Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Mary 22:56, 11 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Judith napisał(a)

Wniosek z tego chyba taki, ze jak ma je zjeść zaraza (a nie my ) to sie tak stanie, niezależnie od tego, co zrobimy .
A może to dlatego, ze tak sucho było? Ja już z pomidorami nie eksperymentuję.
Zdjecia murku pokazałabyś... .

No właśnie też się zastanawiam nad sensem tych zeszłorocznych i wcześniejszych wysiłków.
Planuję z przyszłym roku zastosować miedzian. Może się uda.
Najszybciej w tym roku zachorowały te, które puściłam na żywioł i nie obrywałam wilków. Osiem sztuk, w dwóch rzędach po cztery, złączyło się w jedną wielką mieszankę pędów.
Może kluczowe jest zachowanie odległości.

Mistrzem (negatywnym) tego roku jest cukinia. W zeszłym roku nie nadążałam z jedzeniem. W tym mam krzak gigant, mnóstwo kwiatów i ani jednej cukinii.

Murek mówisz?
Ten murek to betonowe płyty i stalowe pręty. Nic ładnego.
Mogę ewentualnie zrobić fotkę cisów posadzonych nad tym murkiem.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 23:05, 11 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Tu mam rozplenice, seslerie i hakone.

Sesleria zawsze się pokłada.
Hakone zawsze jest piękne.
Rozplenice są tu od niedawna i zdecydowanie wygrywają z seslerią.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
pawel2806 08:30, 12 wrz 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Faktycznie sesleria ma u ciebie za mało słońca, daj mi znać na priv ile byś za nie chciała. Jeżówkowe poletko pięknie się rozrosło
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Alija 08:36, 12 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8710
Mary napisał(a)
Jeżówki, które w zeszłym roku w lipcu podzieliłam na pojedyczne patyczki (zdjęcia na poprzednieh stronie) w połowie sierpnia wyglądały tak.
Bardzo im ten podział posłużył.



Piękna ta jeżówkowa łączka, ależ się rozrosły.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Mary 11:53, 12 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
pawel2806 napisał(a)
Faktycznie sesleria ma u ciebie za mało słońca, daj mi znać na priv ile byś za nie chciała. Jeżówkowe poletko pięknie się rozrosło

Te rośliny są do oddania. Nie spodziewam się za nie żadnej zapłaty ani innych roślin.
Trzeba tylko po nie przyjechać.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
lilarose 13:23, 12 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mary napisał(a)
Mam do oddania jesienią lub wiosną
* seslerię jesienną - 4 szt
* seslerię heufleriana - ponad 10 szt
* bez Golden Tower - 2 szt
* tawulec pogięty Crispa - 5 szt
Mogę się też podzielić turzycą Silver Scepture, turzycą pagórkowatą (zieloną) i turzycą pagórkowatą Raureif (paskowaną).


Hej Mary
jeśli coś zostanie z seslerii lub turzyc pagórkowych, to ja bardzo chętnie wzięłabym do ogrodu społecznościowego przy moim Domu Działkowca- w zamian możemy się odwdzięczyć jakimiś fajnymi nasionkami
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 13:25, 12 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
i jeszcze bzy też chętnie
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 13:37, 12 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mary napisał(a)

No właśnie też się zastanawiam nad sensem tych zeszłorocznych i wcześniejszych wysiłków.
Planuję z przyszłym roku zastosować miedzian. Może się uda.
Najszybciej w tym roku zachorowały te, które puściłam na żywioł i nie obrywałam wilków. Osiem sztuk, w dwóch rzędach po cztery, złączyło się w jedną wielką mieszankę pędów.
Może kluczowe jest zachowanie odległości.

Mistrzem (negatywnym) tego roku jest cukinia. W zeszłym roku nie nadążałam z jedzeniem. W tym mam krzak gigant, mnóstwo kwiatów i ani jednej cukinii.

Murek mówisz?
Ten murek to betonowe płyty i stalowe pręty. Nic ładnego.
Mogę ewentualnie zrobić fotkę cisów posadzonych nad tym murkiem.

zagęszczenie i mały przewiew na pewno przyśpieszają rozwój zarazy- ja już się nauczyłam, żeby pilnować obrywania nie tylko wilków ale też dolnych liści, by przewiew był jak najlepszy.
Ten rok był zdecydowanie pomidorowy- jest co jeść
Jakie odmiany miałaś?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mary 20:43, 12 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
lilarose napisał(a)

zagęszczenie i mały przewiew na pewno przyśpieszają rozwój zarazy- ja już się nauczyłam, żeby pilnować obrywania nie tylko wilków ale też dolnych liści, by przewiew był jak najlepszy.
Ten rok był zdecydowanie pomidorowy- jest co jeść
Jakie odmiany miałaś?


Małe pomidorki: Tutti Frutti, Black Plum, Blue Chocolate.
Liście Black Plum wyglądały podejrzanie od początku, a owoców było po kilka na krzaku.
Blue Chocolate w smaku jako tako.
Ale jak mam Tutti Frutti to innych pomidorków rodzina nie jada, więc prawdopodobnie tylko Tutti Frutti zostanie.

Duże pomidory: Berkeley Tie-Dye Pink i nieznana odmiana od sąsiadki.
Berkeley Tie-Dye Pink było cały czas zielone przy gałązce. Smaczne, ale tylko ja je jadłam.
Pomidory od sąsiadki są OK. Ale też tylko ja je jadłam. Po przetworzeniu mają ładny kolor.
Pewnie po 1-2 krzaczki obu odmian sobie w przyszłym roku posadzę.

Było jeszcze Balcony Red, ale ten niestety skończył w kompoście, bo nie miałam czasu go wsadzić do donic.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 20:51, 12 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
lilarose napisał(a)


Hej Mary
jeśli coś zostanie z seslerii lub turzyc pagórkowych, to ja bardzo chętnie wzięłabym do ogrodu społecznościowego przy moim Domu Działkowca- w zamian możemy się odwdzięczyć jakimiś fajnymi nasionkami

Masz na myśli selserię jesienną czy heufleriana?

Zielonych turzyc mam ponad 10, a paskowanych chyba 8. Powinnam je odmłodzić byłej wiosny, ale czasu nie było. Chętnie oddam większość i zostawię sobie tylko po 2-3 sztuki na nowe sadzonki.

Bzy można pewnie ściąć do ziemi przed wykopaniem. Wiosną odrosną.

2 rozchodniki Stardust mam jeszcze do oddania.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies