Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Makusia 09:09, 21 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Edytko, już wszędzie ją widać. Rozpycha się w każdym kącie.

W warzywniku też, choć tam jeszcze nie działałam.
Jesienne wysiewy szpinaku i czosnku wymagają odchwaszczenia.







HAniu to czosnek sadzony jesienią???? Ślinę muszę przełknąć, żeby nie napisać, co mi na język przyniesie
Powściągliwie powiem - "dorodne"

Kiedy zasiewy w planach?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 19:36, 21 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Makusia napisał(a)


HAniu to czosnek sadzony jesienią???? Ślinę muszę przełknąć, żeby nie napisać, co mi na język przyniesie
Powściągliwie powiem - "dorodne"

Kiedy zasiewy w planach?


Tak, to czosnek sadzony jesienią. Aura mu sprzyjała. Mam nadzieję, że będzie bardziej dorodny niż ten ubiegłoroczny.

Zbliżam się do finiszu porządkowania rabat. Długa prosta już zrobiona.








Została mi jeszcze zachodnia część do brzozowego zagajnika. Może jutro uda się ją skończyć, a podczas weekendu mogłabym podziałać w warzywniku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:40, 21 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Miły był ten pierwszy dzień wiosny. Bezwietrzny, słoneczny i ciepły. Ptaki niesamowicie śpiewały.







Weekend też ma być piękny. Plany mam zacne. Oby udało się je zrealizować.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
kwartet 19:44, 21 mar 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Teraz sobie u ciebie kształt rabat podziwiam, bo jak się zaliści to tylko domyślac się można bedzie.
KasiaLangier 20:25, 21 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Tak, to czosnek sadzony jesienią. Aura mu sprzyjała. Mam nadzieję, że będzie bardziej dorodny niż ten ubiegłoroczny.

Zbliżam się do finiszu porządkowania rabat. Długa prosta już zrobiona.








Została mi jeszcze zachodnia część do brzozowego zagajnika. Może jutro uda się ją skończyć, a podczas weekendu mogłabym podziałać w warzywniku.


Bardzo ładne kanciki, pozazdrościć postępów prac, ja jestem jeszcze w polu W oddali wypatrzyłam taczkę, czy taka opcja się sprawdza ?
Wiosennie pozdrawiam, chociaż dzisiaj w Częstochowie nie było takiej słonecznej, wiosennej aury..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Margerytka40 20:33, 21 mar 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jakie kanty dopicowane, chyba muszę iść do Ciebie na szkolenie kancikowe bo moje to o kant.... potłuc przy Twoich
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 20:51, 21 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
kwartet napisał(a)
Teraz sobie u ciebie kształt rabat podziwiam, bo jak się zaliści to tylko domyślac się można bedzie.


To prawda. O tej porze roku wyraźnie widać plan ogrodu. W sezonie rabaty nakładają się na siebie.

To samo miejsce







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:56, 21 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
KasiaLangier napisał(a)


Bardzo ładne kanciki, pozazdrościć postępów prac, ja jestem jeszcze w polu W oddali wypatrzyłam taczkę, czy taka opcja się sprawdza ?
Wiosennie pozdrawiam, chociaż dzisiaj w Częstochowie nie było takiej słonecznej, wiosennej aury..


Dolny Śląsk jest trochę uprzywilejowany pogodowo.

Mam dwie taczki. Tej budowlanej już praktycznie nie używam. Tej plastikowej używam do przewozu narzędzi, sekatorów, nożyc i wiadra. Przydaje się do transportu gałęzi. Jej wadą jest niestabilne trzymanie pionu, zwłaszcza jeśli jest obciążona. Trzeba ją o coś opierać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:58, 21 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Margerytka40 napisał(a)
Jakie kanty dopicowane, chyba muszę iść do Ciebie na szkolenie kancikowe bo moje to o kant.... potłuc przy Twoich


Do kancików trzeba mieć tylko dobry, ostry nóż do darni w kształcie półksiężyca. Bardzo ułatwia pracę. Odświeżanie kancików to jedna z moich ulubionych prac ogrodowych. Bezwysiłkowa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 21:14, 21 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Musiałabyś zmienić wybór kotliny, z jeleniogórskiej na kłodzką. Mieszkam rzut beretem od Wojsławic.

To może na zlot wiosenny do Wojsławic wpadniesz, przymierzamy się na rododendrony wpaść
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies