Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Margerytka40 21:25, 21 mar 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Do kancików trzeba mieć tylko dobry, ostry nóż do darni w kształcie półksiężyca. Bardzo ułatwia pracę. Odświeżanie kancików to jedna z moich ulubionych prac ogrodowych. Bezwysiłkowa.


Ja mam szpadel do kantów ale spróbuję nożem jak tak
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 22:02, 21 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
sylwia_slomczewska napisał(a)

To może na zlot wiosenny do Wojsławic wpadniesz, przymierzamy się na rododendrony wpaść


Maj to jeszcze odległy termin. U mnie planowanie z wyprzedzeniem jest mocno utrudnione.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:04, 21 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Margerytka40 napisał(a)


Ja mam szpadel do kantów ale spróbuję nożem jak tak


Szpadel jest dosyć ciężki i nie ma ogranicznika głębokości wbijania. Ten półksiężyc cenię sobie za łatwość i lekkość obsługi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 22:14, 21 mar 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Szpadel jest dosyć ciężki i nie ma ogranicznika głębokości wbijania. Ten półksiężyc cenię sobie za łatwość i lekkość obsługi.


No właśnie ten mój szpadel ma taki ogranicznik
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 22:33, 21 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Margerytka40 napisał(a)


No właśnie ten mój szpadel ma taki ogranicznik


Moje szpadle do ziemi mają zagięcia na górze, ale z racji długości ostrza - 30 cm, do robienia kantów sie nie nadają. Jeśli ostrze jest krótkie, to chyba bez różnicy jaki ma kształt? Zawsze używałam tego półksiężyca.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mikina34 13:49, 22 mar 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Piękne porównanie rabaty w rożnych porach
Ta wysoka "taczka" u mnie na nierównej trawie w ogóle nie zdaje egzaminu, pusta czy pełna kolebie się na wszystkie strony, wiec aktualnie służy za kubeł na rożne pierdoły schowkowe
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Kawa 14:02, 22 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
piękna ta rabata o każdej porze roku!!!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Gruszka_na_w... 19:06, 22 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Kawciu, Moniu, w imieniu rabaty dziękuję!

Po prawie 2 miesiącach udało się zakończyć w ogrodzie wszystkie przedsezonowe
prace. Pompa zanurzyła się w studni i można było podlać trawnik. Zakończyłam porządkowanie zachodniej rabaty. Wysiało się tam mnóstwo firletki omszonej i jednorocznych ostróżek, sporo jest siewek naparstnicy.
Jutro trzeba zarezerwować czas na zaplanowana operacje psa. Może się uda podłubać w warzywniku. Do wsadzenia mam dymkę, chciałabym też wysiać groszek, bób, marchew, rzodkiewkę i koper.
Wysiane w zeszłym tygodniu pomidory pięknie wykiełkowały.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 19:11, 22 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18026
Gratulacje - możesz spokojnie czekać na sezon . Zazdroszczę, u mnie wciąż wszystko rozgrzebane, sporo roboty jeszcze przede mną. Jutro ciąg dalszy walki z tujami .
Trzymam kciuki za psa, mam nadzieję, że to nic poważnego.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
anna_t 20:08, 22 mar 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Wow Hania Ty już po wszystkim?!
Zazdroszczę porządku na rabatach
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies