Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

kasia1 07:35, 24 mar 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Haniu, jak patrzę na Twoją pracę i Twój ogród to mam taką wielką nadzieję, że tak będzie wyglądać moja przyszłość Że dzieci będą starsze, a dzięki temu będzie więcej czasu. Że w ogrodzie będę pracować codziennie, a nie tylko nadrabiać zaległości w weekend, by potem w poniedziałek ledwo się ruszać Że znajdzie się czas na hamak i książkę , a ogród będzie zadbany.
Jak patrzę na nasze życie dzisiaj, późne powroty, pomaganie w lekcjach, nadrabianie wszystkich zaległości w weekend, to czasem się zastanawiam, czy decyzja o wyprowadzce za miasto była słuszna. Ale liczę, że przyjdzie taki moment, jak np. u Ciebie, że życie zawodowo-rodzinne zwolni i wtedy będziemy się naszym "ogrodem" (do ogrodu jeszcze mi daleko) cieszyć codziennie Bo ja już sobie nie wyobrażam powrotu do bloku...



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Milka 09:54, 24 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Aniu, w dzieciństwie tak skutecznie wbijano mi do łowy, że najpierw obowiązek (to, co konieczne), a potem przyjemność, że już chyba nie umiem się przestawić. Może coś tracę? Nauczyłam się odpuszczać domowe obowiązki, ale w ogrodzie jest trudniej. Wielu prac nie da się odłożyć na później.

Mam tak samo
Wiosna, to mus robić, masz już czyściutko a molinie jeszcze nie ruszają, choć one dosyć szybkie są.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
la_estrellita 20:57, 24 mar 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Haniu, czytałam, że masz rodki w cieniu. Dobrze rosną? Kwitną? Marzy mi się kawałek żywopłotu z rodków ale tam gdzie mi pasują słońce dociera tylko wiosną zanim na drzewach pojawią się liście.
____________________
Agnieszka Gutlandia
Mary 21:14, 24 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Haniu,

Do jakiej wysokości dorasta pomidor Promyk?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gruszka_na_w... 21:18, 24 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
la_estrellita napisał(a)
Haniu, czytałam, że masz rodki w cieniu. Dobrze rosną? Kwitną? Marzy mi się kawałek żywopłotu z rodków ale tam gdzie mi pasują słońce dociera tylko wiosną zanim na drzewach pojawią się liście.


Mam 5 egzemplarzy. Trzy rosną na wyniesionej podokiennej rabacie wystawa północno-wschodnia. Dodatkowo szybko cieniuje je ganek. Te rosną znakomicie. Co roku dosypuję im sosnowych igieł i dębowych liści.





Dwa dosadziłam między iglakami na rabacie frontowej, naprzeciw tej wyniesionej. Latem jest tam więcej słońca, choć wyższe rośliny trochę je cieniują. Nie są jeszcze zbyt okazałe. Tempo wzrostu mają słabsze. Podejrzewam, że inne rośliny stanowią tu konkurencję.


Rosną za tym jałowcem i świerkiem.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:21, 24 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Mary napisał(a)
Haniu,

Do jakiej wysokości dorasta pomidor Promyk?


Promyk jest pomidorem karłowym samokończacym. Dorasta do ok. 60 cm. Nie trzeba go uszczykiwać (choć można go prowadzić na jeden pęd). Kiedy rośnie luzem wymaga wokół trochę więcej miejsca niż te jednopędowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:23, 24 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Milka napisał(a)

a molinie jeszcze nie ruszają, choć one dosyć szybkie są.


Mam taką nadzieję, że ruszą. Już mi sie odechciało rewolucji.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:42, 24 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Kasiu, trudno jest pogodzić nadmiar obowiązków. To zawsze rodzi pewien dyskomfort. Fora internetowe i czasopisma kobiece pełne są informacji o matkach Polkach wzorowo wypełniających wszystkie swoje role. To rodzi czasem frustrację.
Masz potężną działkę, jesteś aktywną zawodowo mamą, a doba ma tylko 24 godziny. Każdy etap życia ma swoje priorytety. Trzeba wybrać to, co najważniejsze, a inne odłożyć na potem. Jeśli się da.
Jedno z ważniejszych pytań, jakie powinien sobie zadać każdy planujący ogród to pytanie o ilość czasu jaki możemy poświęcić na pracę w nim. Bo ogród powinien dawać radość, być źródłem przyjemności.
I druga kwestia- domek czy blok? Tu wbrew pozorom odpowiedź nie jest oczywista. Nastolatek z podmiejskiego osiedla będzie niezadowolony, bo do kolegów ze szkoły ma daleko, koncerty i pozalekcyjne życie towarzyskie wymaga proszenia o dowiezienie. Rodzic zamienia się w taksówkarza. Co też jest źródłem konfliktów. Mniejszym dzieciom czasem brakuje towarzystwa do zabaw.
Domek to ciągłe dłubanie przy czymś. Nie każdy przyjmuje to z lubością.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Jana 22:04, 24 mar 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Zakrecona napisał(a)
Haniu, taki porządeczek u Ciebie. Jak oglądam Twoje rabaty o różnych porach roku, to widzę, że zimozielone rzeczywiście ,,robią robotę"

Za sunię trzymam kciuki, a warzywnika zazdraszczam, mój może powstanie...kiedyś
dochodzę do tego samego wniosku co do zimozielonych a kiedyś ich nie lubiłam jednak bez nich o tej porze roku jest strasznie pusto, czas to zmienić czy masz jakieś ulubione zimozielone /niskie/? strasznie dużo zrobiłaś w ogrodzie, ja muszę krążyć po kilku "tematach" i czasu tyle nie starcza na ogród
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
la_estrellita 22:06, 24 mar 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Haniu, to jest rewelacyjna wiadomość jak dla mnie . Teraz muszę kupić coś do mierzenia pH
____________________
Agnieszka Gutlandia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies