Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 17:50, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Gosiu, dzięki! Już wiem co zrobiłam nie tak. Ja położyłam agrowłókninę, która przepuszcza powietrze a to trzeba taką zwykłą czarną folią aby nie miały czym oddychać. Muszę spróbować.

Dzięki!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 18:09, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
A u mnie zmiany, zmiany i raz jeszcze zmiany. Tym razem ostatnia z rabat w tym sezonie i zmiana jej kształtu.
Jestem zadowolona jeszcze tylko wsadzę w październiku zamówioną różę, potem tulipany, wysypię korą i będzie finisz zmian na tej rabacie, w tym roku

Tak było


Tak jest - w końcu węża ogrodowego nie widzę siedząc na krzesełku pod różą finalnie drzewo to ambrowiec Rotundiloba. Mały krzak nad czym boleję ale jego przebarwienie jesienne współgra z kolorem Nigry. Pięknie się odbija na tle domu. Mam nadzieję że to był dobry wybór. Niestety to się okaże dopiero po kilku latach.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 18:16, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
A tak to wyglądało w trakcie prac. Okazało się że pod całym tym kawałkiem był beton. Dlatego trawa nie chciała tu rosnąć.



Dziś i jutro o ile nie będzie padać jeszcze czeka mnie rabata pod jałowcami i zmiany w nasadzeniach. Myślę intensywnie o ich wymianie, być może na wiosnę się za to zabiorę. Jedyny problem to brak pomysłu z zagospodarowaniem tej przestrzeni. Ale mam na t zimę. Teraz i tak byłoby trudne do realizacji ich wyrzucenie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 18:18, 23 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Bardzo fajna zmiana. Wygląda, jakby tak było zawsze

Ciekawa jestem tego ambrowca. Nie jest zbyt popularny, a ma takie śliczne liście.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Juzia 18:55, 23 wrz 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
I jest ambrowiec!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
BKosimkArt 19:11, 23 wrz 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
O fajnie wyszło, dużo lepszy kształt teraz.
I drzewko delikatnie przysłoni taras.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Gosiek33 19:18, 23 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
A to betonowa niedpodzianka.

Ambrowiec ognisty
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 19:45, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Anda napisał(a)
Bardzo fajna zmiana. Wygląda, jakby tak było zawsze

Ciekawa jestem tego ambrowca. Nie jest zbyt popularny, a ma takie śliczne liście.
To samo Mrokasia dziś o tej rabacie powiedziała jak u mnie była . Powinnam od razu taką zrobić, pamiętam że nawet tak węża ogrodowego rozkładałam nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło. Przynajmniej z nasadzeń jestem zadowolona choć zmian i przesadzania było całe mnóstwo. Zyskała dużo lepsze miejsce sosna miniaturowa, która była skitrana pod hortensją.

Ambrowiec urzekł mnie tym kolorem. Potem jak na inne drzewa patrzyłam to ciągle i tak on stał mi przed oczami. Lubię ambrowce. Slender dobrze się u mnie czuje, może i ten się zadomowi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:50, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Juzia napisał(a)
I jest ambrowiec!

jest, jest on ma fajne, takie inne listki, owalne na brzegach. Nie mam na telefonie niestety.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:52, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
BKosimkArt napisał(a)
O fajnie wyszło, dużo lepszy kształt teraz.
I drzewko delikatnie przysłoni taras.
też tak myślę z tym kształtem a z przysłonieniem to mam taką nadzieję. Tylko kiedy to będzie jak on taki mikrus
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies