Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Toszka 08:58, 18 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Owczy obornik w rankingu oborników jest na najwyższym miejscu. W kategorii "trudno zdobyć" też
To jest obornik bardzo bogaty w azot.
Jeśli jest możliwość spryzmowania go, aby poleżakował do wiosny to proś o taką możliwość

Jest jeszcze jedna ewentualność - teraz przekopać go (z mączką bazaltową) na pustych rabatach, przygotować ziemię, a na wiosnę sadzić. A o resztę obornika zadbać, by był w zapasie i by się kompostował.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
LenaMagda 10:10, 18 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Toszka napisał(a)
Owczy obornik w rankingu oborników jest na najwyższym miejscu. W kategorii "trudno zdobyć" też
To jest obornik bardzo bogaty w azot.
Jeśli jest możliwość spryzmowania go, aby poleżakował do wiosny to proś o taką możliwość

Jest jeszcze jedna ewentualność - teraz przekopać go (z mączką bazaltową) na pustych rabatach, przygotować ziemię, a na wiosnę sadzić. A o resztę obornika zadbać, by był w zapasie i by się kompostował.

Jupi za tydzień jadę po obornik przekompostowany wygląda na to że będę miała do niego stały dostęp. Do tego czasu przekopię rabatki i zacznę kopać pod trawnik
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Toszka 10:12, 18 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
O! Jaka szczęśliwa kobieta - byle gó.no ją uszczęśliwia

A pod trawnik szukaj w okolicy kompostowni i zakup kompost (tylko nie pod rośliny konsumpcyjne). Przekopiecie ziemię i od razu podniesiecie poziom
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 10:38, 18 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka napisał(a)
O! Jaka szczęśliwa kobieta - byle gó.no ją uszczęśliwia


To jest straszne ale prawdziwe Zamówiłam obornik, chyba dziś mi go przywiozą a ja się czuję jakby mi jakieś złoto mieli przywieźć
eM patrzy na mnie z politowaniem To forum zmienia sposób postrzegania przyrody
____________________
Ania Ogród Ani :)
LenaMagda 21:56, 18 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Toszka napisał(a)
O! Jaka szczęśliwa kobieta - byle gó.no ją uszczęśliwia

A pod trawnik szukaj w okolicy kompostowni i zakup kompost (tylko nie pod rośliny konsumpcyjne). Przekopiecie ziemię i od razu podniesiecie poziom


Hahahah padłam, ale to szczera prawda.
Teraz mam chwile na ogródkowe przemyślenia Udało mi się dom ogarnąć i dzieciaki ululać - niezniszczalne skarby Miałam dziś intensywny dzień ogródkowy skopałam i wyplewiłam rabatę przy tarasie nie zdążyłam zrobić zdjęcia bo ciemno się zrobiło teraz trzeba by przesadzić róże i hortke Pinki Winky... i ta strona rabaty bedzię czekała na dostawę obornika
Jutro planuje zająć się częścią z lawendą, i tak się zastanawiam jak się do tego zabrać... zebrać korę i przesadzić lawendę, tuje i magnolie (na jesieni?)... hm....
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 22:04, 18 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
anbu napisał(a)


To jest straszne ale prawdziwe Zamówiłam obornik, chyba dziś mi go przywiozą a ja się czuję jakby mi jakieś złoto mieli przywieźć
eM patrzy na mnie z politowaniem To forum zmienia sposób postrzegania przyrody

Witaj Anbu o to praca przy "pięknych" zapachach nas czeka już się nie mogę doczekać... Jak by to mój mąż usłyszał zareagował by podobnie kazał by mi się w głowę puknąć ... tak to jest, dawniej namawiał mnie na oszczędzanie przeliczając na bluzeczki teraz na roślinki tak...forum zmienia myślenie
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 22:14, 18 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Próbuje skrobnąć projekt, boje się że znów przekłamię i przesadzę z wielkością roślin i ich ilością. Dopytam jeszcze o odległości między roślinami....
Limki odległość od siebie 1 m ?
Jakie odległości należałoby robić między hostami, żurawkami, hakonechloa a hortensjami?
Między Gratkami by stworzył się szpaner 3m?
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Toszka 22:40, 18 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
limki sadź na gęsto - co metr. Ma być szpaler.
Hakonechloa musi mieć ziemię przekopaną z kora na 10-15cm w głąb. Spory placek. Możesz ja blisko hortek posadzić. Nie ma to znaczenia. Hosty zależy jakie kupisz - są większe i mniejsze. Są szybko rosnące w masę i tzw. powolniaki.
Żurawki upychamy
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
frezja 22:45, 18 sie 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Toszka napisał(a)
limki sadź na gęsto - co metr. Ma być szpaler.
Hakonechloa musi mieć ziemię przekopaną z kora na 10-15cm w głąb. Spory placek. Możesz ja blisko hortek posadzić. Nie ma to znaczenia. Hosty zależy jakie kupisz - są większe i mniejsze. Są szybko rosnące w masę i tzw. powolniaki.
Żurawki upychamy

Toszko, czy Miskant ML mogę podsypać obornikiem granulowanym ?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
LenaMagda 22:50, 18 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Ok to wrzucam, w sumie taki rząd mi się z tych maluchów zrobił... acha szerokość rabaty może ulec mianie... wszystko żeby się roślinki dobrze czuły...


Mąż właśnie zajrzał... i od progu się śmieje, że niezły picasso ze mnie
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies