Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Punkt - ogród Finki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Punkt - ogród Finki

finka 20:32, 09 sie 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Takie były początki moi drodzy...aż sama się dziwię i już tego nie pamiętam...przeglądałam archiwum, tak mnie naszło, bo na zewnątrz co chwila jakaś chmura się "rozżalała"








sami widzicie, że żadnej ściemy...na górce włókniny nie kładłam...

a teraz mam sam skrzyp...bleeeeeeeeee.... i trzeba plewić....bo i tak wychodzi pomiędzy jałowcami


aha to był 2006 rok
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 20:36, 09 sie 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502



o tu widać ile skrzypu wyłazi
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
KasiaWB 20:48, 09 sie 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
finka napisał(a)


ale fajne zdjęcie jak matka z małymi dziećmi przy spódnicy

Lubię bardzo takie zdjęcia porównawcze, bo dowodzą, że jak się chce to można mieć ładny ogród i że nie od razu Rzym zbudowano


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
GabiK 21:31, 09 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ale zmiany. Widzę, że żaden prawdziwy ogrodnik nie ma włókniny.

Jak to jest z zimowaniem cyprysików groszkowych? Bo jedni mówią, że delikatny i nawet okrywać, często wypada, a inni nie mają problemów.
A klony palmowe? Trzeba okrywać?

Jesteś i praktykiem we własnym ogrodzie i profesjonalistką, to może rzucisz jakieś światło na tę kwestię.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Sebek 21:52, 09 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nieźle się zmieniło - jest pięknie. A ze skrzypem sobie poradzicie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pszczelarnia 08:42, 10 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
finka napisał(a)



Marta, co to za drzewko takie fikuśne? Najpierw myślałam, że modrzew... Ile ono ma lat?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
EwaG 09:01, 10 sie 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
To fikusne to jałowiec pospolity 'Horstmann'. Ja też mam, ale posadziłam w tym roku, więc na razie jest to żałosny patyczek, ale mam nadzieję...
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Zuza 09:03, 10 sie 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Bardzo dziękuję za odpowiedz- muszę się zaopatrzyć w taki nożyk.
Tak wiem tkanina jest ble ale ja mam wielką skarpę, którą ciężko byłoby plewić a roślinki niestety nie są posadzone tak gęsto jak u Ciebie z bardzo prostego powodu- kasa
W moim ogrodzie na razie nie ma się czym chwalić- tyle, że udało się ogarnąć bałagan pobudowalny i coś na kształt trawnika jest- choć to coś ma góry i doliny. Na razie zostanę przy podziwianiu Waszych cudeniek
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
monteverde 10:52, 10 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Fajny materiał porównawczy i widać ile pracy zostało włożone, żeby ogród tak ładnie wyglądał jak w chwili obecnej
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
zielony_punkt 15:32, 10 sie 2011

Dołączył: 16 cze 2011
Posty: 6
Dziękuję wszystkim. Pracy wciąż dużo, bo trzeba ten ogród utrzymywać. A jeszcze ciek wodny i oczko wciąż czekają na realizację.

Jałowiec 'Horstmann' ma jakieś 8 lat może 9. Mam je w produkcji.

Zuza wklej zdjęcie działki, to podpowiemy tu na forum co nie co, napisz też jakie masz pomysły na swój ogród, tylko zilustruj nam sytuację!

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies