Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 13:19, 28 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Darcia, staram się jak mogę

Dziś na chwilę wyskoczyłam do ogrodu. Znowu rośliny są w blokach startowych. Trochę za ciepło jest choć głowę urywa. Cebulowe, szczególnie te zostawione w ziemi w ubiegłym sezonie, już są na wierzchu. Kaliny i oczary pąki mają już ogromne. Nawet klon ma pąki liściowe napompowane. Boję się o róże, te posadzone na jesieni. Pąki pękają. To nie czas na nie. Niech one idą jeszcze spać...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 17:09, 28 gru 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Byłam świadoma, że u ciebie Iwonko wiecznie zmiany i przebudowy. Ale przyznam, że porównanie do poprzednich lat zbiło mnie totalnie z nóg. Tego najwcześniejszego etapu jeszcze nigdy chyba nie widziałam. Jestem pod wrażeniem. Stopniowo wyczarowałaś bardzo przytulne, ciekawe i przyjazne miejsce. Widać ile pracy włożyłaś żeby doprowadzić ogród do obecnego stanu. Możesz być z tego naprawdę dumna
____________________
April April podbija las Mazowsze
SlonecznyOgrod 17:16, 28 gru 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ojojjoj co to będzie...
Niby fajnie bo wiosna, ale to nie ten czas.
Oby nic im się nie stało twu twu.
Szkoda róż, no gdzie one sie śpieszą?
Sadziłaś je z gołym korzeniem, juz tak szybko się zaklimatyzowały?
Ale dobrze, że nie masz ich przykrytych, bo kto przykrył to dopiero im szklarnie zrobił.

Przed świętami cięłam dzikie chaszcze i zauważyłam kotki na wierzbie...
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
inka74 18:06, 28 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jola, sporo się zmieniło u mnie. Gdzieś tam jakieś ramy ogólne zostały choć każda z rabat zmieniła kształt lub wielkość. Cieszę się z tego co już mam. Teraz wygładzam nasadzenia ))

Darcia, tak, to róża sadzona z gołym korzeniem na jesieni. Jest obsypana niewielkim kopcem. Pozostałe róże nie kopczykowałam. Mam ziemię na wszelki wypadek przygotowaną ale na razie nie ruszam. Kopczykujęnowe nabytki i jak poniżej 10 na minusie zapowiadają.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 21:46, 28 gru 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Iwonko, spóźnione życzenia świąteczne, ale aktualne na nowy rok pozostawię! Wszystkiego dobrego - by 2021 był lepszy, zdrowszy dla nas wszystkich i pełen dalszych inspiracji!

ps. Piękne ozdoby świąteczne podziwialam już po cichaczu przed świętami - bardzo udane!

A jakie odmiany róż posadziłaś? ja w tym roku totalnie leżę w temacie...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 11:46, 29 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasiu, dziękuję!
Zamówiłam:
1) Koko Loko - dla tej róży i Geoffa zrobiłam zamówienie , reszta przy okazji jakoś tak wpadła do koszyka
2) Magic Rokoko
3) Paul Bocuse
4) Geoff Hamilton
5) Bouquet Parfait
6) Stephanie Baronin zu Guttenberg Rose
7) Princess of Wales
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 12:18, 29 gru 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Obejrzałam te zamówione róże - gdzie je posadzisz!

Koko Loko - niesamowity kolor, jestem ciekawa jaki będzie w realu

Magic Rokoko - mogłaby taka piękność u mnie rosnąć, Lemon Rokoko też, choć takiej nie zamówiłaś. Natchnęłaś mnie myślą by Rokoko sadzić jako dopełniacze bylinowe
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 13:46, 29 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiu, wszystkie są posadzone. To zamówienie jesienne. Lemon miałam i bardzo chciałam dokupić bo słaba sadzonka pierwsza była ale zabrakło. Ogólnie wolę serię Rokoko od Piano. Z Piano prawie wszystkie oddałam, tylko Wedding została a z Rokoko już 4 dokupuję. Mam Playful, Lovely, teraz Magic. Lemon resztkami sił przędzie, może odbije.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
greg66 14:38, 29 gru 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Życzę ci Iwonko, by w 2021 nie zabrakło nam wytrwałości w realizacji planów i marzeń, by to, co cenne – rozkwitło, co dobre i piękne – otaczało nas.
Niech służy nam zdrowie, miłość i ciepło wypełniają, a sprawdzeni przyjaciele wspierają w potrzebie.
Szczęśliwego Nowego Roku!
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
antracyt 16:45, 29 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Odkąd zobaczyłam Koko Loko chyba na wątku Sałatka pokrzywowa, to nie mogę przestać o niej myśleć. Na razie dzielnie wstrzymuję się z zakupem
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies