rosną w tzw. nieformowanym żywopłocie i pozwalam im rosnąć swobodnie. Dwie są chyba szczepione. Chyba, bo kupowałam je przez internet i z patyczków, które były w paczce, gałązki wyrastają tylko na górze.
Te dwie przycięłam w celu zagęszczenia korony.
Jeden z klonów strzępiastokorych już jesienią pozbył się strzępków, drugi wciąż je ma.





W warzywniku dobrze przezimował czosnek.



Obudził się rabarbar.



czekam aż trawniki jeszcze podeschną, pożyczę od sąsiada wał i wyrównam trawiaste ścieżki. Od wielokrotnego zamarzania i odmarzania ich powierzchnia lekko się zdeformowała. Później łatwiej będzie kosić.

Ciekawe kiedy zakwitną derenie jadalne. trochę już widać żółty kolor przyszłych kwiatów.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Muszelka 18:14, 15 lut 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Napasłam oczy zwiastunami wiosny
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies