Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

mrokasia 07:30, 30 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
TAR napisał(a)


ja wpadlam jak sliwka w kukliki przez Gosie, ona pokazala te obledne morelkowe i pooooszlooo. ale niedlugo przyjda i moje zamowione to sie tez pochwale.
dziewczyny a moze spodoba Wam sie pełnik New Moon. Kupilam i jestem zachwycona.


Patrzyłam na ten pełnik i dumałam czy wziąć . On jest taki maślano-cytrynowy w kolorze?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 08:15, 30 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
TAR napisał(a)


ja wpadlam jak sliwka w kukliki przez Gosie, ona pokazala te obledne morelkowe i pooooszlooo. ale niedlugo przyjda i moje zamowione to sie tez pochwale.
dziewczyny a moze spodoba Wam sie pełnik New Moon. Kupilam i jestem zachwycona.
widziałam listę kuklikową, imponująca.
Na na razie mam 3 odmiany. Nonna - ładna, pełna. Ściągnięte zestawienie z brązową trawką od Kwartecika, a jak u mnie dalej od siebie i już inny efekt ;(


Drugi to prawdopodobnie Fiery Tempest choć mam wątpliwości bo bardziej we wściekły pomarańcz wpada a nie czerwień jak w opisach. Choć na zdjęciu czerwonawy.


Mai Tai u mnie słabiutko, na razie nie kwitnie więc nie pokażę. Mocno go zmroziło.

Zamówiłam Pretticoats Peach i Pretticoats Pink. Brzoskwiniowy kupiłam teraz i za mało. Pink idealnie uzupełni obwódkę na tyłach.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:28, 30 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Pretticoats Peach czeka na wsadzenie


I moja sadzonka Bohema Pink. Jak patrzę na nią z dala to bardziej w morelowy pomarańcz wpada


Ja kukliki na razie u siebie obserwuję. One wydają się fajnym rozwiązaniem na obwódki lub jako druga linia. przynajmniej niektóre z nich. Są stosunkowo niskie a po przekwitnięciu liście tworzą zwartą kępkę
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:32, 30 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Nowa12 napisał(a)


A ten New Moon wysoki jest? Długo kwitnie?
Tarcia pokazywała ale zbliżenie na kwiat. Poprosimy o więcej informacji
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:37, 30 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Poppy napisał(a)


Fajne zakupy. Nie wiem, czy zazdroscic Wam tych ZP, czy cieszyc sie, ze u mnie nie ma
Kuklik faktycznie wymiata. Jakby kwitla cale lato, to juz w ogole
Maczku, zazdrościć bo jest w czym wybierać co z drugiej strony jest ciężkie bo trzeba się zdecydować. No i wymaga funduszy. U nas to jeszcze mało szkółek dobrych jest. Południe Polski bardziej zasobne i w piękne ogrody i w dostępność roślin.

Kukliki na razie obserwuję. Mają niewątpliwą zaletę, że kwitną jak tulipany skończą a zanim róże zaczną a ja jestem uzależniona od kwiatów w ogrodzie. Sama zieleń jest dla mnie niewystarczająca.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:40, 30 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
AnnaCh napisał(a)
Jesuuu... jakie zakupy...
Widzisz, frustracja mnie ogarnia, że macie takie fajne szkółki, a u mnie bida z nędzą...
Piękny ten kuklik, po prostu obłędny
musisz trochę dalej się wybrać ja co jakąś ciekawą roślinę znajdę to pod Łodzią szkółka ale od drugiej dla ciebie strony
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
AnnaCh 11:49, 30 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
inka74 napisał(a)
musisz trochę dalej się wybrać ja co jakąś ciekawą roślinę znajdę to pod Łodzią szkółka ale od drugiej dla ciebie strony
Tzn. gdzie??? Do Łodzi to rzut beretem, nawet jakby ją ominąć, może namówię M i kiedyś pojedziemy, przy okazji kompostownia by była zaliczona
____________________
Ania - Malutki pod lasem
inka74 16:44, 30 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Ostatnio drzewa szukałam formowane to wyskoczyło mi Szkółka z wróblewa

A ogólnie w twojej okolicy dalszej lub bliższej kilka jest
https://zszp.pl/lista-szkolek/?woj=0&typ=0&rodz_prod=0&rodz_sprz=0&id-rosliny=0&phrase=

A to są tylko te zrzeszone
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:25, 30 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Byłam dziś u Aprilka i śmiem twierdzić że absolutnie ma co pokazywać tylko aparatu jej brak. Ja telefonem nie będę kaleczyć widoków. Od zeszłego roku mocno ruszyła w głąb działki i rabata przed tarasem nabrała rozmachu. Pomysł z rzeczką przedni. Roślinki szybko urosną. Rododendrony budzą moją zazdrościć bo u mnie wegetują lub nie kwitną. Róże są wielkości słonia. Niezapominajki robią doskonałą robotę a rudzielec nawet w końcu sam przyszedł i dał się pogłaskać Rabata wjazdowa bucha roślinnością a Jola do mnie o tam mam dziurę i tam zakochałam się w klonie o listkach z różowymi krawędziami. Nazwy nie podam, najpierw sama znajdę )) i w orliku Black Barlow (mam, dostałam, już jest wsadzony na rabacie i niezapominajki też mimo deszczu). I dostałam hakone w ilości hurtowej - te muszą do jutra wytrzymać bo leje a narożnik muszę z trawy oczyścić. Chyba, że się jakoś teraz przejaśni...
Jola, wielki cmok raz jeszcze!

Byłam także u Anuli Zany, powiem szczerze że brak rudery za płotem robi piorunujące wrażenie na żywo. Lotnisko i pustka. Za to rabata postruderowa boska. I nowe kulkowisko też. Dereń coraz bardziej mi się podoba. Kolor liści ma obłędny. Podziwiam Anię za poszerzenie rabaty słoneczej. Przy tej wielkości to i 2 tygodnie urlopu mi by nie starczyło na jej zrobienie a co mówić zaprojektowanie. Obie z Jolą macie rabaty jak pół mojej działki. A ja się zastanawiam jak 8 metrów kwadratowych obsadzić ) czapki z głów proszę Państwa. Starzec i tiarelka już posadzone, hakone czeka. Co ja bym bez was dziewczyny zrobiła. Wielki cmok!!! Cieszę się, że udało mi się wyrwać z domu i spędzić trochę czasu z wami.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 18:50, 30 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7012
Piekne podsumowanie pełnika poszukam w zdjeciach, bo najpierw napstrykalam a potem was poczytalam. Najwyzej jutro powtorka. Moje sadzonki to kurdupelki jeszcze, pojedyncze ale rokuja bardzo dobrze.
Nie sa absolutnie maslane tylko swieża chłodna cytrynka limoncino. Przed rozwinieciem ma rozowawy rumieniec. Te drugie pelniki europejskie sa mocno zółte jak z jajeczek dobrze wykarmionej kurki i sa wyzsze. Z takich limonkowych bardzo wam polecam zawilce wieloscieczne Annabelle White, nazwa nieadekwatna do koloru i widze, ze one rosna lepiej w sloncu niz polcieniu. musze kilka moich wczesniej sadzonych przesadzic.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies