Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:51, 22 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
jolanka napisał(a)
Haniu, już wszystko masz zrobione? Nic tylko gości przyjmować
Dzisiaj wyskubałam kilka szczypiorków z cebulek, ktore zostały zapomniane w skrzyni warzywnej. Ale byly smaczne


U siebie w warzywniku mam wieloletni szczypiorek, ale zauważyłam, ze zostawiłam w ziemi kilka ubiegłorocznych cebulek. Z nich tez będzie szczypiorek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zakrecona 22:16, 22 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Haniu, taki porządeczek u Ciebie. Jak oglądam Twoje rabaty o różnych porach roku, to widzę, że zimozielone rzeczywiście ,,robią robotę"

Za sunię trzymam kciuki, a warzywnika zazdraszczam, mój może powstanie...kiedyś
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Gosiek33 05:34, 23 mar 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Trzymam kciuki za psicę. Moja miała podobną operację 3 razy. Będzie dobrze
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 18:56, 23 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Gosiek33 napisał(a)
Trzymam kciuki za psicę. Moja miała podobną operację 3 razy. Będzie dobrze


Decyzja o operacji odłożona do piątku. Jeszcze w jednym miejscu guz trzyma się gruczołów mlecznych.

Ostały się z pierwotnych nasadzeń w brzeziniaku.




Było



i jest



Tym krokusom cień służy.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zakrecona 19:06, 23 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
A u mnie wychodzą, ale takie bidulki.

Twoje, to pięknoty
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Gruszka_na_w... 19:14, 23 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Zakrecona napisał(a)
Haniu, taki porządeczek u Ciebie. Jak oglądam Twoje rabaty o różnych porach roku, to widzę, że zimozielone rzeczywiście ,,robią robotę"

Za sunię trzymam kciuki, a warzywnika zazdraszczam, mój może powstanie...kiedyś


Warzywnik mus mieć. Nie ma nic piękniejszego niż wizyta w nim w pidżamce w letni poranek.
Dzisiaj udało się zrobić wszystkie zaplanowane prace.

Odchwaściłam czosnek, dosadziłam 5 ząbków w miejsce tych, które nie wzeszły. Zrobiłam dosiewki szpinaku.



Wokół zagonka z truskawkami wsadziłam cebulę dymkę. Zapach cebuli odstraszy szkodniki truskawek, a ja zyskałam miejsce na inne wysiewy.

Wysiałam dwie odmiany pietruszki na natkę, koper (gęsto- jeśli wzejdzie, to go zetnę i zamrożę), sałatę masłową oraz w ramach eksperymentu rukolę i roszponkę.



Na kolejnej grządce wysiałam groszek cukrowy w kilku odmianach, bób i jeden rządek wczesnej marchwii. Do tej ostatniej dodałam nasionka sopelkowej rzodkiewki.



Dzień jest wyraźnie dłuższy. Starczyło czasu na umycie i zaolejowanie tarasu, ławeczek ogrodowych i rozstawienie mebli tarasowych. Można już delektować się pięknymi okolicznościami przyrody.



Wokół wierzby uwijał się rój pszczół.


Z niebytu wyłania się sasanka.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:20, 23 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Magdo, te pierwsze roślinki to zawsze takie trochę mizerne są. Z czasem nabierają krzepy.

Orlik



Puszkinia w pełnej krasie.



Forsycje nabrały masy.







Nieformowany żywopłot zaczyna się uszczelniać.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 19:21, 23 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Haniu nie wiem, co bierzesz, czy stosujesz, ale też to chcę... Normalnie motorek... A ja zebrałam trochę suchego i padłam
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 19:27, 23 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Na koniec zostawiłam zdjęcia szerokich planów.
Ławeczki do omiatania tego i owego.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 19:33, 23 mar 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Myślę tak samo jak Łucja, ja też poproszę
Szerokie kadry mniam, mniam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies