Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Toszka 22:50, 18 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Teraz już nie - na wiosnę, w okolicach kwietnia i garść azofoski lub innego nawozu do trawnika. Teraz możesz dać jesienny nawóz.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
LenaMagda 07:58, 19 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Toszka ile poszerzyć rabatę żeby nie było ciasno?
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Toszka 08:44, 19 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
dwa metry rabaty dasz radę zrobić? Hortki metr od tarasu, z tyłu maskujące drobiazgi, z przodu bukszpanowy żywopłocik jak zrobisz...teraz możesz pobrać gałązki na sadzonki, ukorzeniacz, cieniste, stale wilgotne miejsce i siup Na wiosnę będziesz miała sadzonki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
LenaMagda 10:05, 19 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Toszka napisał(a)
dwa metry rabaty dasz radę zrobić? Hortki metr od tarasu, z tyłu maskujące drobiazgi, z przodu bukszpanowy żywopłocik jak zrobisz...teraz możesz pobrać gałązki na sadzonki, ukorzeniacz, cieniste, stale wilgotne miejsce i siup Na wiosnę będziesz miała sadzonki

Tak dam rade wieczorkiem wrzuce projekt z drugiej strony tarasu. Jak myslisz przy samych schodach dać same hosty, czy wymieszać z kopytnikiem, zeby zagościł pod schodami?
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 11:44, 20 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Wczoraj miałam dość intensywny dzień... zarówno w pracy i w ogródku Na szczęście praca na podwórku wpływa na mnie uspokajająco i odprężająco miałam wczoraj nawet "kontrolera" czy na pewno dobrze korę zbieram


a rabata z drugiej strony czeka na obornik i wyznaczenie obrzeża hm... nie mam pomysłu jeszcze gdzie przesadzić róże i hortensje... ale coś mi po głowie chodzi... muszę sprawę przemyśleć

____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 11:52, 20 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Planuje dziś przesadzić lawendę (9 krzaczków) pod róże (Eden Rose). Jak wam się widzi taki układ? weszło mi tam 5... przed doniczkami jest mały bukszpan.


____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Toszka 13:44, 20 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Lawende po przesadzeniu, przez pierwsze 3-5 dni obficie podlewaj. Hortkę, jesli koniecznie teraz chcesz przesadzić, to dwa dni wcześniej "opij wodą" licząc w kubłach. Potem po przesadzeniu też podlewaj obficie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
LenaMagda 22:31, 20 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Toszka napisał(a)
Lawende po przesadzeniu, przez pierwsze 3-5 dni obficie podlewaj. Hortkę, jesli koniecznie teraz chcesz przesadzić, to dwa dni wcześniej "opij wodą" licząc w kubłach. Potem po przesadzeniu też podlewaj obficie.

Dzięki za cenne wskazówki lawenda przesadzona, jeszcze hortensja i róże... Pinki Winki musze przesadzic przed dostawą obornika, zaczelam intenssywne podlewanie
Tak się zastanawiam nad kolorami żurawek i host.... Hosty zielone z bialymi obwótkami i pomarańczowe żurawki...hm... Wszystkie są takie piękne!!! Ale lepiej chyba by wygladały jednej odmiany...??? Bońciu gorzej niż w sklepie z ubraniami bo tu wszystko mi się podoba!!!! Aaaa !!!! Prosze doradzajcie!!!! Chyba w paranoje popadam
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Toszka 06:55, 21 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dopasuj kolor żurawek do koloru róż i koloru hortek, żebyś w tej radości nie zrobiła pstrokacizny Żurawki będą zimą dawać kolor
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
LenaMagda 13:10, 21 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Toszka napisał(a)
Dopasuj kolor żurawek do koloru róż i koloru hortek, żebyś w tej radości nie zrobiła pstrokacizny Żurawki będą zimą dawać kolor

zrobiłam liste zakupów:
1. 8 szt. Limek (+ 1 szt. przesadzę)
2. 9 szt. Haconechloa za każdą hortką
3. 4 szt. Funki (2 szt. First Frost i 2 szt. Halcyon)
4. 8 szt. Żurawek Georgia Plum Heuchera
5. 3 szt. Miskant Gracillimus
Roślinki będę zamawiać przez internet, najchętniej bym sobie je jeszcze porozdzielała.... ale pewnie jedynie z trawką może mi się udać..
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies