Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 19:41, 07 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Tak, zdjęcia aparatowe. Z ostrością mam problem. I kilkoma innymi rzeczami. Słońce było ale sporo i wysoko. Blenda by się przydała i ktoś do pomocy. Trudno jest robić zdjęcia pod słońce a o tej godzinie niestety inaczej się nie da. Wcale to łatwe nie jest. Straszny pietrusznik wyszedł na zdjęciach, normalnie bałaganiarsko.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 19:52, 07 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Śliczny, dopieszczony ogród.
Mam pytanie:
pod płotem rosną koło siebie 3 kolumnowe jałowce? cyprysiki?
Czy jest jakiś strategiczny cel tego ich umiejscowienia?
Za nimi rosną tuje i one (te 3 kolumienki) ewidentnie cierpią na brak nasłonecznienia, bo brązowieją. To jedyne miejsce, gdzie wizualnie coś zgrzyta.

Judaszek z hakone w stópkach- boski! Może być niedożywiony, bo to końcówka sezonu. W szkółkach sypią trochę nawozu wczesną wiosną. Na azot już za późno. Dałaś mu pewnie dobrej ziemi, to się dożywi. Podlewaj go z dodatkiem nawozu startowego, to mu się szybko naprodukują białe korzonki. Lada moment stare liście zaczną opadać. Najważniejsze, żeby się dobrze ukorzenił.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 20:29, 07 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ty u mnie a ja u ciebie, już któryś raz tak mamy ))
Haniu, tu zgrzytów to dużo więcej jest. Postanowiłam się nie przejmować.
Rozumiem o tej trójcy mówisz


To jałowce, jedne z pierwszych w ogrodzie. Jak je sadziłam to nic tam nie było (w sensie tuje małe były a sąsiad wiatę postawił i tam ogólnie jeszcze niedawno do końca płotu była ściana z tui). Niedawno jak je przycinałam to trochę za mocno pojechałam z cięciem i już nie chciało mi się poprawiać. Odsłoniłam cały środek zamiast ciachnąć na równo. Muszą się odbudować.

Judaszek dostał dobrej ziemi, tam sporo obornika jest. Może kompostu mu jeszcze bym sypnęła. Dla mnie to trochę jak brak żelaza wygląda... na razie podlewam. Korzonka nie zaszkodzi dać, tak mi się wydaje.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:54, 07 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gwoli sprostowania - tuje są u sąsiadki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:14, 07 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
inka74 napisał(a)
Gwoli sprostowania - tuje są u sąsiadki


Wiem. I wydaje mi się, że nie ma potrzeby dublowania tam podobnych nasadzeń. Może zamiast tych jałowców jakiś rarytasik?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 21:33, 07 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Może kiedyś... jak ewidentnie chore będą, suche lub z rdzą, one tak koło 4 metrów mają. Robota podła może być i to mnie dosyć skutecznie zniechęca. już do cięcia się zabieram raz na 2 lata. Muszą ewidentnie uschnąć abym się nimi zajęła. To samo się tyczy katalp na froncie - przerażają mnie ich korzenie i ile roślin musiałabym wysadzić, aby je usunąć. Więc jako relikt przeszłości na razie zostaną .
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magleska 21:54, 07 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18674
inka74 napisał(a)


co to za kwiatek ten niebiesko granatowy ? chcę taki

same piękne kadry -prześlicznie masz
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
inka74 22:13, 07 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Szałwia jednoroczna. Może być Amistad ale głowy nie dam. Lokalnie kupiłam przez przypadek. Tę i taka w ciemnym różu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:51, 13 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wczoraj trochę udało mi się podziałać w ogrodzie. Pomalowałam kostkę przy tarasie na szaro. Dziś druga warstwa będzie bo żółty ciężko się kryje.

Mam problem z krawężnikim wkoło tarasu. Był szary ale po pomalowaniu go częściowo na szaro jakoś mi nie pasuje. Będzie chyba jednak w brązie.


Zrobiłam przeróbki na rabacie z tyłu - już można wybierać ziemię pod kostkę na taras ze stolikiem. Jeszcze niedobitki 2 zostały do przesadzenia ale wiem gdzie je wsadzę. To już połowa sukcesu. Poprawiłam rabatę pod płotem, jest lepiej a czy będzie dobrze to się okaże jak się rośliny rozrosną.
Jak posprzątam to zdjęcia zrobię
Dziś ta część mnie czeka

A takiego malucha przydybałam w hortce skitranego. Nie wiem czy nic mu się nie stało bo patrzył na mnie tylko ale nie uciekał. A wcześniej słyszałam jak coś o szybę uderzyło.


____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:57, 13 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ogłoszenie parafialne - kto ma ochotę za tydzień lub dwa spotkać się u Danusi? Następną sobotę nie mogę ale niedziela owszem.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/9491-ogrodowisko-ogrody-pokazowe-dni-otwarte?page=5#post_8
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies