Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 10:13, 24 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Helen napisał(a)
Przepiękny ambrowiec faktycznie masz dużo smaczków
Dobrego dnia
oj nazbierałam tego trochę ) no cóż, już tak mam i dobrze mi z tym, nie zamierzam walczyć na siłę
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:14, 24 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Gosiek33 napisał(a)
Niesamowite wybarwienie
nooo )
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:17, 24 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Juzia napisał(a)


Przeszło mi bo w końcu zrozumiałam, że nie da się mieć wszystkiego.
To że jakaś roślina wygląda pięknie u kogoś, nie znaczy, że będzie piękna u mnie.
Przetestowałam wiele.... i teraz wiem co u mnie rośnie, co nie.
I chyba w końcu potrafię się jarać roślinami u kogoś i nie chcieć ich koniecznie u siebie

Wróciłam, bo tęskniłam właśnie za gadaniem


Powoli dojrzewam też do tego, że nie można mieć wszystkiego (np. rododendronów), nie za wszelką cenę i nie musi być idealnie.

też lubię gadać )
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:20, 24 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Anda napisał(a)


No właśnie te liście są świetne, takie zaokrąglone.

Ciekawa jestem, jak będzie rósł u Ciebie, bo znalazłam różne informacje
A jakie? Podziel się, please. Po polsku jest niewiele info. On nie jest tu popularny. Ogólnie dizwię się, ze sadzonkę znalałam jakąkolwiek większą niż metr. Główny problem to przemarzanie i że może być w związku z tym bardziej krzaczasty a nie w wersji na pniu co by się zgadzało.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:28, 24 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
mrokasia napisał(a)
Byłam, widziałam i potwierdzam - zmiany, które wprowadziła Iwonka sprawiły, że ogród jest bardziej spójny, harmonijny i wykorzystany w większym stopniu. Ten nowy kształt rabaty przy domu wygląda świetnie, dopiero teraz widać że aż się prosiło by tak właśnie szła linia rabaty. Ambrowiec posadzony idealnie, da w przyszłości cień na tarasie. Pomysł, by z tyłu zrobić miejsce na kącik jadalny rewelacyjny. Jest tam cieniście, chłodno i spokojnie. Tylko drzwi z salonu brakuje .
Z wielką przyjemnością siedziałam wczoraj z Iwonką na huśtawce i patrzyłam na jej ogród .
Dobre miejsce ma ta leżanka, ładny widok i po południu cień jest

A z tym oknem to wiesz, poczekam aż ty swoje z kuchni zrobisz i wykorzystam bezczelnie twoje doświadczenie fajna koleżanka jestem .
A tak po prostu to koszt, i to niemały. Jak wybiję otwór to i elewację trzeba będzie odświeżyć a na tym etapie ja nie wiem, czy to miejsce się sprawdzi, czy będzie wykorzystywane dostatecznie. Na razie moje myśli zajęte są projektem nawadniania i automatyką do bramy a moja skarbonka bez dna czyli samochód pochłonął znaczne fundusze na standardową "konserwację". I tym sposobem wszystko ma swoją kolejność... bo kredytu, aby coś zrobić szybciej nie zamierzam brać. Ogród uczy cierpliwości
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 10:32, 24 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
inka74 napisał(a)
A jakie? Podziel się, please. Po polsku jest niewiele info. On nie jest tu popularny. Ogólnie dizwię się, ze sadzonkę znalałam jakąkolwiek większą niż metr. Główny problem to przemarzanie i że może być w związku z tym bardziej krzaczasty a nie w wersji na pniu co by się zgadzało.


Tutaj też jest rarytasem, ale szukałam również na holenderskich i angielskich stronach. Rośnie od 4m do 10 m w ciągu 10-ciu lat. Szerokość od 4m do 10m. Taka rozpiętość Raz rośnie szybko, raz wolno. Nie lubi gleb wapniowych. Lubi wodę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
BKosimkArt 11:05, 24 wrz 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
inka74 napisał(a)
też tak myślę z tym kształtem a z przysłonieniem to mam taką nadzieję. Tylko kiedy to będzie jak on taki mikrus

W miarę przyrasta w kolejnych latach po posadzeniu... moj był malutki jak sadziłam w zeszłym roku w tym już ma 120cm w przyszłym pewnie podwoi... na to liczę.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
TAR 12:18, 24 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
nie dostalam powiadomien i tak weszlam z przyzwyczajenia musialam sie cofnac o kilka stron i nie wiem co powiedziec, zatchnelo mnie z zazdrosci o tego ambrowca, cudo, miodzio i w ogole piekny egzemplarz. Gratuluje udanego polowania

rabata po zmianach na plus, swoje jalowce w wiekszosci oddalam lub zawiozlam do fimy, zostawilam tylko te dywanowe w kamykach wzdluz bramy wjazdowej. Moze zamiast jalowca posadzisz jakies drzewko?

Ambrowca dopisze sobie do chciejstw, tak samo jak mam dopisanego deba Cristata i kasztanowca krwistego. W zasadzie pewnie pozostana w sferze chciejstw, bo nigdzie nie sa dostepne w sensownej cenie

a z tymi przyrostami to rzeczywiscie roznie bywa, sama mam doskonały przykład na dereniach controversa variegata. Mialy wolno rosnac ledwo kilka cm w roku, tiaaa tyle teorii, przyrost tegoroczny 60 cm bedzie trzeba przesadzac, tylko pytanie gdzie? za to deren skretnolistny troche kiepsko rosne ale mial bardzo słaba bryle korzeniowa i dam mu jeszcze czas do wiosny, jak sie nie rozbuja to wtedy przesadze do lezakowni zamiast perovskich. Z kolei grujecznik pendula mial byc blyskawica a rosnie byle jak. moze powinnam go w suchsze miejsce przesadzic a glediczje w bardziej mokre, bo tez przyrost praktycznie zerowy. Wiec nie zawsze wszystko rosnie tak jak madre ksiazki prawia

____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 13:28, 24 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Anda napisał(a)


Tutaj też jest rarytasem, ale szukałam również na holenderskich i angielskich stronach. Rośnie od 4m do 10 m w ciągu 10-ciu lat. Szerokość od 4m do 10m. Taka rozpiętość Raz rośnie szybko, raz wolno. Nie lubi gleb wapniowych. Lubi wodę.
Tu podają przedział wzrostu 5-10 m ale szerokość do 5 metrów. I że nie rośnie bardzo szybko - 8-letnia sadzonka ma podobno 2 metry. No 10 metrów szerokości to ja bym raczej nie chciała...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:41, 24 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
BKosimkArt napisał(a)

W miarę przyrasta w kolejnych latach po posadzeniu... moj był malutki jak sadziłam w zeszłym roku w tym już ma 120cm w przyszłym pewnie podwoi... na to liczę.
Basia, ale ty masz ambrowca Rotundiloba??
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies