Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Mirka 16:44, 01 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Nie mam musu na przesadzenie teraz traw. Poczekam do wiosny. Za to sporo bylin mam do przesadzenia
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
inka74 17:42, 01 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
April napisał(a)
No ja niestety z trawami jesienią to same porażki odnotowałam.
Kilkanaście traw kupionych w Rykach na Jesiennych Barwach Traw, zaginęło bez śladu. Nic nie wyrosło.Wszystkie posadziłam, nie dołowałam. Może błąd, powinnam zostawić w doniczkach. Ale właśnie bałam się że wysuszę.
u ciebie jest bardzo przepuszczalne podłoże. Może to jest problemem. Daglezja sprzedaje małe sadzonki. To plus fakt, że być może nie podlewałaś ich jeszcze w listopadzie-grudniu jak ciepło było a każdy normalny człowiek wyłącza podlewanie na okres zimowy mogło spowodować, że podeschły. Nie wiem, gdybam trochę. Ja po posadzeniu przez min miesiąc dbam o wilgotne podłoże. Więc rabaty teraz robione podlewam nawet i w listopadzie w przypadku suszy. Jak o tym zapomnę to roślinki mówią bye bye.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:43, 01 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Mirka napisał(a)
Nie mam musu na przesadzenie teraz traw. Poczekam do wiosny. Za to sporo bylin mam do przesadzenia
byliny u mnie właśnie czekają na sadzenie i przesadzenie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 19:43, 01 paź 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12907
Ja sadziłam jesienią miskanty i rozplenice. Z chyba 5 miskantów jeden padł, a rozplenice rosną, tylko jedna w gorszej formie jest.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Monia81 19:50, 01 paź 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8035
Ja z trawami mam tak, że jak kupię na jesieni to dołuję z doniczkami, żadna mi do tej pory nie padła, rosną zdrowo byliny jeszcze przesadzam i końca nie widać... a tu tulipany czekają... a pogodna beznadziejna...
ściskam cieplutko, bo za oknem buro i ponuro...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
TAR 20:42, 01 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7554
w pazdzierniku ub.r. przesadzalam wszystkie wysokie miskanty spod brzozy i jeszcze dzielilam na mniejsze kepki, nawet nie zauwazyly, kwitna przepieknie i w tym roku.

Iwonka jak juz nauczymy sie tego drona to wrzuce filmik w moim googlu i dam Ci linka. Tylko nie mam na wszystko czasu. Teraz sie skupiam na posadzeniu tego co mam a mezaty musi mi zrobic chodniczki. dronek musi poczekac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 06:57, 02 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jak widać każdy ma trochę doświadczeń z trawami na jesieni
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 06:59, 02 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
TAR napisał(a)

Iwonka jak juz nauczymy sie tego drona to wrzuce filmik w moim googlu i dam Ci linka. Tylko nie mam na wszystko czasu. Teraz sie skupiam na posadzeniu tego co mam a mezaty musi mi zrobic chodniczki. dronek musi poczekac
poczekam fajnie z tym dronem macie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mirka 18:56, 05 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwonka jak u ciebie wygląda teraz Wims Red ? Ja kupiłam w tym roku i coś słabo kolor łapie.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
inka74 20:04, 05 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Mirka napisał(a)
Iwonka jak u ciebie wygląda teraz Wims Red ? Ja kupiłam w tym roku i coś słabo kolor łapie.
Piękna i buraczkowa jest - pierwsza od lewej
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies