Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Gosiek33 14:25, 01 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)

A tu dla porównania Lime monster




Masz już jakąś opinię o tej krzewuszce? Swoją posadziłam w półcieniu i ma chyba za mało deszczu. Dopiero w tym roku ładne liście wypuściła ale oczekiwałam od niej zdecydowanie więcej
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 15:26, 01 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
mrokasia napisał(a)
Ja właśnie się zastanawiam nad przesadzeniem Pissardi, tej co rośnie za domem.
jarząba teraz przesadzam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 15:38, 01 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7295
no wezcie, nooooo. przez wasze przesadzanki ja tez juz szukam co znowu mam zle i juz rzutem na tasme wyjezdzaja 2 kaliny i ciemierniki. litosci, nie mam kiedy tego zrobic.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 15:52, 01 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
April napisał(a)


Z tym że widać co przesadzasz, jak kolory pasują, to się absolutnie zgadzam. Może dlatego nie jestem zadowolona z rabat bo nie przesadzam kwitnących. A potem wychodzi nie wiadomo co, małe rośliny, za dużymi...
Powinnam zmienić nastawienie.
Jedziecie do Danusi w niedzielę? Ma podobno padać.
A może w sobotę lepiej? Ja tak się przymierzam...
Ja przesadzam kwitnące, ostatnio hortensję w pełni kwitnienia. Żyje. Trzeba po prostu pamiętać o podlaniu przed przesadzeniem i dbaniu o stale wilgotne podłoże po przesadzeniu i nie robić tego jak jest ukrop na dworzu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:54, 01 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
TAR napisał(a)


nie, mam tylko filmiki, na razie uczymy sie obslugi tego cuda. ja prowadze jak pijany zajaczek ale jak juz forma bedzie lepsza to pare zdjec z gory klikne. na fimikach widze, ze mieszkam w naprawde ładnym miejscu
to czekam bo nie ogarniam co gdzie masz a fajnie masz, bardzo. Wiesz, że z filmu możesz screeny robić?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:00, 01 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Gosiek33 napisał(a)
Masz już jakąś opinię o tej krzewuszce? Swoją posadziłam w półcieniu i ma chyba za mało deszczu. Dopiero w tym roku ładne liście wypuściła ale oczekiwałam od niej zdecydowanie więcej
Mam ją od ubiegłego roku. Kupiłam mały patyk, 2 razy zmieniała miejsce - najpierw na jesieni posadziłam w jedno miejsce ale na wiosnę koncepcja mi się zmieniła i przesadziłam w inne. Zimę przetrwała, trochę ją przymroziło ale szybko odbiła. Cały sezon miała bardzo ładny kolor. Zakwitła może z 4 kwiatkami w takim bardzo jasnym kolorze pudrowego różu ale tu nie kwiaty grają pierwsze skrzypce a liście. A te są piękne, duże, lekko pomarszczone tak jak u bazylii. Rośnie u mnie w pełnym słońcu, ma ładny cytrynowy kolor, teraz zaczyna łapać kolorek jesienny. Lubię ją bardzo. Doskonały wypełniacz i tło dla innych roślin.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:03, 01 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
TAR napisał(a)
no wezcie, nooooo. przez wasze przesadzanki ja tez juz szukam co znowu mam zle i juz rzutem na tasme wyjezdzaja 2 kaliny i ciemierniki. litosci, nie mam kiedy tego zrobic.
jeszcze możesz, ty chyba zresztą dłużej masz cieplej.

Ja się jeszcze nawet za tulipany nie zabrałam, dopiero w następnym tygodniu może mi się uda. A dwie ogromne paczki cebul czekają... a potem po 20-tym róże będą na tapecie - 7 sztuk trzeba będzie wsadzić lub do doniczek.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mirka 16:25, 01 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
inka74 napisał(a)
jarząba teraz przesadzam
Iwonka a jak z trawami np. Hamlen czy Miskanty też teraz można przesadzić. Wiosną to przesadzałam i dzieliłam ale teraz to się boję.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
inka74 16:35, 01 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Mirka - ogólnie nie zaleca się ruszania traw gdy kwitną. One wtedy się koncentrują na górnych partiach naziemnych a nie na korzeniach. Terminem na trawy jest wiosna. Nawet podobno w Daglezji sugerują dołowanie teraz doniczek z trawami ozdobnymi zamiast ich sadzenia ale tu z dużym dystansem do tematu podchodzę.
Ale... jak w każdym wypadku można próbować jak bardzo ale bardzo koniecznie musisz to zrobić. Ja teraz ruszałam 1 miskanta i 1 rozplenicę. Na razie żyją, nie wykazują oznak zmarnowania tak jak jedna trawka przesuszona w doniczce co o niej zapomniałam. Od 2 lat sadzę i nawet czasami dzielę trawy też na jesieni, tak jak teraz we wrześniu. Wszystkie żyją, nic mi nie wypadło. To nie znaczy, że w innych warunkach u innej osoby zachowa się tak samo. Ja mam glinę, teraz mokro, temperatury na plusie. Czyli warunki sprzyjające. Każdy robi to na własne ryzyko.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 16:43, 01 paź 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10166
No ja niestety z trawami jesienią to same porażki odnotowałam.
Kilkanaście traw kupionych w Rykach na Jesiennych Barwach Traw, zaginęło bez śladu. Nic nie wyrosło.Wszystkie posadziłam, nie dołowałam. Może błąd, powinnam zostawić w doniczkach. Ale właśnie bałam się że wysuszę.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies